loading
Proszę czekać...
avatar
Marian Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
17.01.2018
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 

Donald Trump, screen YT

Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie. Ze wzrostem powyżej 3 procent w ostatnich dwóch kwartałach USA wyprzedziło pod tym względem wiele wysokorozwiniętych krajów. Rynek pracy został opróżniony. Największym problemem przemysłu jest znalezienie odpowiedniego personelu. Podczas gdy poziom bezrobocia w ostatnich latach rządu Obamy zastygł na poziomie 4,8 procent, po pierwszym roku rządów Trumpa obniżył się do 4,1 procent. Tylko w okresie boomu internetowego z przełomu wieków był on niższy.


- czytamy na faz.net.

Ale oczywiście niemiecka gazeta nie byłaby niemiecką gazetą, gdyby nie napisała, że to jednak nie zasługa Trumpa, tylko poprzedników i że perspektywy dla amerykańskiej gospodarki są jednak "düster" (ponure). Skąd my to znamy?

Marian Panic
41
Nasi partnerzy
(162 artykułów)
Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Marian Panic: Niemieckie media promują Roberta Biedronia "Wschodząca gwiazda polskiej polityki"
To nie żart. Niemiecki urząd zatrudnił pełnomocniczkę od elfów.Ma "zabezpieczyć energetycznie" autostradę
Niemiecki minister spraw zagranicznych. "Czy największym problemem dla rządu federalnego jest Trump?"
Marian Panic: Niemcy budują atmosferę nowej Zimnej Wojny
Wydarzenia
więcej
reklama_pionowa Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.