Nowe władze związku i regulamin wynagradzania w OZ Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

Ostatni dzień stycznia był bogaty w wydarzenia ważne dla Organizacji Zakładowej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Najpierw został podpisany przez przewodniczącą ZOZ i dyrektora ZNiO nowy regulamin wynagradzania . Dwie godziny później członkowie zakładowej Solidarności wybrali nowe władze Związku.
 Nowe władze związku i regulamin wynagradzania w OZ Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu
/ pixabay.com

Prace nad zmianami w Regulaminie Wynagradzania zostały zainicjowane przez Zakładową Organizację Związkową NSZZ “Solidarność” przy Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich w dniu 12 października 2022 roku. Powołana z inicjatywy dyrektora ZNiO grupa robocza pracowała nad regulaminem do 26 stycznia 2023. Gdy zostały ustalone wszystkie kwestie formalne, prawne i finansowe, dokument trafił do akceptacji dyrektora.

– Nie ma lepszej gwarancji wzrostu wynagrodzeń pracowników niż zapisy systemowe w regulaminie wynagradzania – skomentował na stronie internetowej OZ sekretarz Komisji Zakładowej Adam Degler.

– W czasie naszych rozmów w ramach grupy roboczej zapowiadaliśmy też, że będziemy w przyszłości starać się uszczegółowić niektóre zapisy, jak choćby te dotyczące nagród. W tym względzie możemy liczyć na wsparcie specjalistów z Regionu Dolny Śląsk. A przecież niedługo trzeba też będzie napisać regulamin pracy zdalnej… Oznacza to, że zapewne grupa robocza będzie się jeszcze spotykać w tym roku – dodał.

W ostatnich trzech miesiącach pięć osób zapisało się do “Solidarności” przy ZNiO. Podczas styczniowych wyborów wyłonione zostały nowe władze w składzie – Żaklina Szynkiewicz (przewodnicząca), Joanna Grześkowiak-Stepowicz (skarbnik), Adam Degler (sekretarz), Marta Krajewska, Urszula Wencka. Z ramienia Regionalnej Komisji Wyborczej procedurę wyborczą nadzorowała Danuta Utrata.

Ustępującej wieloletniej przewodniczącej ZOZ “S” przy ZNiO, Barbarze Butent-Stefaniak członkowie OZ złożyli najserdeczniejsze podziękowania za dotychczasową służbę w interesie wszystkich pracowników Ossolineum,


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trudne chwile Kubackiego. Trener Thurnbichler: Modlimy się za Dawida Wiadomości
Trudne chwile Kubackiego. Trener Thurnbichler: Modlimy się za Dawida

Dawid Kubacki nie wystartuje już w żadnym z konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. Powodem tej decyzji jest choroba jego żony. Głos zabrał trener kadry Thomas Thurnbichler.

Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy Wiadomości
Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła w poniedziałek kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy wart 350 mln dolarów. W skład tej transzy pomocy wejdą m.in. dodatkowe zestawy amunicji artyleryjskiej, rakiety HARM i GMLRS oraz łodzie patrolowe.

Polska elektrownia atomowa. Minister Moskwa podała datę Wiadomości
Polska elektrownia atomowa. Minister Moskwa podała datę

Zależy nam na tym, by w 2033 roku popłynęła pierwsza energia z dużej energetyki jądrowej - mówi w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu" minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Walczcie Kochani. Wyrazy wsparcia z całego świata dla Dawida Kubackiego Wiadomości
"Walczcie Kochani". Wyrazy wsparcia z całego świata dla Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki nie wystartuje już w żadnym z konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. Powodem tej decyzji jest choroba jego żony. Z całego świata do skoczka spływają słowa wsparcia.

Groźny wypadek w Warszawie. Tramwaj przytrzasnął mężczyznę i ruszył Wiadomości
Groźny wypadek w Warszawie. Tramwaj przytrzasnął mężczyznę i ruszył

W Warszawie przy Dworcu Wileńskim miał miejsce groźny wypadek. Drzwi tramwaju przytrzasnęły dłoń 50-latka. Następnie pojazd ruszył.

Lekarze walczą o życie żony Kubackiego. Błyskawiczna reakcja Graneruda Wiadomości
Lekarze walczą o życie żony Kubackiego. Błyskawiczna reakcja Graneruda

Dawid Kubacki nie wystartuje już w żadnym z konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczek, który niespodziewanie wycofał się z niedzielnych zawodów w Vikersund, poinformował, że powodem tej decyzji jest choroba jego żony.

Stanęli w obronie sędzi, która uniewinniła zakłócających Mszę Świętą. Ta odpowiedź szefowej KRS im się nie spodoba Wiadomości
Stanęli "w obronie" sędzi, która uniewinniła zakłócających Mszę Świętą. Ta odpowiedź szefowej KRS im się nie spodoba

"Słuchając ustnych motywów rozstrzygnięcia, nie tylko odniosłam wrażenie, ale wręcz nabrałam pewności, że sędzia nie sprostała nakazom obiektywizmu i wyżej aniżeli prawo postawiła swoje przekonania" – pisze szefowa KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka komentując decyzję sądu dot. uniewinnienia osób zakłócających Mszę Świętą.

19-latka zaatakowała nożem obywatelkę Ukrainy. Grozi jej nawet dożywocie Wiadomości
19-latka zaatakowała nożem obywatelkę Ukrainy. Grozi jej nawet dożywocie

19-letnia mieszkanka Szufnarowej rzuciła się z nożem na 39-letnią obywatelkę Ukrainy. Do incydentu doszło w Zawadzie na Podkarpaciu. Dziewczyna trafiła na trzy miesiące do aresztu, teraz grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jak doszło do tragedii?

Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata Wiadomości
Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata

"To dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - pisze na Instagramie polski skoczek Dawid Kubacki, informując o zakończeniu swojego udziału w tegorocznym sezonie w Pucharze Świata.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 67 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik (Podlaskie) cztery osoby pokonały wpław graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe