Solidarność chce negocjować płace z władzami Warszawy

29 września 2022 r. NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze zwrócił się do Miasta Stołecznego Warszawy o podjęcie rokowań w celu zawarcia protokołu Dodatkowego Nr. 5 do PUZP, który miałby modyfikować wartości najniższych i najwyższych wynagrodzeń zasadniczych dla poszczególnych stanowisk pracy występujących w warszawskich ZGN-ach.
 Solidarność chce negocjować płace z władzami Warszawy
/ fot. NSZZ "S" Region Mazowsze

Modyfikacja ta ma umożliwić podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych pracowników ZGN-ów. Obecnie obowiązujące tabele nie pozwalają, zdaniem związkowców, na podniesienie ich wynagrodzeń do poziomu, który należycie rekompensowałby wzrost cen towarów i usług i zapobiegł istotnemu pogorszeniu ich sytuacji materialnej.

Niestety, zdaniem przedstawicieli Regionu Mazowsze NSZZ "S", administracja Prezydenta m. st. Warszawy konsekwentnie unikała wyznaczenia daty spotkania. Taka pozycja władz miasta zmusiła mazowiecką „Solidarność”, w celu rozpoczęcia negocjacji, do wystąpienia o zwołanie posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego Miasta Stołecznego Warszawy.

Te działania znalazły szybką odpowiedź u władz miasta. W dniu 27 stycznia br. przedstawiciele ZGN-ów oraz Sekretarz Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” zostali zaproszeni na spotkanie z dyrektorem Biura Polityki Lokalowej m. s.t. Warszawy.

Na spotkaniu strony miały okazję zaprezentować swoje stanowiska. Na końcu spotkania, ze strony miasta padła deklaracja, że w najbliższym czasie – ale nie później niż w maju br. – rozpoczną się negocjacje w sprawie podpisania Protokołu Dodatkowego nr 5 do PUZP.

– Tę deklarację przyjęliśmy, jako zapowiedź, że Prezydent m. st. Warszawy jednak rozpoczął dialog ze stroną społeczną w tej sprawie, aczkolwiek czekamy na konkrety i jeżeli władze miasta nie dotrzymają danych obietnic będziemy konsekwentni i zdecydowani – powiedział Grzegorz Iwanicki, Sekretarz ZRM.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość Wiadomości
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość

Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Do skoczka spływają słowa wsparcia z całego świata. Głos zabrała również Iga Świątek.

Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego Wiadomości
Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego

„Od pozytywnego dla Jarosława Kaczyńskiego wyroku w pierwszej instancji oczywiście się odwołam” – zapowiedział w mediach społecznościowych europoseł Radosław Sikorski po wyroku sądu, który zobowiązał go do zamieszczenia przeprosin dla szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Jesteście ignorantami”. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jesteście ignorantami”. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Dzisiejszy wydanie programu „Dzień dobry TVN” prowadzili Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa awantura.

Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie Wiadomości
Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o ochronę dóbr osobistych - przekazał PAP pełnomocnik szefa PiS mec. Adrian Salus. Chodzi o twitterowy wpis polityka PO, w którym stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński "walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej".

Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa” Wiadomości
Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa”

„Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Sławomira Nitrasa” – napisał w mediach społecznościowych jeden z członków Rady Krajowej partii Razem Adam Kościelak.

Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 86 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik i Krynek (Podlaskie) łącznie ponad dwadzieścia osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz – podała SG w raporcie z minionej doby.

Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera” Wiadomości
Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera”

Nie żyje znany aktor Paul Grant. Zasłynął rolami w „Harrym Potterze” i „Gwiezdnych wojnach”. O jego śmierci poinformowała córka. Miał 56 lat.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Jak donosi „Express”, książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o jeden konkretny aspekt podczas ceremonii.

Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem Wiadomości
Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem

– Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem, bo formuła Zjednoczonej Prawicy się sprawdziła, choć ostateczne decyzje jeszcze przed nami – podkreślił we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany, czy PiS wystartuje w wyborach z Solidarną Polską i Pawłem Kukizem.

Wiadomości
Czy warto posiadać antyradar we własnym aucie?

Często podróżując po polskich drogach nieuniknione jest trafienie na kontrolę drogową. Najczęściej jest to rutynowa sprawa, jednak każdemu z nas zdarza się popełnić jakieś wykroczenie, z nieuwagi lub pośpiechu. Jeżeli często jesteśmy nieuważni i chcemy uniknąć potencjalnych mandatów i punktów karnych, z pomocą przychodzą nam aplikacje ostrzegające o fotoradarach i kontrolach drogowych. Są to zarówno aplikacje mobilne, jak i dedykowane urządzenia typu antyradar. Co warto o nich wiedzieć?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe