Rozmawiali na temat przyszłości Browaru Leżajsk

16 lutego w Urzędzie Gminy w Leżajsku odbyło się spotkanie poświęcone przyszłości Browaru Leżajsk, który decyzją właściciela – Grupy Żywiec ma zakończyć produkcję.
 Rozmawiali na temat przyszłości Browaru Leżajsk
/ fot. Wikimedia Commons/Marcin Konsek

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich siedmiu związków zawodowych, działających w Grupie Żywiec na czele z Andrzejem Biegunem, przewodniczącym zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność”, poseł na Sejm RP Jerzy Paul, wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, sekretarz Miasta Leżajsk Agnieszka Wyczarska, wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, przewodniczący rady gminy Leżajsk Kazimierz Krawiec.

"Zrobimy wszystko, by utrzymać miejsca pracy"

Uczestniczący w spotkaniu Marek Hojło, przewodniczący Oddziału Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w Leżajsku powiedział m.in.:

– Zrobimy wszystko, aby utrzymać browar w Leżajsku i miejsca pracy. Pracownicy są bardzo przygnębieni całą sytuacją. Ludzie w sezonie pracują tutaj w soboty i niedzielę, więc zapotrzebowanie na produkowane tutaj piwo jest w całej Polsce, dlatego argument ekonomiczny, jaki próbuje przeforsować Zarząd Grupy Żywiec, jest nie do przyjęcia. Zresztą, kto te hektolitry uwarzy, skoro zakład zostanie zlikwidowany? Przecież będzie to skutkowało obłożeniem pozostałych zakładów, gdzie i tak pracy w sezonie jest bardzo dużo, a zamykanie zakładu w połowie sezonu, gdzie jest olbrzymi popyt, to sytuacja zupełnie niezrozumiała.

Z inicjatywy wójta gminy Leżajsk 17 lutego mają rozpocząć się rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi, parlamentarzystami i przedstawicielami Zarządu Grupy Żywiec, którzy zostali zaproszeni do siedziby gminy.

Rozmowy mają dotyczyć zmiany decyzji o likwidacji zakładu dającego pracę ponad 1000 osób. Stały dochód stracą nie tylko rodziny pracowników, ale również firmy świadczące usługi na rzecz browar, jak choćby producenci butelek, puszek, etykiet itd.

– Zależy nam na tym, żeby fizycznie ktoś z głównego zarządu Grupy Żywiec przyjechał do Leżajska i na miejscu przekonał się, jak wygląda sytuacja. Zobaczymy, co przyniesie piątek. Gdyby jednak nie doszło do porozumienia, to może pojedziemy z wizytą przed siedzibę Heinekena w Holandii

– mówi Marek Hojło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie Wiadomości
Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie

Partnerstwo Rosji i Chin nie jest polityczno-wojskowym sojuszem z czasów zimnej wojny, lecz jest nadrzędne wobec takich relacji – napisano we wspólnym oświadczeniu wydanym przez te kraje we wtorek w czasie wizyty przywódcy ChRL Xi Jinpinga w Moskwie.

Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Afganistanu. Jego magnituda wyniosła 6,8. Wstrząsy miały miejsce ok. godz. 17:47 czasu polskiego. Były najsilniej odczuwalne w Tadżykistanie, Pakistanie, Kazachstanie oraz Indiach.

Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy Wiadomości
Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy

Tak długo, jak będzie rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy; jesteśmy obozem politycznym, który pomaga Polakom wtedy, kiedy jest trudno - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji "Chronimy Polaków”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe