Burza w Pałacu Buckingham. Na widok tego mężczyzny Kate Middleton złamała protokół

Podczas wizyty w Kornwalii zazwyczaj wzorowo przestrzegająca etykiety księżna Kate Middleton tym razem dała się ponieść emocjom. Trudno jednak mieć do niej o to pretensje.
Księżna Kate Middleton Burza w Pałacu Buckingham. Na widok tego mężczyzny Kate Middleton złamała protokół
Księżna Kate Middleton / fot. Wikipedia - The Royal Navy

Kate Middleton jest niezwykle szanowana zarówno przez poddanych, jak i media, a jej nienaganny styl, duże przywiązanie do tradycji i skrupulatne przestrzeganie protokołu cenione jest zarówno w kraju, jak i za granicą. Są jednak chwile, kiedy nawet księżna ulega emocjom. 

Zaskakujące spotkanie w muzuem

W czwartek księżna Kate i książę William gościli w Kornwalii, gdzie w mieście Falmouth odwiedzili Narodowe Muzeum Morskie. Na miejscu Middleton spotkała wyjątkowo miła niespodzianka. Pod muzeum czekał na nią jej dawny nauczyciel historii ze szkoły podstawowej Jim Embury. Mimo upływu wielu lat od ostatniego spotkania księżna momentalnie rozpoznała mężczyznę i bardzo się rozradowała. Jak tylko go ujrzała, podeszła do niego i serdecznie go uściskała, łamiąc tym samym królewski protokół.

O mój Boże! Mój Boże, to naprawdę przeniosło mnie w przeszłość 

– powiedziała podekscytowana księżna. Zamieniła kilka słów z nauczycielem, wspominając wygląd sali, w której odbywały się lekcje, a także żywiołowo reagując na informacje, czym teraz zajmuje się Embury. 

Teraz uczę moje dzieci tego, czego mnie nauczyłeś

– powiedziała do nauczyciela Kate Middleton.

Sam Jim Embury również był bardzo podekscytowany spotkaniem i chętnie opowiedział o tym lokalnym mediom. 

To było wspaniałe spotkanie i pierwsze od 25 lat, kiedy widziałem Kate. Nie zmieniła się ani trochę i jest dokładnie taka, jaka była – sumienna, taktowna i radosna. Jest wspaniałą kobietą. (…) Była fantastyczną uczennicą i tak miło było ją spotkać

– powiedział Embury w rozmowie z „Daily Mail”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze Wiadomości
Dziennikarz zwolniony z Interii. Przyczyną... wpis na Twitterze

Redaktor naczelny portalu Interia.pl Piotr Witwicki poinformował, że dziennikarz sportowy serwisu Interia Michał Przybycień został zwolniony z pracy. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy serwis Wirtualnemedia.pl.

Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. Poczuliśmy dziwny zapach Wiadomości
Kijów: Groźny incydent z ważnym europejskim politykiem. "Poczuliśmy dziwny zapach"

Samochód ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Reinsalu zapalił się podczas jego wizyty w Kijowie. Wygłaszany następnego dnia wykład przerwał alarm przeciwlotniczy; polityk był zmuszony do jego dokończenia w schronie - poinformowały w czwartek estońskie media.

USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych Wiadomości
USA: Jest ważne porozumienie z polską firmą ws. reaktorów jądrowych

Firmy GE Hitachi, Tennessee Valley Authority, Ontario Power Generation i polska firma Synthos Green Energy podpisały w czwartek porozumienie o przyspieszeniu wdrażania małych reaktorów modułowych (SMR). Umowa przewiduje wspólne inwestycje warte 400 mln dolarów w projekt reaktora GEH BWRX-300, który SGE wraz z Orlenem planuje wdrożyć do floty dziesiątek reaktorów jądrowych w Polsce.

Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO] Wiadomości
Znany działacz PO zatrzymany przez CBA. W tle gang pseudokibiców i warszawskie śmieci [VIDEO]

Pranie brudnych pieniędzy, łapówki wręczane w restauracji w torbach na wino albo w torbach ze sklepu Żabka i znany działacz Platformy Obywatelskiej zatrzymany przez CBA.

Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze Wiadomości
Histeria niemieckich ekologów i polityków. Tymczasem niemiecki biznes WSPIERA polskie inwestycje na Odrze

„Opowiadamy się za realizacją porozumienia w sprawie modernizacji Odry granicznej i zwiększonego wykorzystania żeglugi śródlądowej jako ważnego działania rozwojowego” – głosi oświadczenie polsko-niemiecko-czeskiego zrzeszenia izb handlowych: Unii Izb Łaby i Odry.

Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam Wiadomości
Tusk obiecuje „babciowe”. 1500 zł miesięcznie dla mam

– Zaproponujemy 1500 zł „babciowego” dla każdej mamy, która chciałaby po urlopie macierzyńskim wrócić do pracy – zapowiedział przewodniczący PO Donald Tusk w czwartek, podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie.

Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy Wiadomości
Wizyta księcia Williama w Polsce. Jest reakcja rosyjskiej propagandy

Głos ws. niespodziewanej wizyty księcia Williama i księżnej Kate Middleton w Polsce zabrała rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO] Wiadomości
Rosja: Pożar w zakładzie produkującym m.in silniki do międzykontynentalnych rakiet [FOTO]

W środę doszło do pożaru w Zakładach Produkcji Silników w Jarosławiu w Rosji; w tej fabryce wytwarzane są m.in. silniki do międzykontynentalnych pocisków balistycznych Topol-M, zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych - powiadomił ukraiński portal focus.ua za rosyjskimi mediami i służbami ratunkowymi.

Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie Wiadomości
Kaleta: Solidarna Polska jest gotowa wystartować w wyborach samodzielnie

Gościem red. Jacka Prusinowskiego w Radiu Plus był wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który zabrał głos ws. nowej reformy sądownictwa, a także nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat Wiadomości
"Ukraina przeprowadzi wiosną kontrofensywę, która zszokuje świat"

Wiosną Ukraina przeprowadzi "bardzo silną kontrofensywę, która zszokuje świat"- ocenił Dan Rice, amerykański doradca naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerija Załużnego. Dodał, że obecnie na wojnie ginie miesięcznie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe