Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Rosji „karta strachu” Wiadomości
Rosji „karta strachu”

Rosji „karta strachu”

Transsztućce Wiadomości
Transsztućce

Mama Łukaszka zaprosiła mamę Wiktymiusza na obiad. Ugotowała zupę. Już nalewała ją do talerzy gdy do mieszkania, w którym były tylko one dwie, wszedł Łukaszek. - Dobrze, że jesteś, podasz nam łyżki? - spytała mama Łukaszka.

POLSKA DBA O RÓWNĄ PŁACĘ KOBIET I MĘŻCZYZN Wiadomości
POLSKA DBA O RÓWNĄ PŁACĘ KOBIET I MĘŻCZYZN

POLSKA DBA O RÓWNĄ PŁACĘ KOBIET I MĘŻCZYZN

Ryszard Czarnecki: Polscy kapłani - kamienie na szaniec. Od księży z Dachau do ks. Romana Kotlarza Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Polscy kapłani - kamienie na szaniec. Od księży z Dachau do ks. Romana Kotlarza

Z zaskakująco dużym odzewem - choć może wcale nie jest to zaskakujące? – spotkał się mój artykuł z GPC z 20.03.2023 „Dali świadectwo do końca” o trzech polskich kapłanach zamordowanych przez komunistów w roku, w którym Polska „wybijała się na wolność”. Chodziło o księży Stefana Niedzielaka, Stanisława Suchowolca i Sylwestra Zycha. Tak, ci byli ostatni. Niestety, nie jedyni. Kapłanów, którzy oddali życie z Ojczyznę było w historii Polski setki.

Chiny chcą oderwać od Rosji swoje dawne ziemie? Wiadomości
Chiny chcą oderwać od Rosji swoje dawne ziemie?

Chiny chcą oderwać od Rosji swoje dawne ziemie?

 Czy Rosja odpuści Ukrainę? Wiadomości
Czy Rosja "odpuści" Ukrainę?

Strącenie amerykańskiego drona lecącego nad wodami międzynarodowymi było testowaniem NATO. Mimo ewidentnych dowodów na celowe działanie sił FR, przyjęło wersję Kremla o przypadku. To bardzo zły sygnał, bo dla Kremla oznacza brak woli walki, strach przed konfrontacją najsilniejszego członka NATO.

Grzegorz Kuczyński: Po Polsce, celem niemieckiej ofensywy propagandowej stała się Estonia Wiadomości
Grzegorz Kuczyński: Po Polsce, celem niemieckiej ofensywy propagandowej stała się Estonia

To dobra lekcja dla wszystkich mniejszych krajów Europy Środkowej, które wchodząc do UE i NATO uznały, że najbezpieczniej dla nich będzie uznać bezwarunkowo dominację Niemiec. Istotnym przejawem złożenia takiego hołdu było choćby przyjęcie waluty euro. Estonia też to zrobiła, a mimo to boryka się dziś z jedną z najwyższych w UE inflacji. Do tego właśnie dostała po głowie za pomoc Ukrainie – wszak nie przystoi by w gronie donatorów prawdopodobnego zwycięzcy największej wojny w Europie po 1945 roku jakiś mały bałtycki kraj miał zawstydzać wielkie Niemcy.

SPOKO, TO TYLKO FALSTART... Wiadomości
SPOKO, TO TYLKO FALSTART...

SPOKO, TO TYLKO FALSTART...

Jacek Matysiak: Ameryka na rozstaju dróg… Wiadomości
Jacek Matysiak: Ameryka na rozstaju dróg…

Zastanawiam się dlaczego Ameryka dopuściła do tej wojny (Biden i “incursion” Putina). Niby wiemy, że chciała zablokować postępujące więzi Rosji i Niemiec (UE), których celem było wypchnięcie USA z Europy i utworzenie EurAzji, ale czy to wszystko? Wydaje się, że przygotowująca się do konfrontacji z rosnącymi w siłę Chinami, USA postawiła na “militaryzację” praktycznie zdemilitaryzowanej Europy Zachodniej i Środkowej. Rozprawa z Chinami wspomaganymi głębią strategiczną Rosji wymaga zmobilizowania zasobów europejskich państw NATO w celu zabezpieczenia granic z Rosją i ewentualnego współdziałania z walczącą z Chinami Ameryką. Widać tu efekty planowania amerykańskiego Pentagonu, które propagował jeszcze były prezydent Trump żądając od europejskich sojuszników zwiększenia wydatków na obronność.

KRYTERIUM ASÓW ZA NAMI - MPPK PRZED NAMI! Wiadomości
KRYTERIUM ASÓW ZA NAMI - MPPK PRZED NAMI!

KRYTERIUM ASÓW ZA NAMI - MPPK PRZED NAMI!

