loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Drastycznie rośnie liczba eutanazji w Holandii. W przeciągu pięciu ostatnich lat - o 67%
Opublikowano dnia 10.11.2017 14:56
Brytyjski "The Guardian" informuje o potężnej skali zjawiska eutanazji w Holandii. W przeciągu ostatnich pięciu lat, liczba "zabiegów" wzrosła o 67%. Lekarze w Holandii informują, że eutanazja przestaje być kontrowersyjnym tematem tabu, a staje się coraz powszechniejsza i chętniej wybierana.

screen YT
W tym roku liczba osób poddanych eutanazji ma przekroczyć 7 tysięcy osób - to nieco ponad 19 osób dziennie. Co jeszcze bardziej przerażające, statystyki te cały czas rosną - w przeciągu pięciu ostatnich lat liczba eutanazji wzrosła o 67%. Holenderscy lekarze są przekonani, iż jest to dowód na wspięcie się na "wyższy stopień humanizmu" człowieka.

W roku 2002 dzięki zalegalizowaniu eutanazji, "humanitarnie" uśmierconych zostało 4 188 osób. Podobno w roku 2017 samych zgłoszeń do Levenseindekliniek, kliniki, która specjalizuje się w przeprowadzaniu eutanazji było... 18 tys. "Niestety" klinika nie jest w stanie zrealizować wszystkich zgłoszeń z powodu zbyt małej ilości rąk do pracy.

Zdaniem jednego z lekarzy - prof. Theo Boera sprawy poszły zbyt Daleko. Boer w 2002 popierał legalizację eutanazji, teraz jednak jest jej przeciwny.
 

Począwszy od 2007 roku, liczba nagle wzrosła. Wyglądało to tak, jakby Holendrzy zdołali przywyknąć do idei zorganizowanej śmierci. Znam wielu ludzi, którzy dziś mówią, że istnieje tylko jeden sposób, w jaki chcą umrzeć, a to poprzez zastrzyk. To staje się zbyt normalne


- powiedział Theo Boer.

źródło: swiato-poglad.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wielu chętnych do WOT
Malkontenci, którzy wieszczyli, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały ogromny kłopot z kandydatami do nich, powinni ugryźć się w języki.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Marchewka Putina
Dziś odbędzie się wizyta Władimira Putina w Niemczech, do której Moskwa przywiązuje sporą wagę, nie tylko, dlatego, że jest to pierwsza wizyta rosyjskiego prezydenta w tym kraju po 2014 roku, czyli po aneksji Krymu. Angela Merkel podejmie swego rozmówcę na zamku Meseberg w Brandenburgii a po spotkaniu nie jest przewidziane spotkanie z prasą, można, zatem jedynie spekulować, o czym będą rozmawiali, zwłaszcza, że nieco informacji zdradził Steffen Seibert, szef służby prasowej niemieckiego rządu.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.