loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Karol Panic: Robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze? Czy są świadomi swoich poczynań?
Opublikowano dnia 17.10.2017 16:38
Nie znam ani jednego Polaka, który decydując się mieszkać na stałe (czy czasowo) na Ukrainie, niczym innym by się nie zajmował, tylko wściekłym atakowaniem ukraińskiego, demokratycznie wybranego rządu, ich parlamentu, ukraińskich polityków (w szczególności ministra obrony) - szkalowaniem ich, robieniem im czarnego PR na zewnątrz (nie tylko zresztą wśród Polaków) i komentowaniem stronniczo każdego najbardziej nawet błahego wydarzenia na ukraińskiej scenie politycznej. 

pixabay.com
Myślę, że ukraińscy patrioci, nawet jeśli w wielu kwestiach z obecnym ich rządem się nie zgadzają, szybko by takiego jegomościa uciszyli. U nas natomiast, w tej "kaczystowskiej" Polsce, mieszka sobie i działa cała grupka takich właśnie zacietrzewionych Ukraińców (niektórzy nazywają siebie dziennikarzami), którzy jako chyba swoją misję przyjęli właśnie szkalowanie polskiego rządu, rozpowszechnianie o nim fałszywych informacji (na przykład o Macierewiczu jako ruskim agencie), uczestniczą w antyrządowych demonstracjach i wydają nawet instrukcje, jak obalić polski rząd. Nie wiem czy robią to za ruskie (a może niemieckie) pieniądze i nie wiem czy w ogóle są świadomi swoich poczynań, ale widocznie są na tyle głupi, że nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzi to polsko-ukraińskim relacjom.

Natchnęła mnie do tego wpisu dzisiejsza wymiana zdań z jedną taką osobą, rzekomą ukraińską dziennikarską mieszkającą na stałe w Warszawie.

Zastanawiając się nad tym, tym bardziej nie mogę się pogodzić ze stratą tych pięciu młodych ukraińskich politologów i dziennikarzy, którzy niedawno zginęli w wypadku samochodowym, a którzy z tym zjawiskiem starali się walczyć. A myślę tu przede wszystkim o ś.p. panu dr Oleksandrze Masłaku, któremu chciałbym oddać skromny hołd, przypominając dwa jego artykuły, które właśnie tej tematyce częściowo poświęcił.

http://blogpublika.com/2016/07/23/oleksander-maslak-польський-лонгрід/
http://blogpublika.com/2016/10/19/oleksandr-maslak-zawodowi-ukraincy-obraz-spolecznej-patologii/

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.