loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Karol Panic: Robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze? Czy są świadomi swoich poczynań?
Opublikowano dnia 17.10.2017 16:38
Nie znam ani jednego Polaka, który decydując się mieszkać na stałe (czy czasowo) na Ukrainie, niczym innym by się nie zajmował, tylko wściekłym atakowaniem ukraińskiego, demokratycznie wybranego rządu, ich parlamentu, ukraińskich polityków (w szczególności ministra obrony) - szkalowaniem ich, robieniem im czarnego PR na zewnątrz (nie tylko zresztą wśród Polaków) i komentowaniem stronniczo każdego najbardziej nawet błahego wydarzenia na ukraińskiej scenie politycznej. 

pixabay.com
Myślę, że ukraińscy patrioci, nawet jeśli w wielu kwestiach z obecnym ich rządem się nie zgadzają, szybko by takiego jegomościa uciszyli. U nas natomiast, w tej "kaczystowskiej" Polsce, mieszka sobie i działa cała grupka takich właśnie zacietrzewionych Ukraińców (niektórzy nazywają siebie dziennikarzami), którzy jako chyba swoją misję przyjęli właśnie szkalowanie polskiego rządu, rozpowszechnianie o nim fałszywych informacji (na przykład o Macierewiczu jako ruskim agencie), uczestniczą w antyrządowych demonstracjach i wydają nawet instrukcje, jak obalić polski rząd. Nie wiem czy robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze i nie wiem czy w ogóle są świadomi swoich poczynań, ale widocznie są na tyle głupi, że nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzi to polsko-ukraińskim relacjom.

Natchnęła mnie do tego wpisu dzisiejsza wymiana zdań z jedną taką osobą, rzekomą ukraińską dziennikarską mieszkającą na stałe w Warszawie.

Zastanawiając się nad tym, tym bardziej nie mogę się pogodzić ze stratą tych pięciu młodych ukraińskich politologów i dziennikarzy, którzy niedawno zginęli w wypadku samochodowym, a którzy z tym zjawiskiem starali się walczyć. A myślę tu przede wszystkim o ś.p. panu dr Oleksandrze Masłaku, któremu chciałbym oddać skromny hołd, przypominając dwa jego artykuły, które właśnie tej tematyce częściowo poświęcił.

http://blogpublika.com/2016/07/23/oleksander-maslak-польський-лонгрід/
http://blogpublika.com/2016/10/19/oleksandr-maslak-zawodowi-ukraincy-obraz-spolecznej-patologii/

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Portal
Stoczniowy

MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.