Tygodnik Solidarność | Wiadomości i polityka w Polsce
Tomasz Terlikowski: Sowieckie źródła ruchu antywojennego Wiadomości
Tomasz Terlikowski: Sowieckie źródła ruchu antywojennego

Polski Ruch Antywojenny z obroną pokoju niewiele ma wspólnego. Jego korzeni trzeba zaś szukać w starych sowieckich źródłach wykorzystywania ruchu pokojowego do promowania rosyjskiego sposobu postrzegania świata.

Gardzę takim państwem - były szef niemieckiego kontrwywiadu ma opuścić CDU Wiadomości
"Gardzę takim państwem" - były szef niemieckiego kontrwywiadu ma opuścić CDU

Były szef niemieckiego kontrwywiadu Hans-Georg Maassen ma zostać usunięty z CDU – poinformowały władze tegoż ugrupowania. Ich zdaniem, polityk naraził się na zarzut „ustawicznego łamania dyscypliny partyjnej”. On sam utrzymuje, że po prostu nie zgadza się z linią partii, a jego koledzy chcą go skazać na „śmierć publiczną”. Cóż, jak zawsze wszyscy mają trochę racji, choć jedno jest pewne – Maassen nie ponosi winy za to, że za rządów Merkel niemiecka chadecja pogrążyła się w degrengoladzie.

Waldemar Krysiak: Zakazać zbiórek na transowanie dzieci Wiadomości
Waldemar Krysiak: Zakazać zbiórek na transowanie dzieci

W ostatnich dniach poziom emocji społecznych podniosło zagrożenie opodatkowania tzw. crowdfundingu, również zbiórek na chore dzieci. Dodatkowo niektórzy politycy chcą ograniczyć nieletnim dostęp do niezdrowych napojów energetycznych. A może by tak wreszcie zakazać zbierania pieniędzy na transowanie dzieci, które zabiera im dzieciństwo i okalecza ich ciała? Internet jest pełen takich zbiórek!

Dr Rafał Brzeski: Zmiana rosyjskich szlaków żeglugowych zwiastuje trzęsienie ziemi w rosyjskiej gospodarce? Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Zmiana rosyjskich szlaków żeglugowych zwiastuje trzęsienie ziemi w rosyjskiej gospodarce?

Zachodnie sankcje powoli korodują rosyjską gospodarkę. Widać to wyraźnie w portach.

Tomasz Terlikowski: Ostrożnie z histerią Wiadomości
Tomasz Terlikowski: Ostrożnie z histerią

Jest nowa afera. Część lewicy i część mediów chce ograniczenia klauzuli sumienia. Tyle że akurat ta gwarancja jest jedną z fundamentalnych dla funkcjonowania państwa prawa. Powodem jest sprawa dziewczynki z niepełnosprawnością intelektualną, którą wykorzystał wujek, a której aborcji odmówić mieli lekarze na Podlasiu. Aborcję wykonano gdzie indziej, ale historia jest okazją do odnowienia debaty o aborcji.

Robert Tekieli: Świadectwa. Głowa kręciła jej się o 360 stopni wokół własnej osi Wiadomości
Robert Tekieli: Świadectwa. "Głowa kręciła jej się o 360 stopni wokół własnej osi"

Z Romą M. rozmawiałem wiele godzin. Jej duchowe problemy zakończyły się cztery lata temu. Dziś ma pracę, rodzinę, męża, dzieci. Na jej życiu zaważyły mogące być uznane za okultystyczne praktyki w przedszkolu waldorfskim, którym została poddana.

Wojciech Osiński: Awantura. Tak wygląda niezawisłość niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Bruksela milczy Wiadomości
Wojciech Osiński: Awantura. Tak wygląda "niezawisłość" niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Bruksela milczy

Nie od dziś niemiecki Trybunał Konstytucyjny jest podejrzewany o zbytnią bliskość z władzą wykonawczą. Na celowniku mediów znalazł się ponownie jego prezes Stephan Harbarth. Polityk CDU orzeka dziś w sprawach, które kilka lat temu sam forsował przez parlament, w dodatku z pominięciem konstytucyjnych uwarunkowań.

Waldemar Krysiak: Tak wygląda koniec feminizmu? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Tak wygląda koniec feminizmu?

W Wielkiej Brytanii gwałciciel może wylądować w jednej celi z kobietą. Jeżeli kobieta zwróci uwagę, że to mężczyzna, to dostanie dodatkową karę. Oto Postęp, który zgotowały kobietom kobiece ruchy - intersekcjonalizm. Czy tak więc skończy się feminizm, który walczył z różnicami między płciami?

Rafał Brzeski: „Istnienie Polski jest nie do zniesienia”. Dwa i pół wieku niemieckiej mitręgi Wiadomości
Rafał Brzeski: „Istnienie Polski jest nie do zniesienia”. Dwa i pół wieku niemieckiej mitręgi

Gloryfikowany jako oświecony monarcha i strażnik prawa, król Prus Fryderyk Wielki głosił, że Polacy to: „brudasy”, „niechlujne polskie śmieci”, „złośliwe małpy” oraz „barbarzyński lud pogrążony w ignorancji i głupocie”.

Tomasz Terlikowski: Niedziela Słowa Wiadomości
Tomasz Terlikowski: Niedziela Słowa

Zawsze mam z tyłu głowy słowa rabinów, którzy mieli mówić o Biblii (oczywiście w ich przypadku jedynie Starym Testamencie, ale przecież odnosi się to samo także do chrześcijańskiej jej części), że jeśli się jej nie czyta trzy dni, to powoli zaczyna się umierać z duchowego głodu. Te słowa warto przypomnieć w Niedzielę Słowa Bożego, którą dziś obchodzi Kościół katolicki.

Marek Miśko: Spotkanie czy Ofiara? Wiadomości
Marek Miśko: Spotkanie czy Ofiara?

Jakiś czas temu prowadziłem spór, z pewnym katechetą, który na podstawie podręcznika do religii, próbował mnie przekonać, że Msza to "spotkanie z Bogiem". Zaoponowałem.

Wojciech Osiński: Pół wieku wzlotów i upadków Wolfganga Schäublego Wiadomości
Wojciech Osiński: Pół wieku wzlotów i upadków Wolfganga Schäublego

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki udał się do Berlina, gdzie wziął udział w obchodach okrągłego jubileuszu pracy parlamentarnej Wolfganga Schäublego. Szef frakcji chadeków Friedrich Merz i gość honorowy z Polski sięgnęli po wzniosłe hasła o „wyjątkowości chwili”. 80-letni Schäuble zasiada w Bundestagu od ponad pół wieku. Dotąd nikomu się to nie udało. Rozkwitu kariery doczekał się jednak dopiero w wieku 72 lat

Waldemar Krysiak: Dwóch facetów w ciąży? Nie, to surogacja. Handel dziećmi Wiadomości
Waldemar Krysiak: Dwóch facetów w ciąży? Nie, to surogacja. Handel dziećmi

Dwóch facetów jest „w ciąży”. Ze sobą wzajemnie. Za kilka tygodni poród! To będą bliźniaczki! Pojawienie się ich dziecka będzie świętowane na TikToku – bo tak wygląda rzeczywistość promowana przez media. Za farsą kryje się jednak zjawisko handlu dziećmi, które napędzają w połowie również pary heteroseksualne.

Dr Rafał Brzeski: Wojna informacyjna przeciwko Polsce ma na celu izolację Warszawy Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Wojna informacyjna przeciwko Polsce ma na celu izolację Warszawy

W grudniu 1987 roku Gorbaczow obiecał na szczycie w Waszyngtonie, że Sowiety kończą z kłamstwami i nie będą szerzyć dezinformacji. Jednak kilka miesięcy później Moskwa zaczęła kolportować sekretnie za pośrednictwem Służby „A” Pierwszego Zarządu Głównego KGB dezinformację, że AIDS/HIV to biologiczna „broń etniczna”, która nie atakuje białych tylko kolorowych.

Tomasz P. Terlikowski: Wstrząsająca metafizyczna proza Wiadomości
Tomasz P. Terlikowski: Wstrząsająca metafizyczna proza

Są książki, które zostają w pamięci na długo. Stawiają pytania, zmuszają do refleksji, choć niekoniecznie dają odpowiedzi. Taka jest powieść Viktora Fischla „Pieśń koguta”.

Marek Miśko: Druga Irlandia za 3,2,1… Wiadomości
Marek Miśko: Druga Irlandia za 3,2,1…

Czytam najświeższe wyniki badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, które wskazują, że trwały odpływ wiernych od Kościoła jest związany z COVID19. Nie wiem czym czytelnicy owego raportu zasłużyli sobie na tak infantylne potraktowanie, brak logicznej spójności oraz intelektualną nieuczciwość w formułowaniu przez autorów poraportowych wniosków, ale wiem co muszę w tej kwestii powiedzieć. To nie wirus był winny.

Waldemar Krysiak: Dzieci transować, spowiedzi zakazać. Lewica na 2023 rok Wiadomości
Waldemar Krysiak: Dzieci transować, spowiedzi zakazać. Lewica na 2023 rok

Postępowi działacze chcą dla dzieci rzekomo jak najlepiej. Z jednej strony marzą więc o delegalizacji sakramentu spowiedzi, bo dopatrują się w nim zboczenia, a z drugiej strony chcą, by niby transseksualne dzieci przechodziły tranzycję. W promowanie tych pomysłów włączają się teraz pato-elity.

Dr Rafał Brzeski: Rok dekolonizacji Rosji Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Rok dekolonizacji Rosji

„Wobec olbrzymiej przewagi Rosji pod względem terytorialnym i ludnościowym zdawało się początkowo, że wojna musi skończyć się prędko i z tryumfem. Zacierali ręce generałowie i ministrowie, żądni odznaczeń i dotacyj – zacierali ręce przedsiębiorcy, rachujący obfite zyski…”.

Tomasz Terlikowski: Pieta, obraz macierzyństwa Wiadomości
Tomasz Terlikowski: Pieta, obraz macierzyństwa

Jest w chrześcijańskiej - tej łacińskiej - sztuce obraz, który doskonale wyraża piękno, ale i trud macierzyństwa. Tym obrazem jest „pieta”, obraz Matki trzymającej w rękach martwego Syna. W tradycji, myśleniu Kościoła, zapowiedzią krzyża jest już jednak żłóbek.

Marek Miśko: Komu zaufać w czasach zamętu? Wiadomości
Marek Miśko: Komu zaufać w czasach zamętu?

Spośród wielu gangren trawiących współczesność, jedną z najbardziej ekspansywnych jest ta, która każe nam pojmować Kościół jako rzeczywistość zapoczątkowaną za naszego życia i za tegoż też życia w pełni uformowaną. Traktujemy więc chrystusową spuściznę niczym własność ostatnich kilku pokoleń, przez co zaczynamy rościć sobie prawo do nieustannego przy niej gmerania.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe