Bartłomiej Mickiewicz spotkał się z wiceministrem Maciejem Wąsikiem i komendantem głównym PSP

1 lutego br. w gmachu MSWiA odbyło się spotkanie z udziałem wiceministra Macieja Wąsika oraz komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka z przewodniczącym Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Bartłomiejem Mickiewiczem. Tematem rozmowy były postulaty zgłaszane przez Krajową Sekcję Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.
fot. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ
fot. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidsarność"

Podczas spotkania omówiono stan prac nad zmianami aktów prawnych dotyczących służby w Państwowej Straży Pożarnej. Sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik przekazał informację o finalizowaniu prac nad zmianą rozporządzenia o pełnieniu służby przez strażaków PSP, m.in. w zakresie rozliczania czasu służby strażaków skierowanych do szkół i ośrodków szkolenia. Zgodnie z deklaracją z 20 października 2022 roku, przekazaną podczas spotkania z Prezydium Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” oraz mając na uwadze przedstawione przez KSP NSZZ „Solidarność” postulaty, wiceminister poinformował, że rozporządzenie to zostanie w trybie pilnym skierowane do prac legislacyjnych.


Podczas rozmów wiceminister Maciej Wąsik podkreślił, że planowane jest, aby przepis dotyczący zmian w rozporządzeniu w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP, w możliwie jak najszybszym czasie, wszedł w życie.
Podczas rozmowy poruszono i omówiono także szereg spraw dotyczących bieżącej sytuacji w formacji.


Dzień wcześniej 31.01 Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Dyrektor Biura Kadr st. bryg. Tomasz Zając oraz Stanisław Rybicki spotkali się ze związkami zawodowymi, które reprezentowali przewodniczący KSP NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz, Przewodniczący NSZZ Pracowników Pożarnictwa Krzysztof Hetman oraz Dariusz Łazarczyk i Piotr Pyszko z ZZS Florian.

Tematem spotkania było określenie sposobu rozdziału środków na tegoroczne podwyżki. 

Strony porozumiały się co do kształtu tegorocznych podwyżek, a jedynie przedstawiciele ZZS Florian nie zaakceptowali zaproponowanych założeń, w szczególności ustalenia minimalnej wysokości dodatku służbowego, z którego skorzystaliby najgorzej uposażeni strażacy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji Wiadomości
Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji

Jak podaje Deutsche Welle, w 2022 roku liczba dokonanych w Niemczech aborcji była najwyższa od 10 lat i wzrosła o niemal 10 proc. w odniesieniu do poprzedniego roku.

Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Wiadomości
Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji?

W Narodowy Dzień Życia 24 marca br. w gmachu Sejmu odbyła się wyjątkowa konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Była to okazja do afirmacji życia ludzkiego, które od 25 lat jest chronione przez Polską Konstytucję. Wystąpienia dotyczyły zarówno aspektów prawnych jak i moralnych.

Wiadomości
Dyski Seagate — które modele warto brać pod uwagę?

Marka Seagate to znany na całym świecie producent urządzeń pamięci masowej. Ta założona pierwotnie w Kalifornii firma oferuje wysokiej jakości dyski twarde, które znane są z wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym modelom i zastanówmy się, jaki dysk najlepiej wybrać.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Brytyjskie media donoszą dziś o decyzji księcia Williama i Kate Middleton, która może wstrząsnąć światowymi mediami.

Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie Wiadomości
Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova na konferencji poświęconej słowackiej polityce zagranicznej stwierdziła w poniedziałek, że wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie. – Taką sytuację spotyka się częściej na Słowacji niż gdziekolwiek indziej – dodała.

Dokonała rzeczy obrzydliwej. Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego Wiadomości
"Dokonała rzeczy obrzydliwej". Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego

Śmierć Mateusza Murańskiego odbiła się głębokim echem w mediach na początku lutego. Teraz głos na ten temat zabrał ojciec zawodnika FAME MMA – Jacek Murański.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) - podała SG w raporcie z minionej doby.

„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych” Wiadomości
„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych”

Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek poinformował na Twitterze, że w nocy politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji „wtargnęli” do siedziby Telewizji Mediów Narodowych. Strona serwisu medianarodowe.

„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii Wiadomości
„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii

„Błażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii” – przekazano w poniedziałek na stronie Komisji.

Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją? Wiadomości
Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją?

Platforma Obywatelska i Konfederacja w jednej koalicji? Partia Mentzena i Bosaka rośnie w sondażach. Dobry wynik konfederatów może skłonić pozostałe ugrupowania opozycyjne do szerszych rozmów z tą formacją?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe