Czołgi dla Ukrainy. Jedno z państw UE nie zgodziło się na szkolenie ukraińskich żołnierzy
13.02.2023 14:45

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Austria nie będzie szkolić ukraińskich żołnierzy na czołgach Leopard 2. Informację potwierdziła już szefowa resortu obrony tego kraju.
Według informacji podanych przez ukraińskie media Wiedeń nie zgodził się na szkolenie ukraińskich żołnierzy na ciężkich czołgach Leopard 2.
Informację potwierdziła już minister obrony Austrii Claudia Tanner w oświadczeniu dla Ö1 Morgejournal.
Austria podjęła decyzję
Niedawno kanclerz Niemiec Olaf Scholz po długich negocjacjach zgodził się na reeksport, a także przekazanie Leopardów 2 Kijowowi.
"To była suwerenna decyzja każdego państwa, aby wesprzeć Ukrainę w ramach swojego prawa" - czytamy w oświadczeniu podanym przez austriacki resort obrony.
kpa ,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 13.02.2023 14:45
Źródło: dorzeczy.pl
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
30.03.2026 10:05

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na granicach z Niemcami, Litwą i Białorusią. W ciągu trzech dni – od 27 do 29 marca – skontrolowano dziesiątki tysięcy osób i pojazdów. W obu przypadkach odnotowano również odmowy wjazdu do Polski.
Czytaj więcej
Kryzys przemysłu chemicznego w Niemczech. Co to oznacza dla Polski i Grupy Azoty?
29.03.2026 18:43

Komentarzy: 0
Niemiecki przemysł chemiczny, jeden z filarów europejskiej gospodarki, znalazł się w głębokim kryzysie – produkcja spada, a setki tysięcy miejsc pracy są zagrożone. Strategię wyjścia z kryzysu przedstawiono w dokumencie „Kernergebnisse Chemieagenda” z marca 2026 roku, przygotowanym przez Ministerstwo Gospodarki i Energii oraz Ministerstwo Środowiska. Sytuacja npozostaje nie bez znaczenia dla polskiego przemysłu chemicznego.
Czytaj więcej
Lider AFD chce wycofania wojsk USA z Niemiec
29.03.2026 16:49

Komentarzy: 0
Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) Tino Chrupalla opowiedział się za wycofaniem wojsk USA z RFN. Szef prawicowego ugrupowania wyznaczył jako cel zdobycie przez AfD władzy w Niemczech w wyborach parlamentarnych w 2029 r.
Czytaj więcej
Ratowały Żydów, Niemcy skazali je na śmierć. Wstrząsające losy Polek z Auschwitz
29.03.2026 14:44
Niemcy: Pożar w jednym z klubów. Ewakuacja setek osób
29.03.2026 13:27

Komentarzy: 0
W nocy z soboty na niedzielę w niemieckim Kehl przy granicy z Francją wybuchł pożar w dużej dyskotece, w której bawiło się około 750 osób. Wiadomo, że trzy z nich zostały poddane leczeniu przez służby ratunkowe. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń.
Czytaj więcej
