Komorowski pochwalił obecne władze. Tego redaktor Onetu się nie spodziewał [VIDEO]

Bronisław Komorowski, wcześniej polityk Platformy Obywatelskiej, przegrał w 2015 roku wybory prezydenckie z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Dudą.
Bronisław Komorowski Komorowski pochwalił obecne władze. Tego redaktor Onetu się nie spodziewał [VIDEO]
Bronisław Komorowski / Screen YT Onet Rano

Przy obecnej polaryzacji politycznej, a także biorąc pod uwagę różnice w opinii na temat między innymi polityki zagranicznej, pomiędzy środowiskami Platformy Obywatelskie, czy szerzej opozycji, a środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości, rzadko zdarza się żeby te opinie miały jakieś punkty wspólne, choć za taki punkt w pewnym stopniu można uznać kwestię wojny na Ukrainie.

 

Komorowski chwali

Tymczasem, choć nie obyło się bez rytualnej tyrady na temat "antydemokratycznych ekscesów", w programie Onet Rano Bronisław Komorowski mówił:

- (...) mają swoje zasługi, które świat docenia, które świat podkreśla. Z jednej strony prezydent Biden będzie mówił o zasługach Polaków dla obrony i wsparcia Ukrainy, pomocy dla uchodźców, ale z drugiej strony powinien dostrzec, ze i władze państwa polskiego zachowują się w kwestiach ukraińskich absolutnie w porządku.

Powiem, więcej niż w porządku. Jeśli chodzi o skalę pomocy, zaangażowania politycznego i tak dalej. Ja do obecnej ekipy władzy, jeśli chodzi o ten aspekt ukraiński, nie mam zastrzeżeń.

- mówił Bronisław Komorowski, który uważa, że "do wybuchu wojny obecne władze były niechętne do współpracy z Ukrainą", a który w 2010 roku przyjmował w  Polsce ówczesnego prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa.

 

"Rozbiór" Ukrainy Sikorskiego

– Myślę, że [polski rząd – red.] miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny – mówił w styczniu w Radio ZET były szef MSZ Radosław Sikorski, odpowiadając na pytanie dot. rozbioru Ukrainy przez Polskę.

W związku z ta wypowiedział spotkał się z powszechną krytyką


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Meghan Markle wygrywa w sądzie ze swoją siostrą. Chodziło o ogromne pieniądze Wiadomości
Meghan Markle wygrywa w sądzie ze swoją siostrą. Chodziło o ogromne pieniądze

Meghan Markle wygrała w sądzie ze swoją przyrodnią siostrą Samanthą, która domagała się od księżnej Sussex przeszło 75 tys. dolarów odszkodowania.

Morawiecki: Przywożę zamówienie na sto rosomaków dla Ukrainy Wiadomości
Morawiecki: Przywożę zamówienie na sto rosomaków dla Ukrainy

To bardzo dobry dzień dla polskiego przemysłu, dla Śląska i dla Polski, bo przywożę zamówienie, które dostałem od premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, na 100 rosomaków, które będą tutaj produkowane – powiedział w sobotę w zakładach Rosomak SA w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki.

Papież opuścił szpital. Najnowsze informacje Wiadomości
Papież opuścił szpital. Najnowsze informacje

Papież Franciszek opuścił w sobotę rzymską klinikę Gemelli i wraca do Watykanu.

Atak na Jana Pawła II. „Gdyby to było prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby to na początku pontyfikatu” #SolidarnizJPII Wiadomości
Atak na Jana Pawła II. „Gdyby to było prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby to na początku pontyfikatu” #SolidarnizJPII

Portugalski historyk i biograf Jana Pawła II Jose de Carvalho uważa za bardzo dziwne zarzuty, które po wielu latach pojawiły się wobec Karola Wojtyły w polskiej przestrzeni medialnej. Chodzi o reportaż “Franciszkańska 3” stacji TVN i pojawiającą się równolegle książkę holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka “Maxima Culpa”.

Piotr Żyła na podium w Planicy! Rewelacyjny występ Polaka Wiadomości
Piotr Żyła na podium w Planicy! Rewelacyjny występ Polaka

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Kamil Stoch był 10., Aleksander Zniszczoł 14., zaś Andrzej Stękała 40. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft przed Słoweńcem Anze Laniskiem.

Gwiazda TVN pod ostrzałem. Bezlitosne słowa o Kubie Wojewódzkim Wiadomości
Gwiazda TVN pod ostrzałem. Bezlitosne słowa o Kubie Wojewódzkim

Żaden dziaders nie będzie mnie publicznie rozliczał z moich wyborów – pisze na Instagramie dziennikarka i była współprowadząca Dzień Dobry TVN Magda Mołek.

Wielka Brytania zablokuje von der Leyen? Nieoficjalne informacje Wiadomości
Wielka Brytania zablokuje von der Leyen? Nieoficjalne informacje

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ubiega się o stanowisko sekretarza generalnego NATO – podał w sobotę, powołując się na źródła dyplomatyczne, brytyjski dziennik "The Sun".

Kłopoty TVN? Szef KRRiT wszczyna postępowanie Wiadomości
Kłopoty TVN? Szef KRRiT wszczyna postępowanie

Szef KRRiT wszczyna postępowanie o ukaranie spółki TVN S.A. Chodzi o reportaż „Franciszkańska 3”, wyemitowany na antenie TVN 24.

AP: Donald Trump będzie formalnie aresztowany Wiadomości
AP: Donald Trump będzie formalnie aresztowany

Akt oskarżenia nowojorskiej wielkiej ławy przysięgłych przeciw byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi obejmuje wiele zarzutów dotyczących fałszowania dokumentacji biznesowej, w tym co najmniej jedno przestępstwo kryminalne. Będzie formalnie aresztowany – podała w piątek AP.

Tadeusz Płużański: Hejterom „Ognia” do sztambucha Wiadomości
Tadeusz Płużański: Hejterom „Ognia” do sztambucha

W walce ze zgrupowaniem „Ognia” w latach 1945–1947 zginęło ok. 60 funkcjonariuszy komunistycznego UB, 27 NKWD, 40 milicjantów. Do dziś (post)komuna tej porażki majorowi Józefowi Kurasiowi nie może zapomnieć.

Emerytury
Stażowe