loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Krystyna Pawłowicz do Katarzyny Lubnauer: Robi to Pani tak zwyczajnie, z nienawiści - 2017-09-25
Krystyna Pawłowicz po raz kolejny mocno naraziła się głównie szeroko pojętej lewicy. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości opublikowała na Facebooku wpis ws. samobójstwa nastolatka 14-letniego Kacpra z Gorczyna. Wskazywała w nim szkodliwy wpływ ideologii lewicowej na dzieci i młodzież, czym ściągnęła na siebie falę hejtu. Do krytykujących dołączyła także Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. 
kafelka Propozycje Andrzeja Dudy w sprawie reformy sądownictwa. Internauci komentują - 2017-09-25
Zgodnie z zapowiedziami Andrzej Duda zaprezentował swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent poinformował, że w związku z wątpliwościami konstytucyjnymi wokół wyboru członków KRS, przygotował też projekt zmiany konstytucji. Jak sprawę komentują blogerzy, publicyści i politycy?
kafelka Grabiec: PO nie weźmie udziału w konsultacjach u Andrzeja Dudy. Prezydent nie traktuje ich poważnie - 2017-09-25
"Nie widzimy żądnych podstaw, by w tym momencie rozmawiać o zmianie Konstytucji. Nie można do niezgodnej z Konstytucją ustawy dostosowywać Konstytucji" - powiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej podczas briefingu prasowego w Sejmie.
kafelka Petru: Idę na spotkanie do prezydenta by osobiście przekazać, że nie zgadzamy się na zmiany w Konstytucji - 2017-09-25
Szef Nowoczesnej skomentował na Twitterze propozycję Andrzeja Dudy. Internauci odpowiadają.
kafelka Co powinno się zmienić w przepisach, by obywatele mogli w pełni korzystać ze swojego prawa? - 2017-09-25
Ustawa o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli powstała w 1999 roku. Niestety, do tej pory zgłoszonych do sejmu inicjatyw – a więc takich, którym udało się spełnić wszystkie formalne wymogi – było jedynie 53, z których tylko 9 zostało przyjętych przez posłów w postaci ustaw. Wiele pozostałych zostało odrzuconych w pierwszym czytaniu lub trafiło do tzw. sejmowej zamrażarki. Co powinno się zmienić w przepisach, by obywatele mogli w pełni korzystać ze swojego prawa? Z Marią Jaraszek z INSPRO rozmawia Anna Brzeska.
kafelka [video] Andrzej Duda: Prezydenckie projekty gotowe. Proponuję zmianę konstytucji - 2017-09-25
Prezydent zaprezentował swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Andrzej Duda poinformował, że w związku z wątpliwościami konstytucyjnymi wokół wyboru członków KRS, przygotował też projekt zmiany konstytucji.
kafelka Zgubiłeś dowód? Od dziś nie musisz iść do urzędu - 2017-09-25
Ponad pół miliona Polaków zgłasza rocznie utratę, zaginięcie lub zniszczenie dowodu osobistego. Od dziś mogą w wygodny sposób zrobić to online, bez udawania się do urzędu. Wszystkie formalności załatwią z domu - wygodnie, szybko i bezpiecznie. Nowy formularz jest bardziej intuicyjny, a dane zaciągają się do niego automatycznie.
kafelka Szczerski: Media próbowały zrobić sensację i skleić Królikowskiego bezpośrednio z prezydentem - 2017-09-25
Prof. Michał Królikowski w żadnym stopniu nigdy nie był pracownikiem ani formalnym doradcą prezydenta – powiedział w RMF FM Krzysztof Szczerski. Prezydencki minister stwierdził, że gdy z prokuratury wyciekły informacje na temat profesora, media próbowały zrobić z tego sensację.
kafelka Ogrzewanie domów jednorodzinnych głównym powodem smogu. Konieczne są modernizacje budynków - 2017-09-25
Z powodu smogu co roku umiera w Polsce ponad 48 tys. osób. Za ponad 90 proc. przypadków przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza odpowiedzialne jest indywidualne ogrzewanie gospodarstw domowych. Powodem jest przede wszystkim niska efektywność energetyczna budynków, wynikająca ze słabej jakości izolacji lub całkowitego jej braku. Dzięki modernizacji budownictwa jednorodzinnego można byłoby znacząco zredukować emisję szkodliwych substancji, w przypadku benzo(a)pirenu co najmniej o 44 proc.
kafelka To pomoże w walce z fałszywymi lekami? W 2019 roku ruszy internetowy system weryfikacji leków - 2017-09-25
Od 2019 roku farmaceuta lub osoba, która wydaje pacjentowi lek, będzie musiała sprawdzić jego autentyczność w ogólnopolskiej bazie. To odpowiedź na coraz poważniejszy problem, którym jest fałszowanie leków i wprowadzanie ich do legalnego obrotu. Uchronić rynek i pacjentów ma unijna dyrektywa fałszywkowa. Zgodnie z jej wymogami za dwa lata w Polsce i każdym innym unijnym kraju ma działać internetowy system weryfikacji leków, a na każdym opakowaniu znajdzie się unikalny kod seryjny.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.