Beata Szydło: Popełniliśmy wiele błędów, ale potrafimy przeprosić i wyciągnąć wnioski

W Radiu Plus w piątek gościła była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło. 
Beata Szydło Beata Szydło: Popełniliśmy wiele błędów, ale potrafimy przeprosić i wyciągnąć wnioski
Beata Szydło / fot. European Parliament - Wikipedia CC BY-SA 2.0

Zapytana o powrót do krajowej polityki była premier podkreśliła, że wszyscy politycy PiS, niezależnie od tego, czy są zaangażowani w prace w Sejmie, czy w Europarlamencie, będą zaangażowani w kampanię wyborczą. Podkreśliła jednakże, iż koncentruje się głównie na pracy w PE.

W tej chwili pełnię mandat europosła i uważam, że tutaj w Parlamencie Europejskim jest dużo ważnych spraw, które są istotne dla Polski i na tym się koncentruję

– podkreśliła Beata Szydło. Zapytana, czy jest gotowa startować w wyborach parlamentarnych, odpowiedziała:

Te decyzje jeszcze przed nami. Na pewno jestem gotowa i będę to robić z całym zaangażowaniem i wspierać Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych.

"Potrafimy nie tylko przeprosić, ale też wycofać się ze złych decyzji"

Byłą premier zapytano, czy słowa "praca, pokora, umiar" ciągle definiują rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Dla mnie cały czas to motto jest ważne i określa moje zaangażowanie. Powinno być także dla wszystkich polityków 

– odpowiedziała Beata Szydło. Jak podkreśliła, rząd Zjednoczonej Prawicy popełnił wiele błędów i zapewne będzie dalej je popełniać.

Takie jest życie i taka jest dynamika polityki. Tyle, że my potrafimy nie tylko przeprosić, ale też wycofać się ze złych decyzji i szukać nowych rozwiązań

– oznajmiła europoseł.

Nastawienie UE do wojny na Ukrainie

Jak podkreśliła, nastawienie w UE do wojny jeszcze kilka tygodni temu był inne.

Myślę, że w tej chwili możemy być bardziej optymistami

– wskazała. W jej opinii fakt, iż Joe Biden przybędzie własnie do Warszawy rok od wybuchu wojny na Ukrainie, pokazuje wiodącą rolę Polski. 

Prezydent Biden pokazuje, że Polska jest w tej chwili tym najważniejszym graczem w UE jeżeli chodzi o wsparcie Ukrainy i też najważniejszym dla Stanów Zjednoczonych partnerem

– podsumowała Beata Szydło.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Wiadomości
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej

31 marca 1963 r. w Londynie zmarła Aleksandra Piłsudska z domu Szczerbińska. O niepodległość Polski walczyła w Polskiej Partii Socjalistycznej, Polskiej Organizacji Wojskowej, Legionach Polskich. Dama Orderu Virtuti Militari, od 1921 r. (druga) żona marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną Wiadomości
Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną

Władimir Putin przegrał wojnę informacyjną; cały wolny świat zobaczył, że na kłamstwie polityki się nie zbuduje i zjednoczył się wokół prawdy, dając potężny odpór rosyjskiej propagandzie, co widzę też w społeczeństwie polskim - podkreślał w piątek ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa Wiadomości
Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa

Szymon Hołownia wypowiedział się na antenie Polsat News na temat kondycji ugrupowań opozycyjnych.

[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt Wiadomości
[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. "Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt"

Od kilku tygodni "wiodące media" publikują szereg artykułów na temat dofinansowań projektów naukowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jedną z firm wymienianą w szeregu publikacji zapoczątkowanych przez posłów Platformy Obywatelskiej Dariusza Jońskiego i Michała Szczerbę, jest firma Chime Networks, której prezesem jest Piotr Maziewski - Nikt nie zadał sobie trudu, aby zapytać nas na czym polega nasz projekt. Wszyscy, łącznie z panami posłami opierali swoje oceny o wiedzę jaką mogli wyczytać jedynie z tytułu projektu - mówi nam Piotr Maziewski

Ukraina: Przygotowujemy się do kontrofensywy Wiadomości
Ukraina: "Przygotowujemy się do kontrofensywy"

Siły ukraińskie przygotowują kontrofensywę - potwierdził w piątek doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak w rozmowie z włoską agencją Ansa. Podkreślił też, że Ukraińcy nie wycofają się z Bachmutu.

Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie Wiadomości
Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie

Minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował w poście na Twitterze o śmierci obywatela Polski walczącego na Ukrainie. Dodał, że drugi z mężczyzn, który był wolontariuszem, został lekko zraniony w czasie walk i wrócił do Polski. Wspomniał również, że kolejna osoba, która udzielała się na terenie tego kraju, została przewieziona z Dniepru do Kijowa.

Byłem w szoku. Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa Wiadomości
"Byłem w szoku". Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa

Fernando Santos pod koniec stycznia został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Początki współpracy z Portugalczykiem ocenił Robert Lewandowski.

Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie Wiadomości
Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie

Żona Krzysztofa Ibisza zabrała głos ws. udziału swojego męża w popularnym programie rozrywkowym. Chodzi o nowy sezon "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który budzi więcej emocji niż poprzednie edycje.

Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny Wiadomości
Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny

"Niemcy powinny wysyłać więcej broni, więcej amunicji i więcej pieniędzy na Ukrainę, ponieważ są zdecydowanie najbogatszym i największym krajem Unii" - powiedział premier RP Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem informacyjnym Politico po zakończonym w piątek szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki Wiadomości
Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki

Amerykański resort finansów zdecydował o nałożeniu sankcji na trzy podmioty i ośmiu białoruskich urzędników, w tym producenta ciężarówek BiełAZ, Mińską Fabrykę Samochodów (MAZ) i prezydencki odrzutowiec Łukaszenki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe