Pikieta przed Simoldes Plasticos Polska. „Pracownicy domagają się godnej zapłaty za pracę”

Ponad stu związkowców z Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o. przy wsparciu członków Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „S” pikietowało w poniedziałek 13 lutego przed bramą zakładu w Jelczu-Laskowicach.
 Pikieta przed Simoldes Plasticos Polska. „Pracownicy domagają się godnej zapłaty za pracę”
/ fot. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

Ponad stu związkowców z Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o. przy wsparciu członków Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „S” pikietowało w poniedziałek 13 lutego przed bramą zakładu w Jelczu-Laskowicach. Powodem akcji było uporczywe stanowisko zarządu firmy ignorujące prawo reprezentantów załogi – MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o. do negocjowania podwyżek. O tym, że nikt nie ma prawa wyznaczać związkowcom osób do negocjacji, mówił Bogusław Jurgielwicz. Szef MOZ przypomniał zebranym, że w tym miejscu niecały tydzień temu w ankiecie wypowiedzieli się pracownicy zakładu w przeważającej większości popierający działania struktury związkowej.

Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu, apelował do zarządu firmy o rzetelny dialog. Szef Solidarności w Whirlpool Wrocław Krzysztof Domagała odczytał petycję.

Do protestujących dołączali licznie pracownicy kończący zmianę. Niestety nie pojawił się, mimo zaproszenia, nikt z zarządu i wobec tego organizatorzy protestu postanowili przesłać petycję pocztą.

Petycja do prezesa Zarządu Simoldes Plasticos Polska sp. z o.o.:

„Jako legalnie wybrani reprezentanci załogi zwracamy się do Pana z żądaniem przestrzegania prawa. Taktyka unikania dialogu oraz przedstawiania działań Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ «Solidarność» jako rzekome wtrącanie się w sprawy zakładu Simoldes Plasticos w Jelczu-Laskowicach jest nieskuteczna i spełnia wszelkie znamiona utrudniania działalności związkowej.
Jest to niezgodne z polskim prawem oraz zaleceniami Międzynarodowej Organizacji Pracy!

Wyniki przeprowadzonej ankiety w dniu 8 lutego bieżącego roku są jednoznaczne. Ponad 300 pracowników z tego zakładu poparło spór zbiorowy oraz działania Związku, mające doprowadzić do realnych i godnych podwyżek płac w Simoldes Plasticos Polska.
To nie są ambicje pojedynczego działacza z innego zakładu!

Legalność naszego prawa do podejmowania działalności związkowej potwierdził Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście w postanowieniu wydanym 25 stycznia br.! Potwierdza w nim skuteczne połączenie MOZ NSZZ «Solidarność» Pracowników Volvo Polska Sp. z o.o. z Zakładową Organizacją Związkową Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o., jak również liczebność organizacji.
Posiadając tak mocne poparcie załogi ze spokojem i dobrą wolą oczekujemy, że podejmie Pan decyzję, aby jak najszybciej przedstawiciele zarządu usiedli przy jednym stole z przedstawicielami Związku i w duchu dialogu wypracowali jak najlepsze rozwiązania płacowe korzystne zarówno dla pracowników jak i przyszłości zakładu.

W trudnej sytuacji gospodarczej, przy wysokiej inflacji pracownicy domagają się godnej zapłaty za swoją pracę.

Panie Prezesie!

Wzywamy do dialogu!”.

[pisownia oryginalna – przyp. red.]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jak zaczną konkurować na antenie, to.... Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
"Jak zaczną konkurować na antenie, to...". Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za "kraj nieprzyjazny". Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech – Jewhen Stanisławow.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego Wiadomości
Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku to pomysł nie do zaakceptowania przez rząd PiS; zrobimy wszystko, żeby ochronić polskie rodziny przed kolejnym pseudoekologicznym wymysłem bogatych krajów i biurokratów z Brukseli - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć

Nic nie zapowiada, by relacje rodziny królewskiej uległy poprawie. Jak mówi dla Fox News królewski ekspert Christopher Andersen - książę Harry nie zostanie ciepło przyjęty przez króla Karola i księcia Williama.

Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach Wiadomości
Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach

Bardzo dobre wieści dla polskich kibiców skoków narciarskich. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł znakomicie zaprezentowali się podczas ostatnich w tym sezonie kwalifikacji.

To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka Wiadomości
To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują Marcina Wolfa lat 24. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister Wiadomości
UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister

Rada UE przyjęła we wtorek rozporządzenie określające bardziej rygorystyczne normy emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Regulacja zakłada 100 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla w przypadku nowych pojazdów po 2035 roku. Zdaniem minister klimatu i środowiska UE być może wycofa się z tego założenia.

Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza Wiadomości
Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza

Korespondent amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal" Evan Gershkovich został zatrzymany w Jekaterynburgu na Uralu - podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na media rządowe w Moskwie. Twierdzą one, że reporter jest podejrzany o szpiegostwo.

Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat Wiadomości
Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat

Nie żyje Robert Gallinowski. Aktor znany był między innymi z takich filmów jak "Nadzy wśród wilków" czy "Carlos". Zmarł niespodziewanie w wieku 53 lat.

Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo” Wiadomości
Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo”

Robert Lewandowski i Kamil Glik rywalizują o przywództwo w reprezentacji Polski? Taki wniosek można wysunąć na podstawie słów Łukasza Olkowicza, który jest autorem głośnej rozmowy o „aferze premiowej” z Łukaszem Skorupskim.

Emerytury
Stażowe