KRRiT uchyliła koncesje sześciu nadawcom

Na posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w środę 1 lutego, Rada podjęła decyzję o uchyleniu koncesji sześciu nadawcom – trzem telewizyjnym i trzem radiowym.
zdjęcie poglądowe KRRiT uchyliła koncesje sześciu nadawcom
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

To mali, lokalni nadwcy. Stało się to na wniosek samych zainteresowanych

– przekazał "Wirtualnym Mediom" opozycyjny członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski.

Uchylenie koncesji sześciu nadawcom

W środę 1 lutego odbyło się posiedzenie KRRiT, na którym członkowie zajmowali się m.in sprawami lokalnych nadawców radiowych i telewizyjnych, którzy wcześniej złożyli wnioski o odebranie im koncesji na nadawanie. Rada przychyliła się do ich wniosków. Chodzi m.in o dwie rozgłośnie lokalne należące do sieci Radia Plus – w Gryficach i Lipianach. Obie rozgłośnie zakończyły działalność tuż przed początkiem nowego roku.

Koncesję uchylono również ArtRadiu Bogatynia. Dotychczasowa jest ważna do 17 marca, a właściciel medium nie złożył wniosku o kolejną.

KRRiT zaakceptowała również wnioski o uchylenie koncesji trzem nadawcom telewizyjnym – TXD Integra, SKI, oraz Telewizji Braniewo 24. 

Podjęliśmy sześć osobnych uchwał o uchyleniu koncesji podmiotom, które zwróciły się do nas z prośbą o zakończenie działalności. Podejrzewam, że w większości przypadków zadecydowały względy finansowe. Wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie

– podsumował prof. Tadeusz Kowalski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata Wiadomości
Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata

"To dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - pisze na Instagramie polski skoczek Dawid Kubacki, informując o zakończeniu swojego udziału w tegorocznym sezonie w Pucharze Świata.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 67 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik (Podlaskie) cztery osoby pokonały wpław graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.

Brytyjski wiceminister obrony: „Jesteśmy gotowi pomóc Polsce wypełnić luki w systemie obrony powietrznej” Wiadomości
Brytyjski wiceminister obrony: „Jesteśmy gotowi pomóc Polsce wypełnić luki w systemie obrony powietrznej”

Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii James Heappey rozmawiał z "Die Welt". Zapewnił, że Londyn jest gotów udzielić pomocy Polsce. Chodzi o zapełnienie luki w systemie obrony powietrznej, jaka powstanie po przekazaniu myśliwców MiG-29 dla Ukrainy.

Przerwałam ciążę w łazience. Dzieci były ze mną. Oglądaliśmy Madagaskar Wiadomości
"Przerwałam ciążę w łazience. Dzieci były ze mną. Oglądaliśmy "Madagaskar""

W kwietniu ubiegłego roku w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga ruszył proces Justyny Wydrzyńskiej. Chodzi o działaczkę Aborcyjnego Dream Teamu, która została oskarżona o udzielenie pomocy w aborcji z naruszeniem przepisów ustawy.

Kuba Wojewódzki pod ostrzałem. Doda wbija szpilę gwieździe TVN w głośnej aferze Wiadomości
Kuba Wojewódzki pod ostrzałem. Doda wbija szpilę gwieździe TVN w głośnej "aferze"

Doda zabrała głos w głośnej "aferze", jaka rozpętała się po niedawnych słowach Kuby Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN pod ostrzałem...

Rosjanie wszczęli postępowanie przeciw sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego Wiadomości
Rosjanie wszczęli postępowanie przeciw sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie karne przeciwko prokuratorowi i sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), którzy wydali nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. 

Czy Dawid Kubacki wystartuje jeszcze w Pucharze Świata? Apoloniusz Tajner zabiera głos Wiadomości
Czy Dawid Kubacki wystartuje jeszcze w Pucharze Świata? Apoloniusz Tajner zabiera głos

Apoloniusz Tajner zabrał głos ws. przyszłości Dawida Kubackiego, który niespodziewanie wycofał się z ostatniego konkursu Raw Air 2023. Decyzja skoczka była dużym zaskoczeniem dla jego fanów.

Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III usuwa syna z oficjalnej listy

W Pałacu Buckingham wrze. Przypomnijmy, że wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Brytyjskie media donoszą o kolejnej kontrowersyjnej decyzji monarchy. Wygląda na to, że relacje Karola i księcia Harry'ego uległy całkowitej destrukcji.

Budowa odcinka gazociągu przesyłowego w Polsce. KE podjęła decyzję Wiadomości
Budowa odcinka gazociągu przesyłowego w Polsce. KE podjęła decyzję

Komisja Europejska zatwierdziła ponad 124 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na okres programowania 2014-2020 na budowę 253-kilometrowego odcinka gazociągu przesyłowego między Leśniewicami a Wronowem w województwach mazowieckim, łódzkim i lubelskim.

Burza w Dzień Dobry TVN. Kłótnia Filipa Chajzera ze współprowadzącą Wiadomości
Burza w Dzień Dobry TVN. Kłótnia Filipa Chajzera ze współprowadzącą

Filip Chajzer odkąd pracuje jako prezenter w „Dzień dobry TVN”, zaliczył niejedną wpadkę. Tym razem wdał się w sprzeczkę słowną ze współprowadzącą. Wszystko to działo się na oczach telewidzów.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe