loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Ropa i Mundial. Rosja i Saudowie zacieśniają współpracę - 2018-06-19
Otwarcie mistrzostw świata w piłce nożnej i mecz Rosji z Arabią Saudyjską posłużyły za świetny pretekst do wizyty w Moskwie saudyjskiego następcy tronu. Muhammeda ibn Salmana bardziej od wyniku meczu z gospodarzami (klęska 0:5) interesowała naftowa dyplomacja. Dlatego wziął ze sobą ministra energii. Pierwszym testem dla zapowiadanego zacieśnienia współpracy będzie walka o odmrożenie produkcji surowca, aby zapobiec dalszym wzrostom cen. Problem w tym, że przeciwne temu są zaprzyjaźnione z Moskwą Iran i Wenezuela. Swoje pięć groszy wtrącił też prezydent Donald Trump – tzw. koalicja OPEC+ musi brać pod uwagę tak potężnego gracza, jak Stany Zjednoczone.
kafelka Zmiana władzy w Armenii - 2018-06-19
1. W Armenii doszło do ukonstytuowania się nowego rządu pod przewodnictwem Nikola Paszinjana – lidera kwietniowych protestów, które doprowadziły do zmiany władzy w kraju. Szefami resortów spraw zagranicznych i obrony narodowej zostali doświadczeni specjaliści, co powinno sprzyjać nierewolucyjnej polityce w tych obszarach.\n2. Nowe władze nie zamierzają przewartościowywać relacji z Federacją Rosyjską, pełniącą względem Armenii rolę gwaranta bezpieczeństwa i protektora. W założeniu rządzących, sojusz z Rosją ma być rozwijany przy jednoczesnym zacieśnianiu współpracy z USA i Unią Europejską.\n3. Głównym zagrożeniem pozostaje niestabilność nowego rządu i jego uzależnienie od poparcia przedstawicieli poprzedniego układu władzy. Ewentualna niemożność przeprowadzenia przyśpieszonych wyborów może skutkować ponowną destabilizacją kraju oraz grozić eskalacją napięcia w Górskim Karabachu.
kafelka [Awantura o Muzeum Auschwitz] Joanna Płotnicka: Tajna wystawa o Pileckim w Bloku 11 - 2018-06-19
Ile razy przyjeżdżałam na uroczystości Narodowego Dnia Pamięci 14 czerwca do Muzeum KL Auschwitz od lat starałam się zwiedzić zamkniętą dla zwiedzających wystawę w Bloku 11 na I pietrze poświęconą ruchowi oporu – ze zdjęciami Witolda Pileckiego. Zawsze chciałam Mu się tam pokłonić – od kiedy Michał Tyrpa pierwszy raz w Narodowy Dzień Pamięci pokazał mi jak tam dotrzeć – bo to było tylko dla wtajemniczonych, wycieczki tam nie docierały. Jak wysłałam zaprzyjaźnioną grupę Holendrów kilka lat temu, którzy chcieli Jego ślady odnaleźć – nie znaleźli. Wrócili z niczym. Jak poopowiadałam o tym licealistom…. Nie odnaleźli. Widać konspiracja!
kafelka Adam Andruszkiewicz: Zmuśmy Trzaskowskiego do rezygnacji - 2018-06-18
- Trzaskowski z PO zapowiedział dziś, że pieniądze z UE dla Polski "będą zamrożone" chyba, że PO przejmie władzę to wtedy Unia nam pieniądze może odda...dla mnie to zdrada stanu!!! Trzaskowski wystąpił przeciwko własnej Ojczyźnie dlatego wszyscy zaapelujmy, i zmuśmy go do rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta stolicy Polski... - pisze Adam Andruszkiewicz poseł Wolnych i Solidarnych
kafelka Jacek Saryusz-Wolski publikuje postawę prawną "zamrażania" Polsce funduszy UE - 2018-06-18
Okazuje się, że to o czym mówili dzisiaj Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski na temat "zamrażania" Polsce funduszy europejskich do czasu uzyskania zadowalającego wyniku wyborczego, o które to rozwiązanie według słów kandydata na prezydenta Warszawy "wystarała się" totalna opozycja, ma niestety podstawę prawną. Publikuje ją były europoseł Platformy Obywatelskiej Jacek Saryusz-Wolski
kafelka Dopalacze - apel policji do rodziców i opiekunów - 2018-06-18
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
kafelka 50 osób podejrzanych w sprawie nielegalnego hazardu - 2018-06-18
Policjanci CBŚP i funkcjonariusze MUC-S w Warszawie przeprowadzili kolejną akcję, likwidując trzy nielegalne „kasyna”, w których organizowano gry hazardowe bez wymaganych zezwoleń. Podczas działań zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych i zatrzymano dwie osoby. Była to kolejna realizacja, w której występuje już 50 osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
kafelka Skradziono wejściówki VIP na mecz Polska-Litwa. Wartość - 96 tys. złotych - 2018-06-18
Trwa śledztwo policyjne w sprawie utraty 40 biletów na mecz Polska-Litwa. Wartość zguby wynosi 96 tys. zł.
kafelka Joachim Brudziński komentuje pozwanie Jakiego przez Donalda Tuska... - 2018-06-18
Joachim Brudziński na Twitterze skomentował pozwanie Patryka Jakiego przez Donalda Tuska.
kafelka Niemcom nie podobają się imigranci. Chcą mieć prawo do zawracania przybyszów na granicy - 2018-06-18
Horst Seehofer, minister spraw wewnętrznych ogłosił, że jeśli Angela Merkel nie uda się w czerwcu wprowadzić kompromisu z Unią Europejską dotyczącego migracji, to władze Niemiec muszą mieć możliwość do zawracania imigrantów na granicy.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.