loading
Proszę czekać...
avatar
Przemysław Jarasz

Wielka akcja przeciwko gangowi przemycającemu tytoń. Prokuratorzy z Gliwic połączyli kilka wątków w kraju
07.03.2018
W śledztwie tym zabezpieczono 13,5 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 9 mln złotych. Policjanci z CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nabywaniem i sprzedażą papierosów bez obowiązujących znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 12 osób, z czego 7 sąd tymczasowo aresztował.

policja.plZatrzymania są efektem zakrojonego na szeroką skalę śledztwa prowadzonego od 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. 
„Wszystko zaczęło się jednocześnie od śledztwa rozpoczętego przez policjantów w Bielsku-Białej Zarządu w Katowicach CBŚP. Ci policjanci wpadli na trop nielegalnych papierosów rozprowadzanych na terenie województwa śląskiego. Natomiast funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoczęli swoje działania, z których wynikało, że na teren  województwa warmińsko-mazurskiego przez wschodnią granicę kraju sprowadzane są nielegalne papierosy. Szybko okazało się, że obie sprawy łączą się”
- informują służby prasowe CBŚP.

Jak ustalono w śledztwie, członkowie grupy przemycali papierosy, które następnie trafiały do województwa śląskiego, a tam były sprzedawane indywidualnym odbiorcom. Według funkcjonariuszy podejrzani mogli wprowadzić do obrotu ponad 20 mln sztuk papierosów o szacunkowej wartości ponad 14 mln zł.

Akcję zatrzymania członków gangu, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG przeprowadzili jednocześnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego. Zatrzymano czterech podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jej herszta. Natomiast funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego kolejnych osiem osób, w tym również jednego podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

W efekcie tych działań dwóch mężczyzn w wieku 43 i 44 lat usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw związanych z nabywaniem i obrotem wyrobami tytoniowymi. Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Siedmiu kolejnym osobom w wieku od 29 do 59 lat postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi do 5 lat więzienia. Natomiast trzech mężczyzn w wieku 27, 40 i 53 lata usłyszało zarzut posiadania oraz nabywania nielegalnych papierosów i grozi im do 3 lat odsiadki.
Przemysław Jarasz
00
Nasi partnerzy
(138 artykułów)
Wielka akcja przeciwko gangowi przemycającemu tytoń. Prokuratorzy z Gliwic połączyli kilka wątków w kraju
Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Solidarność pomocy społecznej w Zabrzu protestuje, bo nieraz zarabiają mniej niż dostają ich podopieczni
P. Jarasz: Gliniarze pod sąd. Według prokuratury, w zabrzańskiej policji rozpostarto parasol ochronny
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.