loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Drastycznie rośnie liczba eutanazji w Holandii. W przeciągu pięciu ostatnich lat - o 67%
Opublikowano dnia 10.11.2017 14:56
Brytyjski "The Guardian" informuje o potężnej skali zjawiska eutanazji w Holandii. W przeciągu ostatnich pięciu lat, liczba "zabiegów" wzrosła o 67%. Lekarze w Holandii informują, że eutanazja przestaje być kontrowersyjnym tematem tabu, a staje się coraz powszechniejsza i chętniej wybierana.

screen YT
W tym roku liczba osób poddanych eutanazji ma przekroczyć 7 tysięcy osób - to nieco ponad 19 osób dziennie. Co jeszcze bardziej przerażające, statystyki te cały czas rosną - w przeciągu pięciu ostatnich lat liczba eutanazji wzrosła o 67%. Holenderscy lekarze są przekonani, iż jest to dowód na wspięcie się na "wyższy stopień humanizmu" człowieka.

W roku 2002 dzięki zalegalizowaniu eutanazji, "humanitarnie" uśmierconych zostało 4 188 osób. Podobno w roku 2017 samych zgłoszeń do Levenseindekliniek, kliniki, która specjalizuje się w przeprowadzaniu eutanazji było... 18 tys. "Niestety" klinika nie jest w stanie zrealizować wszystkich zgłoszeń z powodu zbyt małej ilości rąk do pracy.

Zdaniem jednego z lekarzy - prof. Theo Boera sprawy poszły zbyt Daleko. Boer w 2002 popierał legalizację eutanazji, teraz jednak jest jej przeciwny.
 

Począwszy od 2007 roku, liczba nagle wzrosła. Wyglądało to tak, jakby Holendrzy zdołali przywyknąć do idei zorganizowanej śmierci. Znam wielu ludzi, którzy dziś mówią, że istnieje tylko jeden sposób, w jaki chcą umrzeć, a to poprzez zastrzyk. To staje się zbyt normalne


- powiedział Theo Boer.

źródło: swiato-poglad.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.