loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Minister Radziwiłł o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia: „To rewolucyjna zmiana"
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:29
Mimo zwiększających się środków głównie z NFZ, odsetek środków liczonych względem PKB wahał się między 3,5 do 4,5% i nie było widać żadnych tendencji. Pod tym względem przejście do systematycznego wzrostu nakładów liczonego jako odsetek PKB to zmiana o charakterze rewolucyjnym" - powiedział Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej.

Nie odraczamy tej zmiany do 2025 roku, tylko wprowadzamy ją stopniowo, zaczymając już od roku 2018. To zmiana o charakterze konstytucyjnym dla służby zdrowia


- powiedział Minister Zdrowia. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który Stały Komitet Rady Ministrów w czwartek rekomendował rządowi przewiduje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r.

źródło: tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niemieckie obozy zagłady
Chcemy, aby nazwa każdego obozu przypominała o jego założycielach - Niemcach.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kosmonauta bez stopnia generalskiego?
Mirosław Hermaszewski może stracić swój stopień.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: CBA rozbiło kolejną szajkę. Wyłudzili 30 mln zł zwrotu VAT, wyprali 161 mln zł
Prezes i wiceprezes dużej warszawskiej agencji pracy tymczasowej zostali zatrzymani przez agentów CBA z Łodzi oraz wspierających ich żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Do tej samej sprawy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali członka zarządu spółki zajmującej się pośrednictwem pracy. Wszyscy wpadli w ręce agentów i policji w Warszawie. Sprawa dotyczy działania grupy przestępczej, która w latach 2014 - 2016 wyłudziła zwrot podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł i wyprała ponad 161 mln zł pochodzących z przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.