Trwają rekolekcje duszpasterzy i kapelanów „Solidarności”

Na Jasnej Górze trzeci dzień odbywają się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy, w których uczestniczy ponad trzydziestu księży. Co roku, podczas rekolekcji odbywa się też spotkanie z przedstawicielami władz krajowych "Solidarności" i regionu, który jest organizatorem Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę w danym roku.
fot. J.Bernat Trwają rekolekcje duszpasterzy i kapelanów „Solidarności”
fot. J.Bernat

Początek duszpasterstwa Ludzi Pracy wiąże się ściśle z osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym roku organizatorem Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się pod hasłem: „Matko, pomóż nam zło dobrem zwyciężać” jest Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „Solidarność”. 


Jednym z punktów spotkania na Jasnej Górze było przedstawienie, jak przebiega peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, repliki Krzyża Nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na terenie Śląska i Zagłębia. Piotr Nowak, zastępca przewodniczącego ZR Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” zaprosił do udziału w tych wydarzeniach, i w Pielgrzymce Ludzi Pracy.

Na zdjęciu od lewej: ks. Krzysztof Hajdun, ks. biskup Maciej Małyga, Piotr Nowak zastępca przewodniczącego ZR Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S”, Tadeusz Majchrowicz zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S”.

Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” omówił najważniejsze sukcesy i wydarzenia Związku w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy. Na zakończenie tego miłego spotkania Tadeusz Majchrowicz przekazał upominki przygotowane przez Instytut Dziedzictwa Solidarności, podobnie Piotr Nowak przekazał pamiątki z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.


Tegorocznym kaznodzieją w czasie rekolekcji dla duszpasterzy i kapelanów „Solidarności” jest wrocławski biskup pomocniczy Maciej Małyga, jeden z najmłodszych biskupów na świecie.


Spotkanie duszpasterzy zakończy się w czwartek, 9 lutego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe