Medale dla tarnowskich związkowców

W tarnowskiej delegaturze Solidarności wręczono okolicznościowe Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenia te otrzymują osoby, które przyczyniły się do tego, że Polska po 1989 r. ponownie odzyskała niepodległość.
 Medale dla tarnowskich związkowców
/ fot. NSZZ "S" Region Małopolska

Medale wręczył pierwszy wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Skromna uroczystość odbyła się z tej okazji 9 lutego w tarnowskiej delegaturze Solidarności przy ul. Wałowej.

Medale odebrali Janusz Sikorski z Tarnowa i Eugeniusz Dąbrowski z Ładnej w gminie Skrzyszów. Obaj mają piękna kartę działalności w „S” jeszcze w latach 80. Kandydatury Janusza Sikorskiego i Eugeniusza Dąbrowskiego zgłosił do medalu Antoni Lis, prezes Stowarzyszenia Kombatantów i Osób Represjonowanych w czasach tzw. władzy ludowej.

Jak podkreślił na uroczystości wicewojewoda Pagacz, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest wyjątkowym odznaczeniem, bo był przyznawany z okazji jubileuszu stulecia wybicia się Polski na niepodległość. Nie ma już możliwości, aby go otrzymać, gdyż przyjmowanie wniosków zakończono we wrześniu.

Uczestnikami okolicznościowego spotkania w delegaturze byli także inni działacze dawnej i obecnej „S” z Tarnowa i regionu m.in. Zdzisław Jasiewicz, Jerzy Kacer, Jerzy Zięcina z Ciężkowic, Andrzej Olejnik i Andrzej Trybulski.

W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący delegatury „Solidarności” Tadeusz Szumlański, który wręczył Januszowi Sikorskiemu i Eugeniuszowi Dąbrowskiemu legitymacje zaświadczające, że otrzymali Medal przyznany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Francja: Macron ma zamiar ostrzec Pekin Wiadomości
Francja: Macron ma zamiar ostrzec Pekin

Prezydent Francji Emmanuel Macron, który w przyszłym tygodniu uda się do Pekinu, ma zamiar ostrzec chińskiego przywódcę Xi Jinpinga, by "nie podejmował fatalnej decyzji" o militarnym wsparciu Rosji w jej wojnie na Ukrainie - poinformował w piątek Pałac Elizejski.

Alarm dla Lewandowskiego? Niepokojący plan Barcelony Wiadomości
Alarm dla Lewandowskiego? Niepokojący plan Barcelony

Robert Lewandowski może mieć problem? Chodzi o plany działaczy Barcelony na najbliższe okno transferowe. Z informacji mediów wynika, że klub z Katalonii ma zamiar sprowadzić napastnika.

Zatrzymanie amerykańskiego dziennikarza w Rosji. Stanowcze słowa Joe Bidena Wiadomości
Zatrzymanie amerykańskiego dziennikarza w Rosji. Stanowcze słowa Joe Bidena

Prezydent Stanów Zjednoczonych Biden wypowiedział się na temat zatrzymania w Rosji amerykańskiego dziennikarza "The Wall Street Journal" Evana Gershkovicha.

Atak na osobę mi najbliższą. Komendant Szymczyk reaguje na doniesienia Wyborczej Wiadomości
"Atak na osobę mi najbliższą". Komendant Szymczyk reaguje na doniesienia "Wyborczej"

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk kieruje do sądu sprawę przeciwko autorowi artykułu w Gazecie Wyborczej, w którym podano pełne dane jego córki. Szef policji w tej sprawie wydał oświadczenie, które w piątek zostało opublikowane na stronach internetowych policji.

Niepokojąca wiadomość dla kibiców skoków. Zapadła decyzja Wiadomości
Niepokojąca wiadomość dla kibiców skoków. Zapadła decyzja

Piątkowy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na godzinę 17.00 z powodu załamania pogody. Pierwotnie miał rozpocząć się o 15.00. W zawodach ma wystąpić czterech Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę Harry znów publicznie oskarża rodzinę królewską Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę Harry znów publicznie oskarża rodzinę królewską

Książę Harry ponownie ma pretensje do rodziny królewskiej. Tym razem zarzucił jej brak wsparcia w kwestii nękania jego osoby przez brytyjskie tabloidy. Chodzi o batalię z Associated Newspapers - wydawcą m.in. brytyjskiego "Daily Mail" i "Mail on Sunday".

Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie [WIDEO] Wiadomości
Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna opublikowała nagranie [WIDEO]

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w podwarszawskiej miejscowości 33–letniego obywatela Egiptu, który organizawał nielegalne przekraczanie polsko-białoruskiej granicy.

To nie spodoba się TVN. Takie billboardy zawisły w Bydgoszczy [FOTO] Wiadomości
To nie spodoba się TVN. Takie billboardy zawisły w Bydgoszczy [FOTO]

„Pięknie! Takie billboardy pojawiły się dziś w Bydgoszczy. Nie mogłem przejść obojętnie!” – pisze na Twitterze politolog Łukasz Kulpa, do wpisu dołączając zdjęcie.

Pobił na drodze policjantkę po służbie. Sieć obiegło nagranie Wiadomości
Pobił na drodze policjantkę po służbie. Sieć obiegło nagranie

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku 23-letni kierowca dopuścił się ataku na policjantkę. Kobieta zatrzymała się na drodze, by skontrolować podejrzane zachowanie.

Dramat Dawida Kubackiego. Jego główny rywal nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Jego główny rywal nie pozostawia złudzeń

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył bieżący sezon Pucharu Świata. Teraz jeden z jego rywali nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, że będzie starał się wyprzedzić go w klasyfikacji generalnej PŚ.

Emerytury
Stażowe