[WIDEO] "Czy ten cham może nas przestać obrażać?" Awantura posła Mieszkowskiego i Tomasza Sakiewicza na Komisji Sejmowej

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu doszło do awantury pomiędzy red. naczelnym "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem, a posłem Koalicji Obywatelskiej Krzysztofem Mieszkowskim.
Krzysztof Mieszkowski, sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu [WIDEO]
Krzysztof Mieszkowski, sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu / screen video Twitter

Na sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odbyła się we wtorek debata dot. wolności słowa. Jest to pokłosie pozwu, jakie wydawca portalu Niezalezna.pl otrzymał od Stacji TVN za cytowanie wypowiedzi Tomasza Sakiewicza dla TVP Info. Posłowie należący do Komisji Kultury i Środków Przekazów zaapelowali do przewodniczącego tej komisji o pilne zwołanie posiedzenia w celu zorganizowania debaty na temat nękania niezależnych dziennikarzy przez stację TVN.

Awantura na Komisji

Podczas debaty doszło do ostrej dyskusji pomiędzy posłem Krzysztofem Mieszkowskim, a Tomaszem Sakiewiczem.

Nie beczcie jak takie beksy cholera jasna, bądźcie damami przynajmniej, żebyście mogli sprostać swojemu wysokiemu zadaniu dziennikarskiemu

– mówił Mieszkowski. Wówczas Tomasz Sakiewicz nie wytrzymał.

Przepraszam, czy ten cham może nas przestać obrażać? Ja jestem dziennikarzem i nie przyszedłem tutaj, żeby jakiś niewychowany facet poniżał dziennikarzy

– powiedział Sakiewicz. 

Pan nie jest przy głosie, więc...

– próbował przerwać mu Mieszkowski.

Ale mam swoją godność i żaden cham, nawet jeśli nosi mandat poselski, nie będzie mnie i moich dziennikarzy obrażał. Jak pan chce sprawdzić kto jest mężczyzną, to proszę przed Sejm

– nie ukrywał emocji Tomasz Sakiewicz.

Nie przyszliśmy tutaj płakać, nikt nie wylewa żali, państwo się bawicie naszym życiem, przez to, w jaki sposób wykonujemy naszą pracę. Jak tak można? (...) My przyszliśmy do poważnego miejsca w poważnej sprawie, potraktujcie nas przez tę godzinę poważnie, nic więcej nie chcemy. Proszę nas nie obrażać. Pani, która po nazwisku mnie przed chwilą odpytywała, wyszła, jak ja mam jej odpowiedzieć, że się myli? Jak mam udzielić odpowiedzi? To nie jest standard normalnej debaty. Uprzejmie proszę, żebyśmy nie byli obrażani

– mówiła szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy dr Jolanta Hajdasz. 

Jesteśmy tutaj gośćmi i przedstawicielami wolnej prasy, jeśli państwo pozwalają na poniżanie nas, łamią państwo konstytucję. I to, że macie niewychowanego człowieka w swoim gronie, który poniża i jeszcze używając seksistowskich określeń wobec dziennikarzy, to świadczy tylko o tym, że się przyzwyczailiście do chamstwa. Ja tego nie toleruję

– dodał red. naczelny "Gazety Polskiej". 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe