loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister Radziwiłł o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia: „To rewolucyjna zmiana"
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:29
Mimo zwiększających się środków głównie z NFZ, odsetek środków liczonych względem PKB wahał się między 3,5 do 4,5% i nie było widać żadnych tendencji. Pod tym względem przejście do systematycznego wzrostu nakładów liczonego jako odsetek PKB to zmiana o charakterze rewolucyjnym" - powiedział Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej.

Nie odraczamy tej zmiany do 2025 roku, tylko wprowadzamy ją stopniowo, zaczymając już od roku 2018. To zmiana o charakterze konstytucyjnym dla służby zdrowia


- powiedział Minister Zdrowia. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który Stały Komitet Rady Ministrów w czwartek rekomendował rządowi przewiduje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Czcigodny sędzia Hayden, czyli brytyjskość sama w sobie
Brytyjski sędzia Anthony Hayden nie tylko wydał nieludzki wyrok w sprawie Alfiego Evansa, ale w dodatku jego uzasadnieniu nadał postać wręcz szyderczą. Urągającą zdrowemu rozsądkowi.
avatar
Elżbieta
Połomska

Połomska: Moloch, któremu smakują dzieci
  Sprawa zabijania dzieci nienarodzonych i dzieci takich jak mały Alfi ma jeszcze wiele den. Jednym z nich jest proceder pobierania ich narządów do przeszczepów co, jak informują media, na masową skalę dokonuje się w szpitalu w Liverpoolu, ale przecież nie tylko tam.\nInnym – używanie ciał zabitych dzieci nienarodzonych do hodowli szczepionek…
avatar
Jerzy
Bukowski

Dziwaczny bunt studentek
Czy określenie „najmilsza” można uznać za politycznie niepoprawne?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.