loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
„Sueddeutsche Zeitung” ma nadzieję na zjednoczenie opozycji przeciw PiS
Opublikowano dnia 12.09.2018 17:47
„Polskie ratusze jako ostatnie bastiony opozycji są dla Kaczyńskiego cierniem w oku” - pisze gazeta i alarmuje, że samorządy są ostatnim bastionem opozycji w Polsce.

Twitter.com/Platforma Obywatelska
Niemiecki dziennik zwraca uwagę, że władze centralne odebrały samorządom część uprawnień w dysponowaniu środkami pomocowymi. Dyskutowane są też zmiany ordynacji wyborczej mające poprawić sytuację PiS. Opozycja chce nie tylko utrzymać stanowiska prezydentów wiodących miast, lecz także „odwrócić polityczny trend”, gdyż pomimo ataków na państwo prawa i mnożących się skandali, PiS utrzymuje w sondażach poparcie na poziomie 40 proc., a PO osiąga w najlepszym przypadku 20 proc.

Programy samorządowe trzech partii pomimo różnic ideologicznych są do siebie podobne – ocenia gazeta. Wszystkie obiecują modernizację, naprawę ulic, rozbudowę lokalnych połączeń komunikacyjnych. Wobec coraz bardziej autorytarnej polityki PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego, wybory samorządowe nabierają większego znaczenia, co skłania do kooperacji.

Źródło: Deutsche Welle
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.