Amerykański koncern TE Connectivity Industrial przenosi się do Maroka. Zwolniono 140 pracowników z ostatniej chwili
Amerykański koncern TE Connectivity Industrial przenosi się do Maroka. Zwolniono 140 pracowników

Amerykański koncern TE Connectivity Industrial z siedzibą w Szwajcarii, mający w Polsce zakład w Nowej Wsi Lęborskiej zwolnił 140 pracowników. Fabryka międzynarodowej firmy, produkującej m.in. złącza elektryczne i systemy przyłączy po 22 latach przenosi się z Pomorza do Maroka.

Laureaci konkursu historycznego „Solidarni” i zwycięzcy gry ulicznej „Tropami Solidarności” odwiedzili siedzibę Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z ostatniej chwili
Laureaci konkursu historycznego „Solidarni” i zwycięzcy gry ulicznej „Tropami Solidarności” odwiedzili siedzibę Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"

Do siedziby Komisji Krajowej w Gdańsku wpadli dzisiaj licealiści z Podbeskidzia, laureaci konkursu historycznego „Solidarni” i zwycięzcy gry ulicznej „Tropami Solidarności”. Odwiedzili także m.in. Salę BHP i Bazylikę św. Brygidy, a jutro wybierają się na Westerplatte i do Muzeum II Wojny Światowej.

Nie żyje górnik poszkodowany w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Piotr Duda składa kondolencje z ostatniej chwili
Nie żyje górnik poszkodowany w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Piotr Duda składa kondolencje

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda złożył kondolencje bliskim górnika zmarłego w wyniku wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła.

Związkowcy z „S” i inne organizacje apelują do premiera o pilne wdrożenie zmian w przepisach regulujących system kaucyjny z ostatniej chwili
Związkowcy z „S” i inne organizacje apelują do premiera o pilne wdrożenie zmian w przepisach regulujących system kaucyjny

„Apelujemy do Pana Premiera Donalda Tuska, w imieniu podpisanych pod apelem organizacji reprezentujących rolnictwo, branżę napojową i handel detaliczny, o wsparcie przedsiębiorców w ich działaniach na rzecz pilnego wprowadzenia kompleksowych zmian do przepisów, łącznie z przesunięciem daty obowiązku zbiórki opakowań w systemie kaucyjnym na 1 stycznia 2026 r.” – napisali przedstawiciele organizacji rolniczych i przemysłu spożywczego, w tym Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

Jesteśmy traktowani jako zbędne koszty. S w Best Autotech i Seoyon E-HWA organizuje spacer w Bażanowicach z ostatniej chwili
"Jesteśmy traktowani jako zbędne koszty". "S" w Best Autotech i Seoyon E-HWA organizuje spacer w Bażanowicach

W piątek, 19 kwietnia, organizacje związkowe z zakładów Best Autotech oraz Seoyon E-HWA organizują spacer, który odbędzie się na ul. Cieszyńskiej w Bażanowicach na wysokości Mleczarni. Związkowcy będą maszerować po godzinach pracy od 12:30 do 15:00.

Pikieta pod Levi Strauss zawieszona z ostatniej chwili
Pikieta pod Levi Strauss zawieszona

Pikieta, która miała odbyć się 18 kwietnia pod zakładem Levi Strauss w Płocku, została zawieszona.

Pocztowcy będą pikietować pod MAP. Spółkę czekają zwolnienia grupowe z ostatniej chwili
Pocztowcy będą pikietować pod MAP. Spółkę czekają zwolnienia grupowe

Solidarność działająca w Poczcie Polskiej postanowiła o zorganizowaniu pikiety pod Ministerstwem Aktywów Państwowych w Warszawie, do której dojdzie 23 kwietnia o godzinie 13. – Nasza pikieta ma zwrócić uwagę na problemy Poczty Polskiej i skonsolidować pracowników, by nie popadali w rozpacz, ale podjęli słuszną walkę o swoje uprawnienia – powiedział nam Bogumił Nowicki, przewodniczący OM NSZZ „S” w Poczcie Polskiej.

„Zielony Ład to dla nas katastrofa”. Josef Středula, przewodniczący ČMKOS, gościł w Gdańsku na zaproszenie Piotra Dudy z ostatniej chwili
„Zielony Ład to dla nas katastrofa”. Josef Středula, przewodniczący ČMKOS, gościł w Gdańsku na zaproszenie Piotra Dudy

Dziś, na zaproszenie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy w Gdańsku gościł Josef Středula, przewodniczący Czesko-Morawskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ČMKOS).

35 lat temu powtórnie zalegalizowano NSZZ „Solidarność” z ostatniej chwili
35 lat temu powtórnie zalegalizowano NSZZ „Solidarność”

17 kwietnia 1989 roku, po siedmiu latach działania Związku w podziemiu, sąd ponownie zarejestrował NSZZ „Solidarność”.

Przed nami XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu z ostatniej chwili
Przed nami XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Zarząd Regionu Konińskiego zapraszają na XXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w dniach 20–21 kwietnia br.

Będą podwyżki w DB Cargo Polska i spółkach zależnych. To sukces zakładowych związków zawodowych z ostatniej chwili
Będą podwyżki w DB Cargo Polska i spółkach zależnych. To sukces zakładowych związków zawodowych

600 zł brutto – o taką kwotę wzrosną w maju stawki zasadnicze pracowników DB Cargo Polska i spółek zależnych. W życie wejdą także zmiany w Zakładowych Układach Zbiorowych Pracy obowiązujących zarówno w koncernie, jak i w firmach zależnych. Jedna z kluczowych odnosi się do wprowadzenia dodatku stażowego, o który związkowcy zabiegali wiele lat.

S w Michelin Polska: Zamykają zakład, ale zwolnień grupowych nie będzie z ostatniej chwili
"S" w Michelin Polska: Zamykają zakład, ale zwolnień grupowych nie będzie

Michelin Polska z końcem tego roku wygasi produkcję opon do samochodów ciężarowych w fabryce w Olsztynie, ale nie zwolni pracujących w tym zakładzie ludzi - poinformował PAP rzecznik prasowy Michelin Polska Piotr Staszałek. Te informacje potwierdza nam przewodniczący zakładowej Solidarności Robert Tracewski.

Solidarność w Cooper Standard walczy o podwyżki dla pracowników z ostatniej chwili
Solidarność w Cooper Standard walczy o podwyżki dla pracowników

Od lutego w bielskim zakładzie Cooper Standard trwają rozmowy na temat podwyżek.

Rada Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „S” negatywnie oceniła projekt liberalizacji handlu w niedziele z ostatniej chwili
Rada Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „S” negatywnie oceniła projekt liberalizacji handlu w niedziele

W dniu 10 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Rozmowy wokół sytuacji pracowników w MOPS i DPS w Legnicy spełzły na niczym z ostatniej chwili
Rozmowy wokół sytuacji pracowników w MOPS i DPS w Legnicy spełzły na niczym

9 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach prowadzonych rokowań w sporach zbiorowych w MOPS i DPS. Na spotkaniu zjawili się jedynie przedstawiciele pracodawcy, czyli dyrektorzy placówek. Rozmowy spełzły na niczym. Zapadła decyzja o przerwie w rozmowach. Następne spotkanie odbędzie się w maju.

Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis. Piotr Duda składa kondolencje z ostatniej chwili
Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis. Piotr Duda składa kondolencje

„Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Jadwigi Staniszkis” – przekazał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Nie żyje Wojciech Krzaklewski. Piotr Duda składa kondolencje z ostatniej chwili
Nie żyje Wojciech Krzaklewski. Piotr Duda składa kondolencje

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci Wojciecha Krzaklewskiego, brata Mariana Krzaklewskiego, byłego przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Piotr Duda w imieniu swoim oraz całej Komisji Krajowej złożył przewodniczącemu Krzaklewskiemu kondolencje.

tylko u nas
Co musi zapewnić pracodawca na pracy zdalnej?

- Co musi mi zapewnić pracodawca gdy mam pracować zdalnie? Czy mogę otrzymać zwrot rachunków za prąd i internet? - na to pytanie naszego młodego czytelnika udzielamy odpowiedzi wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Pierwsza praca - pierwszy krok", którego "Tygodnik Solidarność" został partnerem medialnym.

Przewodniczący „S” Piotr Duda: Zielony Ład to śmierć dla naszej gospodarki z ostatniej chwili
Przewodniczący „S” Piotr Duda: Zielony Ład to śmierć dla naszej gospodarki

– Zielony Ład to śmierć dla naszej gospodarki i wielu polskich pracowników, nie tylko w sektorze górnictwa czy hutnictwa. To dotyczy każdego Polaka. Zapraszamy wszystkich – którzy widzą, że ten Zielony Ład, a faktycznie ukrywająca się pod tym hasłem „czerwona zaraza”, zabije polską gospodarkę – na demonstrację 10 maja w Warszawie – mówił dziś na antenie TV Republika przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

Finał konkursu Od Solidarności do III RP. Znamy zwycięzców z ostatniej chwili
Finał konkursu "Od Solidarności do III RP". Znamy zwycięzców

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego

Emerytury
Stażowe