loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Pucz 2016
"Pucz", plakat, plastelina, skala 1:6
avatar
Fundacja
Łączka

Tadeusz Płużański: Rozbieramy Pałac Stalina w Warszawie
Do udziału w komitecie zapraszamy historyków, dziennikarzy, społeczników, opozycjonistów w PRL, niepodległościowców i wszystkich, którzy mają Polskę w sercu! - pisze Tadeusz Płużański Prezes Fundacji Łączka
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Adwent a komercja
Czy wierni wsłuchają się w to ważne napomnienie? Śmiem wątpić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Chcą wyrzucić Kaczyńskich z Wawelu
A ja po raz kolejny postuluję nadanie miejscu wiecznego spoczynku prezydenckiej pary adekwatnej nazwy.
avatar
Przemysław
Jarasz

Zgwałcił własne dziecko – Prokuratura Krajowa interweniuje w sprawie zbyt łagodnego wyroku
Za rażąco niską i niewspółmierną do popełnionego ohydnego przestępstwa uznała Prokuratura Krajowa wyrok wobec ojca – gwałciciela własnej córki mającej mniej niż 15 lat. Na polecenie zastępcy Prokuratora Generalnego - Roberta Hernanda, śledczy z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich skierowali do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu apelację od orzeczenia skazującego Huberta P. za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, w tym za gwałt na dziecku na karę łączną zaledwie 6,5 roku więzienia. Przedstawiciele organów ścigania wnoszą o wymierzenie kary łącznej 11,5 roku pozbawienia wolności.
avatar
Fundacja
Łączka

Posiedzenie Społecznego Trybunału Narodowego: Infamia dla Jaruzelskiego, Langego i Stachowiaka
W wigilię rocznicy stanu wojennego, 12 grudnia 2017 roku odbędzie się posiedzenie Społecznego Trybunału Narodowego. Tradycyjnie będzie ono miało miejsce w sali konferencyjnej Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.\nInfamia, czyli wykluczenie ze społeczności, zostanie ogłoszona wobec Wojciecha Jaruzelskiego, Wacława Langego – śledczego, prokuratora i egzekutora z Lublina oraz wobec Jerzego Stachowiaka – żyjącego ubeka z Krakowa.
avatar
Przemysław
Jarasz

Rękodzieło zza krat. Więźniowie włączają się w charytatywne akcje na święta
Zakład Karny w Zabrzu podpisał porozumienie ze stowarzyszeniem „Cała Naprzód” z Gliwic i włączył się w organizowaną akcję charytatywną. Ponad 20 skazanych odbywających karę za murami zabrzańskiego więzienia w dzielnicy Zaborze przez dwa miesiące przygotowywało różne ozdoby bożonarodzeniowe. Na kiermasz świąteczny przekazali ponad 60 ręcznie wykonanych drewnianych aniołów, choinek, reniferów, ceramicznych choinek i ozdób z szyszek. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację chłopczyka o imieniu Łukasz, który choruje na rzadką chorobę genetyczną.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

Januszewski:Co może zrobić Michnik, gdy mu dopisze subtelny nastrój, a w mężnej piersi wzbierze charyzma?
Chodzi tutaj bowiem o oczywistość, iż napisanie biografii Gombrowicza, w dodatku dwutomowej, daje autorce immunitet moralny i policja nie ma prawa Klementyny Suchanow ruszyć, nawet gdyby ciskała wiązkami granatów, a nie jajami po 80 gr. sztuka w detalu.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Pięć nazwisk
IPN opublikował na Twitterze zdjęcie z demonstracji Komitetu Więzionych za Przekonania. Demonstranci niosą transparent, a na nim nazwiska tych wiezionych za przekonania. W tym czasie trwał „festiwal Solidarności”. Podobno wtedy, mimo komuny, była wolność.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kraków godnie uczcił Piłsudskiego
Naczelnik państwa, naczelny wódz, pierwszy marszałek, wybitny polityk, najważniejsza postać naszych dziejów w okresie międzywojennym.
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: O małej drobnej reporterce i jej dumnych przełożonych
Od razu uprzedzę wszystkie wrażliwe duszyczki - nie czytajcie tego dalej, bo nie chcę wam psuć przedświątecznego nastroju. Można spokojnie dać mi od razu łapkę w dół i się niepotrzebnie nie denerwować.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nie byłoby 11 listopada bez 6 sierpnia
To hasło podpowiadam Prezydentowi RP w związku z rozpoczynającymi się właśnie obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer


--> POBIERZ WYDANIE PDF
--> POBIERZ WYDANIE CYFROWE

ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.