„Spotkanie” Bidena z Tuskiem i Trzaskowskim. „Wiodące media”: „Niecała minuta, żeby podać rękę”

Niedługo po przemówieniu Joe Bidena europoseł PO i były szef MSZ Radosław Sikorski opublikował na Twitterze wpis, w którym zapowiedział, że „zaczyna się spotkanie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej oraz prezydenta Warszawy z Joe Bidenem”. Jak wyglądało to „spotkanie”?
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk „Spotkanie” Bidena z Tuskiem i Trzaskowskim. „Wiodące media”: „Niecała minuta, żeby podać rękę”
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk / fot. PAP/Piotr Nowak

Około godz. 13 prezydent Andrzej Duda oficjalnie powitał prezydenta USA Joe Bidena na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

O godz. 17.30 rozpoczęło się z kolei przemówienie amerykańskiego prezydenta, w którym kilkukrotnie wspomniał o sile NATO oraz o tym, że pomoc dla Ukrainy pozostaje niezachwiana. Biden chwalił także Polskę i zapowiedział dalsze zacieśnianie współpracy Waszyngtonu z Warszawą.

„Spotkanie” Bidena z Tuskiem i TrzaskowskimNiedługo po przemówieniu Joe Bidena europoseł PO i były szef MSZ Radosław Sikorski opublikował na Twitterze wpis, w którym zapowiedział, że „zaczyna się spotkanie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej oraz prezydenta Warszawy z Joe Bidenem”.

Okazuje się, że zapowiedziane przez Sikorskiego „spotkanie” prezydenta USA z politykami opozycji było krótkie. „Rozmowa, a właściwie wymiana zdań Bidena z Trzaskowskim, nie trwała nawet minuty” – oświadczył Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. Informację podaną przez Wróblewskiego zacytował między innymi portal Gazeta.pl pisząc: „Joe Biden spotkał się z polskimi politykami. Rozmowa z Trzaskowskim trwała mniej niż minutę”.

Podobną informację przekazała także Joanna Miziołek z „Wprost”: „Podobno już po. I było i R.Trzaskowskiego i Donalda Tuska. Wchodzili po sobie i na niecałą minutę, żeby podać rękę prezydentowi USA. Chyba że jest jeszcze jakieś planowane spotkanie wieczorne o którym nie wiemy”.

Z kolei Radosław Poszwiński z TVP Info dodał: „Tusk i Trzaskowski zaczepili Bidena na schodach Zamku Królewskiego w Warszawie, zamienili dwa zdania po czym kolumna prezydenta USA szybko się oddaliła”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe