loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Drastycznie rośnie liczba eutanazji w Holandii. W przeciągu pięciu ostatnich lat - o 67%
Opublikowano dnia 10.11.2017 14:56
Brytyjski "The Guardian" informuje o potężnej skali zjawiska eutanazji w Holandii. W przeciągu ostatnich pięciu lat, liczba "zabiegów" wzrosła o 67%. Lekarze w Holandii informują, że eutanazja przestaje być kontrowersyjnym tematem tabu, a staje się coraz powszechniejsza i chętniej wybierana.

screen YT
W tym roku liczba osób poddanych eutanazji ma przekroczyć 7 tysięcy osób - to nieco ponad 19 osób dziennie. Co jeszcze bardziej przerażające, statystyki te cały czas rosną - w przeciągu pięciu ostatnich lat liczba eutanazji wzrosła o 67%. Holenderscy lekarze są przekonani, iż jest to dowód na wspięcie się na "wyższy stopień humanizmu" człowieka.

W roku 2002 dzięki zalegalizowaniu eutanazji, "humanitarnie" uśmierconych zostało 4 188 osób. Podobno w roku 2017 samych zgłoszeń do Levenseindekliniek, kliniki, która specjalizuje się w przeprowadzaniu eutanazji było... 18 tys. "Niestety" klinika nie jest w stanie zrealizować wszystkich zgłoszeń z powodu zbyt małej ilości rąk do pracy.

Zdaniem jednego z lekarzy - prof. Theo Boera sprawy poszły zbyt Daleko. Boer w 2002 popierał legalizację eutanazji, teraz jednak jest jej przeciwny.
 

Począwszy od 2007 roku, liczba nagle wzrosła. Wyglądało to tak, jakby Holendrzy zdołali przywyknąć do idei zorganizowanej śmierci. Znam wielu ludzi, którzy dziś mówią, że istnieje tylko jeden sposób, w jaki chcą umrzeć, a to poprzez zastrzyk. To staje się zbyt normalne


- powiedział Theo Boer.

źródło: swiato-poglad.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dlaczego dr Gowin milczy w sprawie prof. Jaskierni?
Wyrażenie jednoznacznej opinii w takiej sytuacji powinno być jego moralnym oraz politycznym obowiązkiem.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

[video] Romuald Szeremietiew o Powstaniu Styczniowym: "W bój bez broni"
Pewnie wielu z nas słyszało tę pieśń: „Obok Orła znak Pogoni, Poszli nasi w bój bez broni". Tak proszę państwa. Styczeń, 1863 rok.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Dworek dwórek
Jak wszędzie, tak i w telewizji występuje zjawisko zwane modą. I nie chodzi o styl ubierania się prezenterów, lecz o pewną tendencję w kręceniu programów.\nTeraz wszyscy w Polsce kręcą seriale historyczne.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.