loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
Michał
Orzechowski

Grupa producencka CosmoPolish Squadron - informacja o rozpoczęciu prac nad filmem 'Skrzydła Wolności'
Powstała grupa producencka CosmoPolish Squadron, która rozpoczyna przygotowania do międzynarodowej koprodukcji filmowej “Skrzydła wolności”, opartej na historii 'Eskadry Kościuszko' - grupy amerykańskich lotników, ochotników walczących po stronie polskiej podczas wojny w 1920 roku.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Michał Szczerba i Michał Rachoń
„Minęła dwudziesta z posłem Szczerbą”, plastelina, skala 1:6
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Sierpień zwycięski
Ten miesiąc ma w Polsce barwę błękitu i bieli. Maryjne barwy, barwy zwycięskie. To nimi rysowane słowa świętego papieża Polaka „Totus Tuus” unoszą się na niebie niczym nieśmiertelne orły, przemierzając przestrzenie serc ludzkich od Bałtyku po Tatry. Sierpień to miesiąc panowania Matki Najświętszej w naszej ojczyźnie. Sprawy codzienne zmieniają swój bieg, oczy częściej spoglądają w niebo, Polska staje się Dorzeczem Jasnej Góry. Młodzi i starzy, chorzy i zdrowi, samotni i całe rodziny ruszają do swego Źródła. Cała Polska idzie na spotkanie z Królową do klasztoru św. Pawła Pustelnika.
avatar
Elżbieta
Połomska

Elżbieta Połomska: Ostatni dogmat
Oto dogmat. Ostatni dogmat Kościoła, ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 r., czyli 67 lat temu.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: "Wiadomości" skutecznie bronią dziś polskich spraw, ale niezbędne są duże zmiany
Poziom „Faktów” sięgnął dziennikarskiego dna. Opozycja osiągnęła poziom zdziczenia. W konsekwencji, poziom „Wiadomości” został sprowadzony do reagowania na to dno i na to zdziczenie. Nie tędy droga.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Najwyższy czas tworzyć zręby nowej Rzeczypospolitej
Nie dyskutuje się w nieskończoność, ani z politykami, ani z publicystami, którzy reprezentują ostentacyjnie niemiecki punkt widzenia w sprawie reparacji, którym nienawiść do obozu rządzącego przesłania podstawowe wartości narodowe. Z takimi ludźmi nie ma i nie może być żadnego porozumienia ponad podziałami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Byli więźniowie remontują przedszkole. Fundacja założona przez jednego z nich jest jak koło ratunkowe
Ekipa byłych więźniów skupiona pod skrzydłami Fundacji Pomost remontuje właśnie zupełnie za darmo kilka pomieszczeń w Przedszkolu nr 33 im. Majki Jeżowskiej przy ul. Sobieskiego w Zabrzu. Prace są prowadzone tak, by na rozpoczęcie roku szkolnego wszystko było gotowe dla maluchów i personelu placówki. Co ważne, fundacja – która za cel stawia sobie pomoc osobom wychodzącym z więzienia w powrocie do społeczeństwa - sama pozyskała z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich środki finansowe na ten cel. Choć fundacja działa już od dwóch lat, przedszkole to jest pierwszą publiczną placówką zmodernizowaną dzięki społecznej aktywności byłych skazańców.
avatar
Jan
Pietrzak

Jan Pietrzak dla "TS": Wycieki z podsłuchu
Trudno oprzeć się brzydkiemu poczuciu schadenfreude, czytając kolejny fragment rozmówek w byłej knajpie Sowy. Panowie z minionej elity pogrążają się w błocie bez udziału żadnych wrażych sił, siłą własnego ciężaru... umysłowego. Tematyka podstawowa: kto kogo, kto komu, na poziomie Pudelka.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Barbary Pieli: Leszek Balcerowicz
„Reformy Leszka Balcerowicza”, kredki na kartonie
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Kariera "zdrajcy"
Ktoś chroniący się za pseudonimem odezwał się pod jedną z moich notatek i nazwał mnie ZDRAJCĄ.
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

13 sierpnia 1911 r. – pierwszy lot samolotu nad Warszawą
106 lat temu, 13 sierpnia 1911 r., miał miejsce pierwszy w historii przelot samolotu nad Warszawą. Maszynę typu Etrich Taube pilotował 24-letni wówczas Michał Scipio del Campo, jeden z pierwszych lotników polskich (uważany również za jednego z pierwszych pilotów rosyjskich).
avatar
Marian
Panic

Handelsblatt: "Zagraniczni inwestorzy [w Polsce] czują się niepewnie" a w tej samej gazecie...
Niemiecki "Handelsblatt" pisze: "Polska ujarzmia sądownictwo", "...Kontrowersyjna reforma grozi likwidacją trójpodziału władzy w Polsce. Daje ona ministrowi sprawiedliwości kraju będącego członkiem UE pełnomocnictwa do wymiany sędziów bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Zagraniczni inwestorzy czują się niepewnie..."
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
reklama_pionowaOpinie
więcej
Najnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.