loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Aktor teatralny o twórcach "Klątwy": "Powieś durniu kukłę Mahometa na sznurze. Nie zrobisz tego" - 2017-02-24
- Mnie nikt nie może nazwać aktorem-kołtunem, zatrzaśniętym w ograniczeniach, pełnym lęku, wstydu i autocenzury... Po zagraniu w prapremierze głośnego "Lubiewa" i otrzymaniu nagrody aktorskiej za tę rolę w Bydgoszczy - JESZCZE ZA DYREKCJI ŁYSAKA - takie zarzuty są pocieszne (...) mam pełne prawo dyskutować DYSKUTOWAĆ, spierać się, nawet z samym Panem Bogiem, nawet bluźnić w szczerym gniewie, jak Konrad - ale NIE MAM PRAWA szydzić bezrozumnie, (tu wulgarne określenie defekacji) I PLUĆ na Osoby, Sprawy, których moc i wielkość (jeśli nawet mi obce) są dla milionów BEZDYSKUSYJNE - pisze w żołnierskich słowach o tak zwanym "spektaklu" "Klątwa" wystawianym na deskach warszawskiego "Teatru Powszechnego Paweł Sanakiewicz aktor teatralny i filmowy.
kafelka Kwaśniewski porównuje PiS do PZPR: Są bliscy zapisania w konstytucji kierowniczej roli PiS - 2017-02-24
- Są przekonani, że absolutnie wszystkie instytucje państwa, takie jak media publiczne, Trybunał Konstytucyjny, sądy itd., powinny być im podporządkowane. I to jest niebezpieczne. My to już znamy. Gdybyśmy byli dziećmi, to moglibyśmy powiedzieć, że może warto taki eksperyment przeprowadzić, bo nie wiadomo do czego doprowadzi. Ale my wiemy. PRL był nieefektywną strukturą i odszedł - powiedział w Radiu Zet były prezydent i były członek PZPR Aleksander Kwaśniewski.
kafelka Nie żyje Gustaw Lutkiewicz. Legendarny aktor zmarł w wieku 93 lat - 2017-02-24
O śmierci Gustawa Lutkiewicza poinformowała jego córka Katarzyna Lutkiewicz, która na Facebooku opublikowała czarno-białe zdjęcie ojca podpisane „Żegnaj Tato…”. Aktor miał 93 lata.
kafelka Paweł Janowski dla "TS": Po Komorowskim zostało „Pogorzelisko” - 2017-02-24
Przesłuchania przed komisją ds. afery Amber Gold kolejnych funkcjonariuszy Państwa Teoretycznego, dla niepoznaki nazywanych sędziami, prokuratorami, urzędnikami kontroli finansowej, kuratorami, policjantami, powodują coraz to nowe fale wzburzenia opinii publicznej. Świadek „nie pamięta”, świadek „nie przypomina sobie”, świadek „nie wie”. Czyżby to jakaś nowa epidemia? Kiedyś taką przypadłość nazywano sklerozą. Skleroza swą nazwę wzięła od greckiego słowa „skleros”, co znaczy twardy. No i mamy twardy orzech do zgryzienia. Jak piszą fachowcy, m.in. lekarz G. Prasałek (poradnikzdrowia.pl), „na skutek miażdżycy, czyli odkładania się złogów cholesterolowo-wapniowych, twardnieją ściany tętnic i dochodzi do zmniejszenia przekroju tętnic”.
kafelka Korea Północna: Kim Dzon Un postanowił ostatnio pokazać, że ma długie ręce - 2017-02-24
Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, choć jest państwem niemal zupełnie odizolowanym od świata, nie pozwala o sobie zapomnieć. Trzeci z dynastii Kimów bezwzględnie umacnia swoją władzę i testuje cierpliwość sąsiadów.
kafelka Cezary Krysztopa: Kontrowersyjne wycinki drzew miały też miejsce za rządów poprzedneij ekipy rządzącej - 2017-02-24
- Kontrowersyjne wycinki drzew miały też miejsce za rządów PO. Mało tego istnieje raport NIK, który opisuje zaopiekowanie się przez samorządy zieleniami za lata 2010- 2014, w którym jest wiele przykładów tego, w jaki sposób samorządy zezwalały na masowe wycinki drzew, a mało tego zwalniały później inwestrów z opłat za wycinkę tych drzew. Takim sztandarowym przykładem jest wycinka w Parku Krasińskich w Warszawie. Myślę, że takim wielkim czynnikiem wpływającym na brak ochrony drzewostanu, jest brak uchwalonych planów miejscowych, które mogłyby te drzewa chronić. - powiedział w porannej rozmowie Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa.
kafelka "Newsweek" straszy Polaków promieniowaniem - 2017-02-24
Wczoraj "Newsweek Polska" opublikował informację jakoby nad naszym krajem unosił się radioaktywny jod. Stężenie ma być najwyższe w Europie. Czyżby miała miejsce kolejna katastrofa na miarę Czarnobyla?
kafelka Zdzisław Krasnodębski: Tusk wyraźnie pokazuje, że jego stanowisko w RE nie jest potrzebne - 2017-02-24
- Myślę, że pierwszorzędna jest jednak kwestia instytucjonalna. Tu nie chodzi o Donalda Tuska. Tu chodzi o reformę Unii. Można się zastanowić, czy jest to stanowisko potrzebne (szefa Rady Europejskiej - przyp. red.). To się o tyle wiąże z Donaldem Tuskiem, że on wyraźnie pokazuję, że to stanowisko nie jest potrzebne - powiedział w Porannej rozmowie radia RMF FM europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
kafelka Prezes Sądu Najwyższego narzeka na zarobki: "Za 10 tys. brutto dobrze można żyć tylko na prowincji" - 2017-02-24
- Majątki sędziów powinny być tajne – uważa prof. Małgorzata Gersdorf. Zdaniem pierwszej prezes Sądu Najwyższego sędziowie tej instytucji zarabiają gorzej niż "dobry adwokat". Prof. Gersdorf uważa, że polskie władze naruszają niezależność sądów dlatego musi poinformować o tym organizacje europejskie.
kafelka Beata Mazurek: Arkadiusz Mularczyk przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości - 2017-02-24
Arkadiusz Mularczyk wrócił do Prawa i Sprawiedliwości. Taką informację przekazała za pośrednictwem Twittera rzeczniczka partii Jarosława Kaczyńskiego, Beata Mazurek.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.