Sędzia Gąciarek wypuścił groźnego bandytę. Nowe informacje

Sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie nie tylko odroczył wykonanie kary brutalnemu bandycie, ale skierował do RPO wniosek, w którym namawia prof. Marcina Wiącka, by ten rozważył kasację na korzyść bandyty, który dopuścił się brutalnego rozboju – ustalił portal wPolityce.pl.
Sędzia Piotr Gąciarek Sędzia Gąciarek wypuścił groźnego bandytę. Nowe informacje
Sędzia Piotr Gąciarek / fot. YouTube / Onet News

Jak informuje serwis wPolityce.pl Krzysztof P. miał napaść swoją ofiarę, a następnie brutalnie pobić - m.in. bijąc ją tłuczkiem do mięsa i dusząc kablem. Potem mieli zaprowadzić ją do bankomatu i wydobyć od niej kilkaset złotych. Mężczyzna był już wcześniej znany służbom i karany.

We wrześniu 2022 roku został skazany na 3 lata i 3 miesiące więzienia. Okazuje się, że znany dobrze policji „rozbojowiec” nie posiedział jednak długo.

Wniosek do RPO

„Już 2 lutego tego roku, sędzia Piotr Gąciarek, jeden z najbardziej zacietrzewionych aktywistów skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia” zgodził się na odroczenie kary dla bandyty. Dlaczego? Gąciarek uznał, że P. jest jedynym żywicielem rodziny, chce kontynuować naukę, jego matka jest ciężko chora, a mieszkanie znajduje się w remoncie” – pisze portal wPolityce.pl.

Co więcej – według informacji podanych przez serwis – sędzia Gąciarek miał także pochylić się nad sytuacją procesową Krzysztofa P i skierować do Rzecznika Praw Obywatelskich „specjalny wniosek o rozważenie czy RPO nie powinien przypadkiem wystąpić do Sądu Najwyższego ze skargą kasacyjną na korzyść bandyty”.

„Wystąpiliśmy do Rzecznika Praw Obywatelskich z pytaniami, jak potraktuje on kuriozalny wniosek sędziego Gąciarka. Do momentu opublikowania tego artykułu, nie otrzymaliśmy odpowiedzi” – dodano.

Nowe informacje

Do całej sprawy odniosła się w mediach społecznościowych Krajowa Rada Sądownictwa, która przekazała, że „wie o kolejnych, podobnych w skutkach, łamiących Konstytucję orzeczeniach sędziego Piotra Gąciarka”. „Bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone” – czytamy we wpisie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO] Wiadomości
Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO]

Starsza kobieta w trakcie spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej postanowiła zadać pytanie dotyczące reparacji wojennych od Niemiec. Na sali słychać było niezadowolenie z powodu tego pytania.

„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca „Dzień dobry TVN” Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za „kraj nieprzyjazny”. Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech Jewhen Stanisławow.

Emerytury
Stażowe