Piotr Wach wybrany przewodniczącym KZ NSZZ „S” przy Sieci Badawczej Łukasiewicz

W Regionie Mazowsze nabiera obrotów kampania wyborcza na następną kadencję. Jedna z organizacji związkowych, która wybory władz ma już za sobą, to Organizacja Zakładowa nr 564 przy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym.
 Piotr Wach wybrany przewodniczącym KZ NSZZ „S” przy Sieci Badawczej Łukasiewicz
/ fot. Region Mazowsze NSZZ "Solidarność"

NSZZ „Solidarność” istnieje w Instytucie od 1989 roku, obecnie zrzesza 20 członków.

W wyniku wyborów na funkcję Przewodniczącego Komisji Zakładowej jednogłośnie został wybrany Piotr Wach, długoletni pracownik Instytutu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku od stanowiska inżynier-laborant, później m.in. był kierownikiem zakładu technologicznego, a obecnie obejmuje stanowisko kierownika grupy badawczej obróbek cieplno-chemicznych.

Do „Solidarności” przystąpił w grudniu 2021 roku. Koledzy od razu docenili jego zacięcie społeczne i konsekwencje w działaniu. Dlatego podczas wyborów u związkowców z Instytutu nie było wątpliwości na temat, kto będzie ich liderem.

– Jako Przewodniczący KZ chcę doprowadzić do tego, aby nasi pracownicy mieli wpływ na działalność placówki. Chcę odrodzić rzetelny dialog społeczny, który ostatnimi czasy pozastawia dużo do życzenia. Chcę, aby pracownicy otrzymywali godne wynagrodzenie, a system poleceń od kierownictwa był zrozumiały i transparentny – deklaruje nowowybrany Przewodniczący.

Piotr Wach liczy również na zwiększenie liczby członków związku.

– Myślę, że nasze działania zachęcą osoby niezrzeszone do przyłączenia się do nas. Ponadto od 1 stycznia br. do Instytutu został dołączony Instytut Mechanicznego Budownictwa i Górnictwa Skalnego – i już wiem, że tam również jest wielu chętnych do wypełnienia deklaracji związkowej. Mam nadzieję, że w ciągu tej kadencji uda nam się znacznie zwiększyć ilość naszych członków – mówi Piotr Wach.

Do Komisji Związkowej oprócz Piotra Wacha weszli również Paweł Bilski – Zastępca Przewodniczącego i Alicja Wojciechowska – Sekretarz/Skarbnik.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia Wiadomości
Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia

Robert Lewandowski przełamał strzelecką niemoc. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie pokonał w sobotnim spotkaniu bramkarza Elche. Po meczu głos zabrał między "Dumy Katalonii" – Xavi.

Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Emerytury
Stażowe