[Felieton „TS”] Marek Lewandowski: „Złoty Donek”, zwykły pic! Z zewnątrz złoto, w środku nic!

To już jakieś szaleństwo. Parę miesięcy temu Donald Tusk ogłosił, że 500+ to jego pomysł, tylko nie zdążyli go zrealizować. Co prawda Jacek Vincent-Rostowski twierdził, że nie ma na to pieniędzy, ale cóż – Donald wie lepiej. 2–3 tygodnie temu niejaki Grzegorz Schetyna stwierdził, że PO-PSL nie podniosło wieku emerytalnego, choć zaraz zaznaczył, że do tematu i tak będzie trzeba wrócić. Swoją drogą, skoro czegoś nie było, to do czego tu wracać?
 [Felieton „TS”] Marek Lewandowski: „Złoty Donek”, zwykły pic! Z zewnątrz złoto, w środku nic!
/ youtube.com

Ostatnio diwa PO Izabela Leszczyna, ta od ukrywania programu, co by się przeciwnicy polityczni nie połapali, co im ukraść, brutalnie szczera, powiedziała w wywiadzie, że nikt do górników z JSW w 2015 roku nie strzelał. Znaczy strzelał, ale nie do górników, tylko chuliganów, którzy z górnikami się wymieszali i zza ich pleców rzucali w policję. Tak na marginesie, podobnej retoryki używali komuniści, gdy winą za konieczność pacyfikacji manifestacji Solidarności obciążano warchołów, wichrzycieli i elementy antysocjalistyczne. Brzmi znajomo?

Podobnych przykładów można mnożyć. Tylko po co? Platforma Obywatelska to siedlisko kłamców i hipokrytów. W kampanii wyborczej w 2011 roku kłamali, że nie zamierzają podnosić wieku emerytalnego. Gdy zrobiliśmy referendum, Donald Tusk wyrzucił miliony podpisów do kosza, nazywając nas pętakami. A inny prominentny polityk PO i – o zgrozo! – legenda Solidarności, ówczesny marszałek senatu Bogdan Borusewicz nie wpuścił Solidarności na senacką debatę. Tej samej Solidarności, która wywindowała go do politycznych funkcji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Kolejny raz Donald Tusk oszukał nas podczas posiedzenia Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, gdzie ważyła się nowelizacja Kodeksu pracy, wprowadzająca m.in. nową definicję doby pracowniczej i wiele elastycznych rozwiązań dotyczących czasu pracy, odbierając praktycznie możliwość pracy w płatnych nadgodzinach. Podczas tego posiedzenia, w którym brałem udział, Tusk zadeklarował, że nie wprowadzi zmian bez konsultacji, a dosłownie na drugi dzień wprowadził. To właśnie wtedy Solidarność ostatecznie zawiesiła swój udział w tej farsie, jaką był dialog trójstronny i dwa miesiące później wspólnie z OPZZ i Forum ZZ Solidarność zorganizowała największą po 1989 roku manifestację. Ponad 200 tys. na ulicach Warszawy w ramach wrześniowego protestu „Dość lekceważenia społeczeństwa”. Symbolem tego wydarzenia był – a jakże – kilkumetrowy pomnik „Złoty Donek”. Z zewnątrz złoty, w środku ze styropianu. Czyż trzeba lepszego symbolu? Z zewnątrz złoto, w środku nic! Donald, Donald – zwykły pic!

Tak, drodzy Państwo, Donald Tusk nie tylko wydłużył wiek emerytalny, nie tylko zdewastował Kodeks pracy, nie tylko zniszczył dialog trójstronny, ale robił to z pełną premedytacją, systematycznie, planowo i z pełną pogardą dla społeczeństwa. Nawet protesty górników z JSW, do których strzelano 8 lat temu, zaczęły się z powodu oszustwa. W styczniu 2015 r. Ewa Kopacz – ta od rzucania kamieniami w dinozaury – która pięć lat wcześniej, mówiąc samą prawdę, własnoręcznie przekopywała miejsce katastrofy smoleńskiej, złamała swoje własne porozumienie, które zawarła z górnikami. To była bezpośrednia przyczyna tak brutalnie spacyfikowanej manifestacji.
Dzisiaj powiedzą nam wszystko, byle tylko wygrać. Wszystko!!!

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Nieoficjalnie: Nie żyje znany aktor Wiadomości
Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Nieoficjalnie: Nie żyje znany aktor

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (Lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Według lokalnych mediów ofiarą jest Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

Skandal w Pałacu Buckingham. Co się stało z profilem syna księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Co się stało z profilem syna księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Profil księcia Archiego na stronie internetowej Pałacu Buckingham zniknął – donosi Daily Mail.

Ukraina: Sytuację w Bachmucie udało się ustabilizować Wiadomości
Ukraina: "Sytuację w Bachmucie udało się ustabilizować"

Ukraińskiej armii udało się ustabilizować sytuację w rejonie Bachmutu, jednak walki ciągle trwają, przeciwnik podejmuje ataki – oświadczył w niedzielę rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty.

„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO] Wiadomości
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO]

Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla D. Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy – pisze na Twitterze partia rządząca i publikuje nagranie.

Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe