loading
Proszę czekać...
[video] Minister Radziwiłł o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia: „To rewolucyjna zmiana"
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:29
Mimo zwiększających się środków głównie z NFZ, odsetek środków liczonych względem PKB wahał się między 3,5 do 4,5% i nie było widać żadnych tendencji. Pod tym względem przejście do systematycznego wzrostu nakładów liczonego jako odsetek PKB to zmiana o charakterze rewolucyjnym" - powiedział Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej.

Nie odraczamy tej zmiany do 2025 roku, tylko wprowadzamy ją stopniowo, zaczymając już od roku 2018. To zmiana o charakterze konstytucyjnym dla służby zdrowia


- powiedział Minister Zdrowia. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który Stały Komitet Rady Ministrów w czwartek rekomendował rządowi przewiduje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za umiarkowany sukces.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.