Co na to żona Radosława Sikorskiego? Prof. Cenckiewicz publikuje niewygodny fragment książki Anne Applebaum

Anne Applebaum, prywatnie żona przeżywającego ostatnio ciężkie chwile, w związku z aferami związanymi z jego kontrowersyjnymi wypowiedziami, Radosława Sikorskiego, laureatka Nagrody Pulitzera, publicystka największych amerykańskich liberalnych mediów i zawzięty krytyk obecnie w Polsce rządzących, opublikowała w 2021 roku książkę pt. "Wybór", która jest zapisem rozmowy z Donaldem Tuskiem.
Anne Applebaum Co na to żona Radosława Sikorskiego? Prof. Cenckiewicz publikuje niewygodny fragment książki Anne Applebaum
Anne Applebaum / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Sławek

Czytaj również: Politycy PiS pytają Donalda Tuska. Tajemnicze 800 tys. euro Sikorskiego

Dziś Anne Applebaum jest zagorzałym zwolennikiem Ukrainy - Czy ludzie, którzy uważają, że rosyjską wojnę na Ukrainie należy zakończyć z powodów "humanitarnych" nie rozumieją, co się dzieje na okupowanej przez Rosjan Ukrainie? Nie czytali o izbach tortur? Masowych mordach?  Deportacji tysięcy dzieci? - pisała kilka dni temu na Twitterze.

Jednak prof. Sławomir Cenckiewicz publikuje fragment jej książki opublikowanej niespełna dwa lata temu, bo w 2021 roku - "Wybór", która jest zapisem rozmowy z Donaldem Tuskiem z wypowiedzią amerykańskiej publicystki, stawiającej jej stosunek do Ukrainy w nieco innym świetle.

- Waham się czy powinnam to powiedzieć, ale paradoksalnie Nord Stream 2 może pomóc uporać się z tym problemem [korupcji - przyp. red.]. Odcięcie od wielkich pieniędzy, które Ukraina dostaje za tranzyt rosyjskiego gazu, może wpłynąć na obniżenie korupcji (...) Niestety, tak się czasem zdarza, że wielkie pieniądze płynące z wielkich zasobów surowców naturalnych, szkodzą danemu krajowi.

- mówiła Anne Applebaum

 

Komentarze

- Wiem, że mało kto to wszystko czyta, ale naprawdę warto! 

- komentuje prof. Cenckiewicz.

- Mocne, ale zawsze mnie zastanawia jak się dokonuje transformacja od napisania "Gułagu" do produkowania takich bredni.

- komentuje publicysta Mariusz Staniszewski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO] Wiadomości
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO]

Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla D. Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy – pisze na Twitterze partia rządząca i publikuje nagranie.

Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Protesty w Izraelu. Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj Wiadomości
Protesty w Izraelu. "Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj"

Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera Benjamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa - podał portal "The Times of Israel"(ToI).

Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki Wiadomości
Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki

Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje im sprzęt z minionej epoki, skazując ich tak na prawdę na to, żeby ginęli falami - ocenił w rozmowie z PAP były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO] Wiadomości
Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO]

Donald Tusk w trakcie wizyty w Sosnowcu został zapytany przez jednego z uczestników spotkania o pozew wobec Telewizji Polskiej i dziennikarza Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie".

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe