loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Karol Panic: Robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze? Czy są świadomi swoich poczynań?
Opublikowano dnia 17.10.2017 16:38
Nie znam ani jednego Polaka, który decydując się mieszkać na stałe (czy czasowo) na Ukrainie, niczym innym by się nie zajmował, tylko wściekłym atakowaniem ukraińskiego, demokratycznie wybranego rządu, ich parlamentu, ukraińskich polityków (w szczególności ministra obrony) - szkalowaniem ich, robieniem im czarnego PR na zewnątrz (nie tylko zresztą wśród Polaków) i komentowaniem stronniczo każdego najbardziej nawet błahego wydarzenia na ukraińskiej scenie politycznej. 

pixabay.com
Myślę, że ukraińscy patrioci, nawet jeśli w wielu kwestiach z obecnym ich rządem się nie zgadzają, szybko by takiego jegomościa uciszyli. U nas natomiast, w tej "kaczystowskiej" Polsce, mieszka sobie i działa cała grupka takich właśnie zacietrzewionych Ukraińców (niektórzy nazywają siebie dziennikarzami), którzy jako chyba swoją misję przyjęli właśnie szkalowanie polskiego rządu, rozpowszechnianie o nim fałszywych informacji (na przykład o Macierewiczu jako ruskim agencie), uczestniczą w antyrządowych demonstracjach i wydają nawet instrukcje, jak obalić polski rząd. Nie wiem czy robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze i nie wiem czy w ogóle są świadomi swoich poczynań, ale widocznie są na tyle głupi, że nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzi to polsko-ukraińskim relacjom.

Natchnęła mnie do tego wpisu dzisiejsza wymiana zdań z jedną taką osobą, rzekomą ukraińską dziennikarską mieszkającą na stałe w Warszawie.

Zastanawiając się nad tym, tym bardziej nie mogę się pogodzić ze stratą tych pięciu młodych ukraińskich politologów i dziennikarzy, którzy niedawno zginęli w wypadku samochodowym, a którzy z tym zjawiskiem starali się walczyć. A myślę tu przede wszystkim o ś.p. panu dr Oleksandrze Masłaku, któremu chciałbym oddać skromny hołd, przypominając dwa jego artykuły, które właśnie tej tematyce częściowo poświęcił.

http://blogpublika.com/2016/07/23/oleksander-maslak-польський-лонгрід/
http://blogpublika.com/2016/10/19/oleksandr-maslak-zawodowi-ukraincy-obraz-spolecznej-patologii/

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wideoczat z por.Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Sąsiedzi mają kłopoty...
...ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko...
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Autodestrukcja PiS? Lepsze jest wrogiem dobrego
Idzie dobrze. Mimo starań tandemu ‘ulica&zagranica’, poparcie dla rządu Beaty Szydło, Prawa i Sprawiedliwości, a nawet dla Zjednoczonej Prawicy zwyżkuje. No, pewne kłopoty sprawia otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy, być może nawet on sam...
avatar
Alexander
Degrejt

Alexander Degrejt: Patrioty, nagonka na Polskę i murzyńskość
Amerykańska Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego poinformowała w ubiegłym tygodniu, że po uzyskaniu akceptacji Departamentu Stanu przekazała do akceptacji Kongresowi sprzedaż Polsce systemu obrony powietrznej „Patriot”. I w tym właśnie miejscu leży przyczyna straszliwego antypolskiego wycia jakie rozległo się w światowych mediach i Parlamencie Europejskim.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.