„Kupili mnie”. Hejter twierdzi, że film z paleniem zdjęcia Hołowni zlecili mu… ludzie Hołowni. Jest oświadczenie

W ostatnich dniach burzę w sieci wywołało nagranie opublikowane przez profil „Europejski Głos Rozsądku”. Przedstawiało ono palenie zdjęć Szymona Hołowni - lidera partii Polska 2050.
Szymon Hołownia  „Kupili mnie”. Hejter twierdzi, że film z paleniem zdjęcia Hołowni zlecili mu… ludzie Hołowni. Jest oświadczenie
Szymon Hołownia / fot. Wikipedia CC BY 3,0 Wyższe Szkoły Bankowe

Nagranie przedstawiające palenie zdjęcia Szymona Hołowni niemal natychmiastowo wywołało burzę na platformie Twitter. Autor filmu - konto „Europejski Głos Rozsądku” - niedługo później stwierdził, że został „kupiony” przez Polskę 2050.

„Chcieli jakiś materiał, który uderza w lidera Polski 2050, aby pokazać ze środowisko PO ich nienawidzi i hejtuje” [pisownia oryginalna] – napisał. Na ten moment konto nie istnieje - najprawdopodobniej zostało usunięte przez właściciela, bądź przez platformę Twitter.

Burza w sieci

We wcześniejszych wpisach autora mogliśmy zobaczyć porównania Szymona Hołowni do Ryszarda Petru czy Janusza Palikota - polityków, którzy w przeszłości tworzyli partie alternatywne wobec Platformy Obywatelskiej.

Konto promowało także polityków PO. Całościowo profil wyglądał tak, że można było odnieść wrażenie, iż stoi za nim sympatyk Platformy Obywatelskiej. Internauci zastanawiają się jednak, czy był to faktyczny profil, czy jednak mieli do czynienia z internetowym trollem.

Oświadczenie Polski 2050Do całej sytuacji odnieśli się politycy Polski 2050, którzy wydali oświadczenie w sprawie szokującego filmu opublikowanego na Twitterze. Jak podkreślono, „jest to nie tylko przejaw najgorszego rodzaju narracji wymierzonej w Ruch Polska 2050, ale jego publikacja może stanowić czyn zabroniony”.

„Od czasów kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni i powstania ruchu Polska 2050, w tym Stowarzyszenia Polska 2050, jesteśmy nieustannie świadkami i ofiarami kłamliwych i szkalujących nas publikacji. Nie odnosimy się do skali, poziomu dyskursu i używanych sformułowań. Nie możemy jednak pozwolić na rozpowszechnianie siejących nienawiść materiałów, podobnie jak na kradzież tożsamości osób fizycznych. To wszelkie przekroczenie granic” – czytamy.

W związku z tą sytuacją Polska 2050 zapowiedziała zawiadomienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO] Wiadomości
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO]

Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla D. Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy – pisze na Twitterze partia rządząca i publikuje nagranie.

Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Protesty w Izraelu. Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj Wiadomości
Protesty w Izraelu. "Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj"

Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera Benjamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa - podał portal "The Times of Israel"(ToI).

Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki Wiadomości
Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki

Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje im sprzęt z minionej epoki, skazując ich tak na prawdę na to, żeby ginęli falami - ocenił w rozmowie z PAP były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO] Wiadomości
Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO]

Donald Tusk w trakcie wizyty w Sosnowcu został zapytany przez jednego z uczestników spotkania o pozew wobec Telewizji Polskiej i dziennikarza Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie".

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe