Podwyżki płac dla 67 tys. pracowników Poczty Polskiej Wiadomości
Podwyżki płac dla 67 tys. pracowników Poczty Polskiej

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej wzrosną od 1 grudnia o 450 zł brutto. Wraz z pochodnymi miesięczna podwyżka wyniesie przeszło 560 zł brutto. Ponadto do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna w wysokości 400 zł brutto. Podwyżka i dodatkowa premia to efekt starań „Solidarności” działającej w Poczcie Polskiej.

Bohaterowie Solidarności uhonorowani „Paszportami wolności” Wiadomości
Bohaterowie Solidarności uhonorowani „Paszportami wolności”

28 listopada 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostali uhonorowani laureaci II edycji akcji „Paszporty wolności”.

We Wrocławiu wręczono Krzyże Wolności i Solidarności Wiadomości
We Wrocławiu wręczono Krzyże Wolności i Solidarności

W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu wręczone zostały we wtorek (29 listopada) Krzyże Wolności i Solidarności opozycjonistom z lat 80. Wśród nich byli zarówno działacze Solidarności, jak i NZS czy Międzyszkolnego Komitetu Oporu.

RDS stanie się urzędem ds. dialogu społecznego. Są założenia nowelizacji ustawy Wiadomości
RDS stanie się urzędem ds. dialogu społecznego. Są założenia nowelizacji ustawy

Rada Dialogu Społecznego ma zostać przekształcona w Urząd ds. Dialogu Społecznego. Tak wynika z założeń do nowelizacji ustawy o RDS, która została przedstawiona przez partnerów społecznych na plenarnym posiedzeniu Rady, które dzisiaj odbyło się w Pałacu Prezydenckim. – To wieloletni postulat Solidarności – przypomina Piotr Duda, szef Solidarności i współprzewodniczący RDS.

IKEA Industry Lubawa rozwiązała umowę o pracę z przewodniczącym „S” Wiadomości
IKEA Industry Lubawa rozwiązała umowę o pracę z przewodniczącym „S”

W poniedziałek 28 listopada Dariusz Kawka, przewodniczący organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, został zwolniony z pracy. Wedle pracodawcy przyczynami uzasadniającymi rozwiązanie z nim umowy o pracę były powtarzające się naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych przez związkowca.

MSWiA negocjuje ze strażakami Wiadomości
MSWiA negocjuje ze strażakami

W poniedziałek 28 listopada 2022 r. odbyło się kolejne robocze spotkanie ministra Macieja Wąsika z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w służbach podległych MSWiA. NSZZ „Solidarność” reprezentował przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych Bartłomiej Mickiewicz. Tematem spotkania były propozycje rozdziału środków pozostających w dyspozycji MSWiA.

Marek Lewandowski dla Interia.pl: Jeżeli do firm energetycznych szybko nie trafią pieniądze, za chwilę będziemy mieli milionowe bezrobocie Wiadomości
Marek Lewandowski dla Interia.pl: Jeżeli do firm energetycznych szybko nie trafią pieniądze, za chwilę będziemy mieli milionowe bezrobocie

O pomocy dla firm energochłonnych, ale także o siedmiu innych obszarach, w jakich pracować będzie powoływany właśnie zespół rząd – Solidarność, mówił na łamach portalu Interia.pl rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

Przed nami piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności” Wiadomości
Przed nami piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności”

W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć” organizuje piątą edycję Gry Miejskiej „Tropami Solidarności” poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej Solidarności, która odbędzie się w Bielsku-Białej w sobotę, 10 grudnia 2021 roku. Organizatorzy szacują, że w grze weźmie udział ponad 50 osób w wieku 15–21 lat.

Dołącz do Wirtualnej Choinki Krajowej Sekcji Młodych! Wiadomości
Dołącz do Wirtualnej Choinki Krajowej Sekcji Młodych!

Krajowa Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” już po raz trzeci dołącza do akcji Wirtualnej Choinki, zachęcając wszystkich do wsparcia.

Solidarność w PKP Intercity Remtrak uczciła pamięć swojej patronki św. Katarzyny Wiadomości
Solidarność w PKP Intercity Remtrak uczciła pamięć swojej patronki św. Katarzyny

"Święta Katarzyno, Patronko Nasza, miej nas w opiece" – głosi napis widniejący na pomniku, przy którym zgromadzili się związkowcy i pracownicy PKP Intercity Remtrak Sp. z o. o. w Opolu.

Apel w sprawie głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego Wiadomości
Apel w sprawie głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego

30 listopada dojdzie do głosowania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego nad kompromisowymi poprawkami do projektu dyrektywy w sprawie poprawy warunków pracy na internetowych platformach zatrudnienia. Apelujemy do europosłów o ich poparcie.

Region Rzeszowski apeluje o pomoc w zakupie agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Ukrainy Wiadomości
Region Rzeszowski apeluje o pomoc w zakupie agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Ukrainy

Agregaty są niezbędne do przetrwania w wojennej codzienności. Ich wysoka cena sprawia, że potrzebna jest pomoc Darczyńców.

Obrady Warmińsko-Mazurskiej „S”: Trudna sytuacja związkowców w Ikea Industry Lubawa i Browar Braniewo Wiadomości
Obrady Warmińsko-Mazurskiej „S”: Trudna sytuacja związkowców w Ikea Industry Lubawa i Browar Braniewo

W piątek 25 listopada odbyły się obrady Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiej Solidarności. Najważniejszym tematem spotkania była sytuacja związkowców w spółkach Ikea Industry Lubawa i Browar Braniewo.

Oświatowa Solidarność ustaliła priorytetowe tematy, które poruszy w rozmowach z Ministrem Edukacji i Nauki Wiadomości
Oświatowa Solidarność ustaliła priorytetowe tematy, które poruszy w rozmowach z Ministrem Edukacji i Nauki

W dniach 23 –24 listopada 2022 r. w Siedlcach odbyła się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Prezentujemy najnowszy komunikat po posiedzeniu KSOiW.

S w MAN Bus apeluje o odprawy dla zwalnianych pracowników Wiadomości
"S" w MAN Bus apeluje o odprawy dla zwalnianych pracowników

Program dobrowolnych odejść, wypłata pracownikom wytypowanym do zwolnienia dodatkowej odprawy oraz poinformowanie ich do 10 grudnia o chęci rozwiązania umowy to niektóre wnioski Solidarności w MAN Bus Sp. z o.o. do zarządu firmy w związku z planem zwolnienia 860 pracowników zakładu w Starachowicach.

Upamiętniono 20. rocznicę protestu pracowników Fabryki Kabli w Ożarowie [FOTORELACJA] Wiadomości
Upamiętniono 20. rocznicę protestu pracowników Fabryki Kabli w Ożarowie [FOTORELACJA]

W sobotę 25 listopada na placu przed dawną portiernią Fabryki Kabli w Ożarowie Mazowieckim, przy ul. Poznańskiej 129/133 odbyły się uroczystości związane z 20. rocznicą protestu pracowników zakładu.

Solidarność w Stadler Siedlce walczy o płace Wiadomości
Solidarność w Stadler Siedlce walczy o płace

Związkowcy z firmy Stadler Polska w Siedlcach domagają się, by ich płace zostały zrównane z tymi, jakie otrzymują (wliczając dodatek mieszkaniowy) pracujący od kilku miesięcy w tym samym zakładzie Białorusini.

EKES: Ci, którzy zasypiają w demokracji, mogą obudzić się w dyktaturze Wiadomości
EKES: Ci, którzy zasypiają w demokracji, mogą obudzić się w dyktaturze

- Musimy kontynuować solidarne wsparcie Europy dla Ukrainy, m.in. poprzez rzetelne informowanie o działaniach, jakie Europa podejmuje na rzecz poszkodowanych przez wojnę – przekonywali 24 i 25 listopada 2022 roku w Zagrzebiu goście zaproszeni na zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny seminarium na temat: „Zawirowania geopolityczne w Europie: perspektywy dla społeczeństwa obywatelskiego”.

Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu Wiadomości
Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu

W piątek 25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji dzień wcześniej we Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą popularnego „Orzecha”, który był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku. Życzenia Kolejarzom złożył również przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

306 dni dobijania „Kabla”.  20. rocznica najdłuższego protestu pracowniczego w III RP Wiadomości
306 dni dobijania „Kabla”. 20. rocznica najdłuższego protestu pracowniczego w III RP

Mówi się, że to był najdłuższy protest pracowniczy w historii III RP. Przez niemal rok pracownicy ożarowskiej Fabryki Kabli próbowali ocalić swoje miejsca pracy, blokując bramę zakładu, nawet gdy właściciel starał się usunąć ich stamtąd siłą. Nie udało się. Koniunkturalizm ówczesnej władzy i interesy prywatnych przedsiębiorców okazały się silniejsze. Właśnie mija 20 lat od najbardziej brutalnego epizodu tego protestu.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe