Ważne niemieckie lotnisko będzie sprzedane rosyjskiemu oligarsze?

– Mimo wojny na Ukrainie: firmy z Chin i Rosji - których część jest bliska Kremlowi - robią interesy dotyczące niemieckiej infrastruktury w Nadrenii-Palatynacie - poinformował niemiecki portal t-online.de.
 Ważne niemieckie lotnisko będzie sprzedane rosyjskiemu oligarsze?
/ pixabay.com

Port lotniczy Frankfurt-Hahn jest niewypłacalny. Z tego powodu w najbliższym czasie ma zostać sprzedany. Niemieckie media zaniepokoiło pochodzenie podmiotów zainteresowanych przejęciem portu.  

Z informacji portalu t-online.de wynika, że: "Inwestor zainteresowany portem lotniczym jest bardzo blisko Kremla".  

– Czy niemieckie lotnisko stało się zabawką dla chińskich i rosyjskich inwestorów podczas wojny na Ukrainie? – pytają dziennikarze z Niemiec.

Niemiecki port lotniczy w rękach Rosjan?

Procedura sprzedaży obiektu nie dobiegła jeszcze do końca. Niemieckie media podkreślają, że jest jeszcze czas na to, aby rząd federalny zaregował w tej sprawie.

– Ministerstwo Gospodarki mogłoby dokładnie przyjrzeć się tej sprawie. Jeśli umowa faktycznie dojdzie do skutku, kraj związkowy Nadrenia-Palatynat straciłby kontrolę nad własnym lotniskiem - czytamy na t-online.de.

Oligarcha zainteresowany przejęciem portu

Niemieckie lotnisko ma zostać sprzedane za 20 mln euro holdingowi rosyjskiego oligarchy Wiktora Charitonina. Rosjanin znalazł się na 66. miejscu listy najbogatszych Rosjan według Forbesa. Jego majątek oszacowano na około 6,2 mld euro.

Transakcja może dojść do skutku z prawnego punktu widzenia, ponieważ rosyjskiego oligarchy nie ma na unijnej liście sankcyjnej. Mimo wszystko niemieccy dziennikarzem podkreślają, że jego powiązania z Kremlem wciąż budzą pytania.

O powiązaniach Charitonina z Kremlem może świadczyć fakt, iż został on umieszczony na „liście Putina”, która powstała siedem lat temu z inicjatywy Departamentu Skarbu USA.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał? Wiadomości
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał?

Nieoczekiwany finał wyprawy Roberta Biedronia do Finlandii. Wiele wskazuje na to, że w sprawie "darmowej aborcji dla Polek w Findlandii" znany aktywista LGBT mijał się z prawdą.

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe