Wanda Stróżyk wybrana na kolejną kadencję w Fiat Chrysler Automobiles Poland

Trwają wybory w zakładowych organizacjach związkowych "Solidarności". W sobotę, 18 lutego 2023 r. odbyły się w MOZ NSZZ “Solidarność” FCA Poland.
fot. Region Podbeskidzie NSZZ
fot. Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność"

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” FCA Poland (dawnie Fiat Auto Poland, obecnie Fiat Chrysler Automobiles Poland) jest jedną z największych związkowych organizacji na Podbeskidziu. W 16 spółkach ma blisko półtora tysiąca członków. W Międzyzakładowym Zebraniu Delegatów wzięło udział blisko pięćdziesięciu delegatów. Ich zadaniem – oprócz podsumowania minionej kadencji – było wybranie władz związkowych na nową kadencję, która potrwa do 2028 roku.
 
Wybory na przewodniczącego MOZ wygrała dotychczasowa szefowa tego związku Wanda Stróżyk. Była ona jedynym kandydatem do tej funkcji. Fiatowską „Solidarnością” kieruje nieprzerwanie od 2002 roku. W swym sprawozdaniu na zebraniu Wanda Stróżyk oceniła mijającą kadencję jako niezwykle trudną (wpierw pandemia, później wojna na Ukrainie, liczne przestoje oraz trwające wciąż zawirowania i perturbacje na rynku motoryzacyjnym). – Niestety, nowa kadencja nie zapowiada się lepiej. Na pewno czeka nas, związkowców, ciężka praca – mówiła w swym wystąpieniu Wanda Stróżyk.
 
W trakcie zebrania wybrano też członków Komisji MOZ i Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej, a także delegatów na walne zebrania „Solidarności” Regionów Podbeskidzie, Śląsko-Dąbrowskiego i Rzeszowskiego oraz delegatów na WZD Sekcji Krajowej i Regionalnej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „S”.
 
W wyborczym zebraniu “Solidarności” FAP uczestniczył – w charakterze gościa – przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" Marek Bogusz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO] Wiadomości
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO]

Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla D. Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy – pisze na Twitterze partia rządząca i publikuje nagranie.

Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Protesty w Izraelu. Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj Wiadomości
Protesty w Izraelu. "Rządowy plan reformy sądownictwa podzielił kraj"

Setki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotę wieczorem w ogólnokrajowych demonstracjach. Był to 12 tydzień protestów przeciwko planom rządu premiera Benjamina Netanjahu dotyczącym przebudowy systemu sądownictwa - podał portal "The Times of Israel"(ToI).

Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki Wiadomości
Generał Polko: Rosja daje sprzęt z minionej epoki

Użycie przez Rosję na Ukrainie czołgów T-55 pokazuje, że Rosja rzeczywiście walczy jak za Stalina, traktuje swoich żołnierzy jako mięso armatnie, daje im sprzęt z minionej epoki, skazując ich tak na prawdę na to, żeby ginęli falami - ocenił w rozmowie z PAP były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO] Wiadomości
Po tym pytaniu w Sosnowcu Tusk się wściekł [VIDEO]

Donald Tusk w trakcie wizyty w Sosnowcu został zapytany przez jednego z uczestników spotkania o pozew wobec Telewizji Polskiej i dziennikarza Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie".

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe