Nie zostawiamy naszych. Petycja o przywrócenie Dariusza Kawki do pracy - instrukcja

Pod koniec ubiegłego roku Dariusz Kawka, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w IKEA Industry Poland Sp. z o. o., oraz członek Europejskiej Rady Zakładowej IKEA, został bezpodstawnie zwolniony. NSZZ „Solidarność” nie wyraża na to zgody. Pomimo upływu trzech miesięcy wypełnionych wieloma działaniami związku zawodowego i pracowników firmy w celu przywrócenia Pana Dariusza Kawki na wcześniej zajmowane stanowisko nie udało się do tej pory dojść do porozumienia z pracodawcą.
 Nie zostawiamy naszych. Petycja o przywrócenie Dariusza Kawki do pracy - instrukcja

Przez brak uzyskania oczekiwanych efektów NSZZ „Solidarność” postanowiło działać dalej. Powstała kampania, w której można pokazać swoje wsparcie dla związkowca. Każdy, kto nie zgadza się na łamanie praw pracowniczych, może w łatwy i szybki sposób wypełnić formularz na stronie kampanii i w ten sposób pokazać, że nie jest obojętny na działania niezgodne z prawem, których dopuszcza się IKEA. W formularzu wystarczy uzupełnić swoje imię, adres e-mail, kraj oraz przepisać wyświetlaną liczbę w wyznaczonym do tego miejscu w celu potwierdzenia tożsamości. Po uzupełnieniu wymaganych pól należy kliknąć „Wyślij wiadomość”.

 

Razem zdziałamy więcej

Jednocześnie prosimy o przesłanie dalej kampanii, by trafiła do jak największej ilości osób w celu wywołania wystarczającej presji na pracodawcy. Razem zdziałamy więcej, każdy głos wsparcia ma ogromne znaczenie!

Link do kampanii: https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5250

ik


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

[WIDEO] A może alfons? Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka Wiadomości
[WIDEO] "A może alfons?" Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka

– Pani poseł szuka pomysłu na wyróżnienie się, bo rzeczywiście nie ma nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom ze swojego okręgu – tak Janusz Kowalski skomentował obraźliwe nagranie, jakie na jego temat opublikowała poseł PO Marta Wcisło.

Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło Wiadomości
Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło

Polska dostanie rekompensatę finansową od UE za straty wywołane importem ukraińskiego zboża. Głos na ten temat zabrała europoseł Beata Szydło.

Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Emerytury
Stażowe