loading
Proszę czekać...
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Nowa kanapa w Sejmie. Tym razem republikańska.
W polskiej polityce dzieje się dużo i często są to rzeczy bardzo nas zaskakujące. Na szczęście są też i takie, które Grzegorz Braun nazwałby „stałymi fragmentami gry”. Jeśli ktoś ceni sobie nieprzemijalność pewnych zjawisk społecznych i dzięki owej nieprzemijalności czuje się odrobinę lepiej i bezpieczniej, to proszę bardzo:
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W coraz trudniejszej sytuacji jest opozycja, szczególnie posłowie PO i Nowoczesnej
Jak podało ostatnio ministerstwo finansów wpływy z 4 najważniejszych podatków w styczniu tego roku w porównaniu ze styczniem roku 2016, kształtowały się na wyraźnie wyższym poziomie.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Krótki bilans Polski tranzytowej – wieczór autorski Waldemara Żyszkiewicza w Klubie Ronina
27 lutego o godz. 19, czyli w najbliższy poniedziałek, w siedzibie SDP przy Foksal wieczór poświęcony pierwszej publicystycznej książce Waldemara Żyszkiewicza poprowadzi red. Maciej Chudkiewicz, dziennikarz i publicysta „Tygodnika Solidarność”.
avatar
Andrzej
Fajda

Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: 8 marca zbliża się... [kliknij aby zobaczyć całość]
...żądania się konkretyzują.
avatar
Anna
Grabowska

Projekt zmian w APT skierowany do dalszych prac w Sejmie
Rządowy projekt ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych został dziś, po I czytaniu na posiedzeniu plenarnym Sejmu, przekazany do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny. Pierwszym autorem propozycji zmian była NSZZ ”Solidarność”.
avatar
Grzech
G

GrzechG: PiS szarpany non stop, ale trzyma się mocno
"Fakty" TVN są dziś najsprawniejszą machiną propagandową opozycji, jaką w tej chwili ona posiada. Codziennie, średnio do ponad 3 mln wyborców PO i .N trafia ten sam przekaz: nienawidzimy PiS razem z Wami, wytrzymajcie bo w końcu o coś się wyrżną.
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Są pierwsze ofiary "Klątwy"
Są pierwsze ofiary skandalu pod kryptonimem „Klątwa”. Są to rzecz jasna ofiary niewinne.
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

23 lutego 1836 r. – rozpoczęcie obrony Fortu Alamo w Teksasie
181 lat temu, 23 lutego 1836 r., podczas tzw. rewolucji teksańskiej (wojny o niepodległość Teksasu), trzytysięczne oddziały wojsk meksykańskich rozpoczęły oblężenie kompleksu budynków misji Alamo w San Antonio (wówczas niewielkim miasteczku San Antonio de Béxar), bronionego przez 189 powstańców, w większości amerykańskich osadników. Obrona trwała 13 dni i zakończyła się zdobyciem przez Meksykanów misji i wymordowaniem większości obrońców.
avatar
Jan
Pietrzak

Jan Pietrzak dla "TS": Pani Krysia odwołuje przedstawienia
To było dawno temu, w odległej galaktyce, ul. Chmielna 5... Krysia Sienkiewicz poprosiła kolegów, by po następnym spektaklu zarezerwowali czas, bo są jej imieniny. Liczy na okazałe prezenty. Kazio Rudzki spytał: – Wolisz pani kwiaty, czy gotówką? Zdanie weszło do obiegu. Kiedy domagała się wyższej wypłaty po jakimś występie, pytałem: – Wolisz kwiaty, czy gotówką?
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Uchwalenie ustawy o sieci szpitali, przetnie patologie w tym obszarze
W ostatni wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o tzw. sieci szpitali, choć zdanie odrębne zgłosił wicepremier Jarosław Gowin, z uzasadnieniem, że wcześniej należałoby przeprowadzić pilotaż na terenie jednego województwa.
avatar
Andrzej
Fajda

Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: ...tymczasem w najlepszej kaście bez zmian... [kliknij by zobaczyć całość]
Po co zmieniać coś co "środowisko" akceptuje?
avatar
Grzech
G

GrzechG: Zbrodnia, seks i drzewa - tego Wam potrzeba
Jeśli kogoś pobudza, nie tylko intelektualnie, aktorka z krzyżem między nogami, to może to być najpewniej przejaw poważnych problemów emocjonalnych i zakłóceń w życiu seksualnym.
Blogi
więcej
Wydarzenia
więcej
reklama_pionowaOpinie
więcej
Najnowszy numer
Temat Tygodnia
Muzeum Techniki
Największe i najstarsze muzeum techniczne w Polsce zostało postawione w stan likwidacji, chociaż wszyscy, którzy mogliby je uratować, deklarują, iż bardzo im zależy na jego dalszym istnieniu. Ale każdy chce przy tym ugrać coś dla siebie – pisze Andrzej Berezowski.
 
Zakochani w AK
Kilka miesięcy po rozwiązaniu Armii Krajowej powstał Testament Polski Walczącej – manifest działaczy polskiego podziemia. Echa owego testamentu brzmią chociażby w 21 postulatach gdańskich – przypomina Leszek Masierak  
 
Morawski musi odejść, ale czy na pewno?
 
Janusz Wolniak: O Teatrze Polskim we Wrocławiu głośno w całym kraju, ale tym, którym zależy na jego dobru, nie chodzi o taką popularność.
 
O emeryturach trzeba rozmawiać – Nie pracujemy nad projektem ustawy, który wprowadzałby np. staż składkowy – podkreśla prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.


e-Wydanie Tygodnika Solidarność nr 8 / 2017 już dostępne
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.