loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Drastycznie rośnie liczba eutanazji w Holandii. W przeciągu pięciu ostatnich lat - o 67%
Opublikowano dnia 10.11.2017 14:56
Brytyjski "The Guardian" informuje o potężnej skali zjawiska eutanazji w Holandii. W przeciągu ostatnich pięciu lat, liczba "zabiegów" wzrosła o 67%. Lekarze w Holandii informują, że eutanazja przestaje być kontrowersyjnym tematem tabu, a staje się coraz powszechniejsza i chętniej wybierana.

screen YT
W tym roku liczba osób poddanych eutanazji ma przekroczyć 7 tysięcy osób - to nieco ponad 19 osób dziennie. Co jeszcze bardziej przerażające, statystyki te cały czas rosną - w przeciągu pięciu ostatnich lat liczba eutanazji wzrosła o 67%. Holenderscy lekarze są przekonani, iż jest to dowód na wspięcie się na "wyższy stopień humanizmu" człowieka.

W roku 2002 dzięki zalegalizowaniu eutanazji, "humanitarnie" uśmierconych zostało 4 188 osób. Podobno w roku 2017 samych zgłoszeń do Levenseindekliniek, kliniki, która specjalizuje się w przeprowadzaniu eutanazji było... 18 tys. "Niestety" klinika nie jest w stanie zrealizować wszystkich zgłoszeń z powodu zbyt małej ilości rąk do pracy.

Zdaniem jednego z lekarzy - prof. Theo Boera sprawy poszły zbyt Daleko. Boer w 2002 popierał legalizację eutanazji, teraz jednak jest jej przeciwny.
 

Począwszy od 2007 roku, liczba nagle wzrosła. Wyglądało to tak, jakby Holendrzy zdołali przywyknąć do idei zorganizowanej śmierci. Znam wielu ludzi, którzy dziś mówią, że istnieje tylko jeden sposób, w jaki chcą umrzeć, a to poprzez zastrzyk. To staje się zbyt normalne


- powiedział Theo Boer.

źródło: swiato-poglad.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Test na polskość PO
Czy Platforma Obywatelska podejmie ostatnią już chyba próbę ratowania mocno nadwątlonej - jeżeli nie doszczętnie zrujnowanej - reputacji
avatar
Marcin
Wątrobiński

Marcin Wątrobiński: Donald Tusk - polityk "tłiterowej" prowokacji
Niewątpliwym mistrzem w "tłiterowej" prowokacji jest nasz były Prezes Rady Ministrów oraz aktualny Przewodniczący Rady Europejskiej. Gdzie go to zaprowadzi?
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Donald Tusk w oparach absurdu, jego wyborcy na to czekali
Świadomość niewolnicza, uległość, niemożność wyjścia poza stereotyp, że sami nic nie możemy, że wszystko co głosi Zachód jest dla Polski zbawieniem, zebrała swoje obfite żniwo. Donald Tusk jedynie korzysta z obłędu, do jakiego doprowadził z Platformą swoich wyborców.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.