loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister Radziwiłł o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia: „To rewolucyjna zmiana"
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:29
Mimo zwiększających się środków głównie z NFZ, odsetek środków liczonych względem PKB wahał się między 3,5 do 4,5% i nie było widać żadnych tendencji. Pod tym względem przejście do systematycznego wzrostu nakładów liczonego jako odsetek PKB to zmiana o charakterze rewolucyjnym" - powiedział Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej.

Nie odraczamy tej zmiany do 2025 roku, tylko wprowadzamy ją stopniowo, zaczymając już od roku 2018. To zmiana o charakterze konstytucyjnym dla służby zdrowia


- powiedział Minister Zdrowia. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który Stały Komitet Rady Ministrów w czwartek rekomendował rządowi przewiduje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Hrvatska, ti si lijepa
- Zarabia się w klubach - krótko skwitował tę decyzję kadrowiczów trener Zlatko Daljic.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.