loading
Proszę czekać...
avatar
prof. Romuald Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: O reakcji Brytyjczyków na zamach na byłego rosyjskiego szpiega. Dwa pytania
12.03.2018
Czytam doniesienie medialne: „Wielka Brytania zamierza poruszyć kwestię ataku na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w rozmowach z sojusznikami z NATO – poinformował przedstawiciel brytyjskiego ministerstwa obrony Tobias Ellwood. „Nie możemy wybiegać naprzód, ale musimy mieć zdecydowaną odpowiedź i na ten temat będziemy rozmawiać z naszymi partnerami NATO” – oświadczył Ellwood”.

pixabay.com
Władze brytyjskie uznały zamach na mieszkającego w Anglii byłego rosyjskiego szpiega za tak istotne zdarzenie, że postanowiły nim zainteresować „sojuszników z NATO”. Zapowiadają też szerego kroków odwetowych przeciwko państwu, które stoi za tym zamachem.

W dniu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem doszło do katastrofy lotniczej w której zginął prezydent i całe najwyższe dowództwo armii państwa członkowskiego NATO. Państwo na terenie którego doszło do katastrofy i które uważa NATO za swojego wroga przetrzymuje dowody katastrofy czym skutecznie uniemożliwia wyjaśnienie jej przyczyn. Stan taki trwa już ósmy rok.

Dwa pytania: 
1. Dlaczego władze RP nie podjęły żadnych efektywnych działań, aby tragedią smoleńską zainteresować NATO? 
2. Czy zamach na życie byłego rosyjskiego szpiega na terenie Anglii jest ważniejszym zdarzeniem niż śmierć 96 członków elity Polski na terytorium Rosji?

Romuald Szeremietiew

130
Nasi partnerzy
(153 artykułów)
Romuald Szeremietiew: O reakcji Brytyjczyków na zamach na byłego rosyjskiego szpiega. Dwa pytania
[video] Romuald Szeremietiew: Nie traćmy czasu!
[Tylko na Tysol.pl] Romuald Szeremietiew: 17 września 1939 i 17 września 1993
[Tylko na Tysol.pl] Prof. Romuald Szeremietiew: Znikające dywizje
[Tylko na Tysol.pl] Prof. Romuald Szeremietiew: Ścieżkami suwerenności do niepodległości
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.