Marcin Dobski do Tomasza Piątka: Proszę ważyć słowa. Ujawnienie dowodów na pana kłamstwa to był obowiązek

"Dziennikarz śledczy", bohater opozycyjnych mediów Tomasz Piątek poinformował na Twitterze, że złożył zawiadomienie ws. Samuela Pereiry [TVP.Info], Sławomira Jastrzębowskiego [Salon24] i Marcina Dobskiego [Salon24].
Tomasz Piątek Marcin Dobski do Tomasza Piątka: Proszę ważyć słowa. Ujawnienie dowodów na pana kłamstwa to był obowiązek
Tomasz Piątek / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Jakub Hałun

- Złożyłem do prokuratury zawiadomienie o złamaniu prawa przez: - S. Pereirę @SamPereira_ #TVP  - S. Jastrzębowskiego @sjastrzebowski - M. Dobskiego @szachmad
 
Panowie szkalowali mnie, aby tuszować związki PiS z Rosją. W tym celu bezprawnie opublikowali tajny dokument sądowy.

- pisze Piątek.

Według Marcina Dobskiego chodzi o publikacje Salonu24 "Tomasz Piątek skazany na prace społeczne. Sąd dał wyższy wyrok niż chciał były polityk PO" i "Wyrok ws. Tomasza Piątka. Jest dowód, ze mówił nieprawdę". 

Tomasz Piątek jest "dziennikarzem śledczym", bohaterem "wiodących mediów", który znany jest z "ujawniania związków z Rosją i z Putinem", co jest przedmiotem licznych szyderstw.

 

"Może odrobinę go to uspokoi"

W swojej książce "Morawiecki i jego tajemnice" Piątek usiłował sugerować, że "obok Marka Falenty kluczową postacią wśród osób zamieszanych w organizację afery taśmowej był jego partner biznesowy, były senator Tomasz Misiak", co nie spotkało się z uznaniem sądu - a rozumiem, że jego metodą (Tomasza Piątka - red.) jest zarabianie na pomówieniach, bo wydaje książki i tak działa. Mam nadzieję, że ta sytuacja go odrobinę uspokoi i zacznie racjonalnie się zachowywać w tej sprawie - mówił Misiak Salonowi24 po wyroku.

Tomasz Piątek twierdził również, że "ten proces odbył się bez mojego udziału i wiedzy". Tymczasem Salon24.pl miał dotrzeć do postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie z 22 grudnia 2022 roku. Obrońca Piątka wnosił o przywrócenie terminu do wniesienia o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia wyroku na podstawie art. 126 § 1 k.p.k. Również w uzasadnieniu postanowienia sądu zawarta jest informacja, że Piątek kilka razy odbierał odpisy i zawiadomienia w przedmiotowej sprawie, więc - według sądu - miał wiedzę o procesie.

Komentarz Marcina Dobskiego

- 1. Ujawnienie dowodów na pana kłamstwa to był obowiązek. 
2. Proszę ważyć słowa, bo niczego nie tuszuję swoimi tekstami.

P.S. Proszę wykonywać prace społeczne, bo w więzieniu pan sobie nie poradzi.

(...)

Piątka nie zabolało ujawnienie wyroku, tylko uzasadnienia sędziego, bo ono zmiażdżyło jego "dziennikarstwo".

- komentuje Marcin Dobski

 

Komentarz Sławomira Jastrzębowskiego

- Słuchaj Piątek. Jak dajesz moje foto z siłki to dawaj z bicepsami. Czy to jest jasne?

- pisze szef Salonu24


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał? Wiadomości
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał?

Nieoczekiwany finał wyprawy Roberta Biedronia do Finlandii. Wiele wskazuje na to, że w sprawie "darmowej aborcji dla Polek w Findlandii" znany aktywista LGBT mijał się z prawdą.

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe