Karuzela z Blogerami. Grzegorz „GrzechG” Gołębiewski: Wyłączyć myślenie

Opozycji, tej nazywanej słusznie lub niesłusznie totalną (bo totalność to my zobaczymy dopiero jesienią przed wyborami), udało się dokonać fascynującego wyczynu: swojemu elektoratowi dość skutecznie odłączyła samodzielne myślenie. Tylko nieogarnięte niedobitki pytają jeszcze Tuska o program, ale z pomocą najbardziej wolnych mediów na świecie zdecydowana większość wyborców Platformy już nie musi w ogóle myśleć.
 Karuzela z Blogerami. Grzegorz „GrzechG” Gołębiewski: Wyłączyć myślenie
/ pixabay.com

I nie chodzi tu o palenie węgla na łopacie i wielomiesięczną epopeję o pustych składach tegoż surowca czy o prorosyjskiej polityce PiS – to wszystko można jeszcze zaliczyć do nieudolnej, tępej propagandy. Tu chodzi o krótkie, proste przekazy złożone z manipulacji i kłamstw, powielanych wielokrotnie, zastępowanych każdego dnia kolejnymi wrzutkami i bredniami, tylko po to, by utrzymać odpowiednie emocje. A najważniejszą z nich jest nienawiść. Ona ma być kluczem do zwycięstwa, ona ma zapewnić upragnione pokonanie PiS, czyli „koronę” programu opozycji, bo poza ową „koroną” król jest nagi, co widać i słychać na każdym spotkaniu Donalda Tuska i jego gwardii przybocznej. To kumulowanie nienawiści, bez szczątków jakiejkolwiek refleksji, udaje się Platformie dość skutecznie. Do tego stopnia, że każde odchylenie od linii ośmiu gwiazdek uznawane jest za zdradę nie do wybaczenia. Doświadczył tego nie tak dawno Szymon Hołownia, którego wizerunek spalił jeden z fanów PO, bo przecież wiadomo, że Hołownia to zwykły mięczak i sługus Jarosława Kaczyńskiego.  

Przez sieć i w trakcie spotkań z wyborcami przewijają się nieustannie hasła wsadzania do więzień, wyprowadzania z budynków, odwetu, okraszone katastroficznymi wizjami dalszych rządów prawicy. Oszczędzeni z tych wielkich rozliczeń mają być jednak (co za miłosierdzie!) wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, choć nie wiadomo, czy wszyscy, i nie wiadomo, czy góry jednak nie weźmie hasło przymusowej reedukacji na specjalnych szkoleniach czy może w obozach. Twórczość oparta na nienawiści kwitnie więc na całego, a szczucie w internecie sięga zenitu i nie jest bynajmniej generowane przez anonimowych autorów, ale przez kwiat opozycyjnej elity. To wszystko sprawia, że wyborca Koalicji Obywatelskiej nie musi już niczego analizować, nie musi niczego rozumieć, jest jak napakowany emocjami balon, w którym nie ma żadnej treści, a jedyne, co ma zapamiętać z telewizyjnych przekazów i wyborczych spotkań, to odsunięcie PiS-u od władzy za wszelką cenę. Używana jest przy tym dość prostacka narracja o groźbie sfałszowania wyborów przez obóz władzy tylko po, by mieć zabezpieczenie propagandowe na wypadek jesiennej przegranej. Wygrali, bo sfałszowali. To pozwoli na podtrzymywanie stanu napięcia społecznego w swoich szeregach, które ma utrzymać atmosferę nienawiści do rządzących i do ich wyborców na kolejne miesiące i lata. W strategii totalnej opozycji nie ma bowiem powyborczego passé i rezygnacji z doprowadzenia Polski do skrajnego chaosu. Co więcej, ten chaos jest nawet ważniejszy od pokonania Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy bowiem, niezależnie od faktu, że PiS pozostanie przy władzy, realne stanie się spełnienie najbardziej szkodliwych scenariuszy dla przyszłości Polski. Za to niebywale korzystnych dla Berlina i Brukseli.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
"Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]"

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO] Wiadomości
Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO]

Starsza kobieta w trakcie spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej postanowiła zadać pytanie dotyczące reparacji wojennych od Niemiec. Na sali słychać było niezadowolenie z powodu tego pytania.

„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca „Dzień dobry TVN” Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Emerytury
Stażowe