Przemysław Jarasz: Zabrzański ślad zamordowanego ks. Franciszka Blachnickiego Wiadomości
Przemysław Jarasz: Zabrzański ślad zamordowanego ks. Franciszka Blachnickiego

Prokuratura Krajowa oraz pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej nie mają wątpliwości, że ks. Franciszek Blachnicki - założyciel i ojciec duchowy kościelnego ruchu oazowego w czasach komunistycznej Polski, został podstępnie zamordowany. Jak dotąd wydawało się, że kapłan zmarł w Niemczech w 1987 roku z przyczyn naturalnych. Tymczasem, jak przypomniał w ostatnich dniach wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, w pełnym trudności i wyzwań życiorysie kapłana przewija się i to śląskie miasto. 

Ordo Iuris: Uderzamy w nielegalne podziemie aborcyjne Wiadomości
Ordo Iuris: Uderzamy w nielegalne podziemie aborcyjne

Z udziałem naszych prawników doszło w ostatnim do skazania pierwszej osoby dostarczającej chemiczne środki aborcyjne w Polsce. Idąc za ciosem, przygotowujemy uderzenie w nielegalne podziemie aborcyjne. Sprawa Justyny W. dowodzi, że organy ścigania są zdecydowanie bardziej skłonne do podjęcia działań wobec aborcyjnych przestępców, gdy w zawiadomieniach wskazuje im się konkretne osoby, którym dostarczono niebezpieczne środki poronne.

Ordo Iuris: Sąd Rejonowy w Warszawie przyznał ojcu chorej dziewczynki prawo do zasiłku odebranego przez ZUS Wiadomości
Ordo Iuris: Sąd Rejonowy w Warszawie przyznał ojcu chorej dziewczynki prawo do zasiłku odebranego przez ZUS

Sąd Rejonowy w Warszawie przyznał prawo do zasiłku opiekuńczego ojcu dziewczynki, która od urodzenia cierpiała na poważną chorobę układu oddechowego i wymagała całodobowej opieki dwojga rodziców. Wcześniej, przez 5 lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał świadczenie, po czym wstecznie odmówił mężczyźnie prawa do zasiłku i nakazał zwrot prawie 120 tys. zł, zmniejszając później tę kwotę do ponad 80 tys. zł. Pomocy rodzicom udzielili prawnicy Ordo Iuris, którzy wskazywali w postępowaniu, że matka dziewczynki nie była w stanie samodzielnie zapewnić jej opieki, dlatego jej mąż musiał zrezygnować z pracy zarobkowej. Ostatecznie sąd uznał, że ojciec nie musi zwracać otrzymanych pieniędzy. W trakcie postępowania dziewczynka zmarła.

Polski ruch olimpijski: zmiany i wyzwania... Wiadomości
Polski ruch olimpijski: zmiany i wyzwania...

Polski ruch olimpijski: zmiany i wyzwania...

Ryszard Czarnecki: Widmo Holandii krąży nad UE? Wiadomości
Ryszard Czarnecki: Widmo Holandii krąży nad UE?

Czy widmo Holandii – trawestując Marksa - zacznie krążyć nad Europą? Chodzi oczywiście o wielkie zwycięstwo w ostatnich wyborach antyestablishmentowej partii niderlandzkich rolników. Formacja ta narodziła się bardzo podobnie, jak „Samoobrona” w Polsce - z ruchu rolniczych protestów.

Paweł Jędrzejewski: Papież światowego ateizmu naraził się fanatykom ideologii gender. Jak zostanie ukarany? Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Papież światowego ateizmu naraził się fanatykom ideologii gender. Jak zostanie ukarany?

Richard Dawkins naraził się fanatykom ideologii gender.

Grafzero: Start a Fire. Runda pierwsza Pizgacz | Pręgierz Wiadomości
Grafzero: "Start a Fire. Runda pierwsza" Pizgacz | Pręgierz

Najlepiej sprzedająca się seria książek w Polsce w ostatnich latach. Część pierwsza głośnej trylogii "Hell" Katarzyny Barlińskiej aka Pizgacz aka P.S. HERYTIERA "Start a fire" to opowieść, którą streścić można najkrócej: on nie chce, ona nie chce, ale się całujo (i nie tylko). Grafzero vlog literacki sprawdza czy da się znaleźć tam coś jeszcze.

ROSYJSKA ZEMSTA Wiadomości
ROSYJSKA ZEMSTA

ROSYJSKA ZEMSTA

Wojna, igrzyska, Rosjanie i żużel... Wiadomości
Wojna, igrzyska, Rosjanie i żużel...

Wojna, igrzyska, Rosjanie i żużel...

UE: śmiech zamiera na ustach... Wiadomości
UE: śmiech zamiera na ustach...

UE: śmiech zamiera na ustach...

Emerytury
Stażowe