Wybierają w Regionie Rzeszowskim "S"

Trwają wybory związkowe w podstawowych jednostkach organizacyjnych NSZZ "Solidarność". W Regionie Rzeszowskim wybory odbyły się ostatnio m.in. w Filharmonii Podkarpackiej, rzeszowskim ZUS-ie oraz wśród pracowników samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Wybory związkowe w Filharmonii Podkarpackiej Wybierają w Regionie Rzeszowskim
Wybory związkowe w Filharmonii Podkarpackiej / fot. NSZZ "S" Region Rzeszowski

21 lutego odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącej KM w kadencji 2023-2028 pełniła będzie ponownie Dorota Myszkowska.

Z ramienia Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” w zebraniu wyborczym udział wzięli Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR oraz Andrzej Czochara, przewodniczący Oddziału ZR w Ropczycach, który czuwał nad prawidłowością wyborów.

Filharmonia Podkarpacka

21 lutego odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie ponownie Paweł Rak. 

W zebraniu wyborczym udział wzięły Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” oraz Barbara Staszczak z biura wewnątrzzwiązkowego ZR., która czuwała nad prawidłowością wyborów.

ZUS

16 lutego odbyły się wybory w Organizacji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” działającej w rzeszowskim ZUS-ie. Na przewodniczącą NSZZ "S" w tej instytucji wybrano Magdalenę Rękas. Sprawozdanie z działalności przestawił ustępujący przewodniczący Andrzej Staniszewski.

Nad prawidłowością wyborów czuwała Barbara Staszczak, członek Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Rzeszowskiego. Gościem zebrania wyborczego była Bogumiła Stec-Świderska, za-ca przewodniczącego ZR.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał? Wiadomości
Awantura w Finlandii. Robert Biedroń kłamał?

Nieoczekiwany finał wyprawy Roberta Biedronia do Finlandii. Wiele wskazuje na to, że w sprawie "darmowej aborcji dla Polek w Findlandii" znany aktywista LGBT mijał się z prawdą.

Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe