Ordo Iuris: Rozwijaj się u boku ekspertów. Kolejna edycja staży

Instytut Ordo Iuris prowadzi rekrutację na kolejną edycję staży. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są studenci i absolwenci prawa oraz innych nauk społecznych. Stażyści będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności u boku ekspertów i brać udział w kluczowych projektach Instytutu. Dla najlepszych istnieje możliwość stałej współpracy z Ordo Iuris. Rekrutacja trwa do 6 lipca.
 Ordo Iuris: Rozwijaj się u boku ekspertów. Kolejna edycja staży
/ pixabay.com

Uczestnicy stażu mogą uczestniczyć w organizowanych specjalnie dla nich wykładach i seminariach prowadzonych przez  naukowców oraz Akademii Ordo Iuris, skupiającej wybitnych przedstawicieli zawodów prawniczych i teoretyków prawa. Ukończenie programu stażowego otwiera wybranym osobom możliwość aplikowania na staż do Parlamentu Europejskiego lub Rady Europy. Niektórzy na stałe dołączają do zespołu Instytutu.

Zadania stażystów

Stażyści współpracujący z Centrum Prawa i Polityki Rodzinnej, Centrum Prawa Międzynarodowego oraz Centrum Badań i Analiz biorą udział w przygotowaniu raportów i opinii kierowanych do organów władzy publicznej, instytucji unijnych oraz do organów innych organizacji międzynarodowych, w tym ONZ, Rady Europy i OBWE.  Są także zaangażowani w bieżący monitoring prac parlamentu i długoterminowe projekty analityczne. Ci spośród stażystów, którzy współpracują z prawnikami Centrum Interwencji Procesowej, udzielają wsparcia w zakresie pomocy prawnej i przygotowania dokumentów wykorzystywanych w prowadzonych postępowaniach.

Stażyści aplikujący do Działów Komunikacji i Fundraisingu będą wspierać je w zakresie przygotowywania i redagowania treści medialnych. Poznają kulisy budowania oprawy komunikacyjnej różnorakich wydarzeń. Będą mogli nauczyć się, jak budować relacje z darczyńcami oraz kreować materiały fundraisingowe. Zadaniem stażystów Działu Administracji będzie pomoc w organizowaniu międzynarodowych konferencji naukowych, a także bieżące wsparcie w zadaniach związanych z wydawaniem publikacji naukowych oraz codzienną organizacją pracy. Stażyści w Centrum Prawa Medycznego i Bioetyki będą mieli okazje uczestniczyć w powstawaniu raportów i analiz, co będzie szczególną okazją poznania kwestii ochrony zdrowia od strony etyki i prawa.

Rekrutacja na XXIV edycję stażu trwa do 6 lutego. Staż można odbywać w okresie od od 20 lutego 2022 r. do 5 czerwca 2022 r. Istnieje możliwość pracy zdalnej. Zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie Ordo Iuris.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał? Wiadomości
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał?

Nieoczekiwany finał wyprawy Roberta Biedronia do Finlandii. Wiele wskazuje na to, że w sprawie "darmowej aborcji dla Polek w Findlandii" znany aktywista LGBT mijał się z prawdą.

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe