loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Pytanie do Grzegorza Schetyny po konwencji
Platforma Obywatelska zapowiada: PROPONUJEMY WIELKI PROJEKT „TWOJA POLSKA”. MAJĄTEK PAŃSTWOWY PRZENIESIEMY NA KONTA EMERYTALNE OBYWATELI”. Czy moglibyście, Panie Przewodniczący Grzegorzu Schetyno, już teraz podać listę nazwisk owych obywateli, na których konta emerytalne zamierzacie przenieść majątek Państwa?
avatar
Tomasz
Samołyk

[video] "Kultura Naprawdę Niezależna": nowy cykl Tomasza Samołyka
Jakiś czas temu powstala inicjatywa pt. "Kultura Niepodległa". Zrzesza ona dobrze znany "pseudoelitarny" świat celebrytów, ludzi pełniących zawód "uczestnik protestów" lub artystów zwabionych szansą kolejnego utożsamienia się ze zmorą poprawości politycznej.
avatar
Alexander
Degrejt

Alexander Degrejt: Gra aneksem do jednej bramki
Wygląda na to, drodzy moi szanowni, że zostaliśmy koncertowo zrobieni w wała. Kompletnego, wielkiego, potężnego wała i nawet nie możemy mieć do nikogo pretensji, bo sami się o to prosiliśmy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy kiedykolwiek poznamy prawdę o konfidentach?
Raczej nie należy się spodziewać poznania nazwisk figurujących w aneksie do raportu o likwidacji WSI.
avatar
Piotr
Wolter

Piotr Wolter: Jest zabawnie, a robi się groźnie
Prezydent z Prezesem spotykają się po raz kolejny i po raz kolejny nie dochodzą do porozumienia. Słupki PiSowi rosną, Dudzie nie spadają. Prawa strona (i nie tylko) tak się tym intensywnie zajmuje, że nie starcza jej czasu na całą resztę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy prof. Hartman jest konsekwentny?
Specjalista od etyki winien zaświadczać swoje poglądy własnym przykładem, ponieważ inaczej jest niewiarygodny.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Upodlenie czyli "miasto bezprawia". Czy Gronkiewicz-Waltz zstąpi z obłoków?
Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, zstąpi z obłoków i trafi wreszcie przed oblicze sprawiedliwości? Wydaje się, że właśnie upodlenie tysięcy lokatorów - Warszawiaków to najwłaściwsze słowo na określenie tego, co działo się w kwestii złodziejskiej reprywatyzacji, a szczególnie to, co się działo w ciągu ostatnich jedenastu lat w ratuszu za rządów wiceszefowej PO, profesora prawa, specjalistki od zarządzania gospodarką – Hann Gronkiewicz-Waltz.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: PKB za III kwartał wzrośnie aż o 4,6 proc.?
Właśnie Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał dane dotyczące wzrostu produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej we wrześniu tego roku i są one na tyle wysokie, że część analityków prognozuje wzrost PKB w III kwartale tego roku w wysokości aż 4,6%.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: SZLACHETNY POLSKI PATRIOTYZM (Wspomnienie o Przyjacielu)
Jerzy Łojek zmarł 7 października 1986 roku. Właśnie minęło ponad 30 lat od dnia jego odejścia.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Buciki Zofii Romaszewskiej
Zofia Romaszewski wchodzi dziś w buty Władysława Bartoszewskiego oraz własnego męża.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

Stanisław "Seaman" Januszewski: I kto tu jest zaburzony?
To faktycznie wstyd, jeśli ktoś "zaburzony" staje za całą opozycję totalną.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Zwolennicy III RP - bis nie chcą kompromisu z Jarosławem Kaczyńskim
Dziś prawdziwych komunistów już nie ma, ale pokolenie ich dzieci i „dzieci resortowych” tak bardzo pokochało III RP, że chciałoby wespół z Andrzejem Dudą i jego potencjalną partią prezydencką stworzyć nową hybrydę, która będzie kontynuacją systemu postkomunistycznego. I o to dziś toczy się gra.
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Opiekun – więzień bez wyboru
Osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi pobierają świadczenie w wysokości 1406 zł miesięcznie. Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych – zaledwie 520 zł. Prawo zabrania im pracować, jeśli chcą zachować uprawnienia do świadczenia. W Temacie Tygodnia 52 nr TS piszemy o walce opiekunów o zmianę tego prawa i podwyżkę świadczeń, której wciąż się nie doczekali, mimo obietnic Beaty Szydło.
 
Chcemy konstytucji dla pracowników
– W zachodniej Europie układy zbiorowe pracy to standard. Tylko u nas pracodawcy uważają, że to XIX-wieczny archaizm – mówi przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem.
 
Władza w rękach naukowców
Uczelnie czeka rewolucja. Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce przewiduje m.in. zwiększenie ich autonomii. Teoretycznie – to dobrze, ale zmiana ta niesie za sobą również wiele zagrożeń. Barbara Michałowska.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 42/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.