loading
Proszę czekać...

Religia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] dalej »
kafelka IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji na Jasnej Górze - 2017-10-20
W dniach 23 - 26 listopada 2017 r. na Jasnej Górze odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie poświęcony tematyce pracy duszpasterskiej wśród ludzi młodych, a szczególnie przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
kafelka Serce Dawida. Wykłady, Uwielbienie, Liturgia Eucharystyczna. 21-22.10 Warszawa - 2017-09-23
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja dorocznej Konferencji 24/7 Serce Dawida, która odbędzie się w dniach 21-22 października 2017 r. w Warszawie. W tym czasie jak mówią twórcy tej inicjatywy pragną, aby warszawska hala EXPO XXI zamieniła się w przestrzeń nieustannej modlitwy i słuchania Słowa Bożego. Swego pasterskiego błogosławieństwa udzielił wszystkim uczestnikom i organizatorom kard. Kazimierz Nycz.
kafelka Aleksandra Żarkiewicz: 140 lat temu Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie - 2017-09-10
Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom w Gietrzwałdzie w 1877 roku. Miejscowość jest jedynym w Polsce i jedynym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych przez Stolicę Apostolską za autentyczne.
kafelka Obecnie chrześcijanie stanowią niecałe 5 proc. populacji Bliskiego Wschodu - 2017-07-28
Obecnie chrześcijanie stanowią niecałe 5 proc. populacji Bliskiego Wschodu, a ten odsetek systematycznie spada. Głównym powodem tak szybkiego exodusu chrześcijan jest wzrost agresji fanatycznych muzułmanów, którzy jednym z celów swojej działalności uczynili pozbycie się ze swojego sąsiedztwa, a nawet ze swojego kraju, wyznawców Chrystusa.
kafelka [VIDEO] Pomóż bezdomnym pójść na pielgrzymkę na Jasną Górę - 2017-07-17
Każdy może pomóc osobie bezdomnej wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego z Warszawy apeluje o pomoc w przygotowaniu ekwipunku dla tych wyjątkowych pielgrzymów. W podziękowaniu oni zaniosą każdą intencję do Matki Bożej.
kafelka Abp Pawłowski: rodzina to także społeczeństwo i naród - 2017-07-22
W ubiegłą niedziele na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Jasnogórskie błonia były wypełnione wiernymi.
kafelka Dewastacja Piety w Warszawie. Stała w tym miejscu od II wojny światowej - 2017-07-13
Nieznani sprawcy dopuścili się zniszczenia zabytkowej Piety ustawionej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. To nie był pierwszy atak na tę figurę Matki Bożej.
kafelka Dwa bieguny Ameryki Łacińskiej. Globalne perspektywy chrześcijaństwa, cz. 2 - 2017-06-29
Ameryka Łacińska jest kontynentem z największą liczbą chrześcijan – ponad 24 proc. wszystkich wyznawców Chrystusa, co daje prawie 600 milionów osób – i jednocześnie kontynentem zamieszkiwanym przez największą liczbą katolików: 432 miliony. Historia misji i ewangelizacji Ameryki Łacińskiej pokazuje, dlaczego ten kontynent jest dziś tak mocno chrześcijański. Od pierwszych chwili pojawienia się tam kolonizatorów, a więc od końca XV wieku, razem z nimi przybywali także misjonarze.
kafelka [VIDEO] Nie żyje o. Karol Meissner - 2017-06-20
W wieku 90 lat dziś nad ranem zmarł ojciec Karol Meissner OSB. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubiniu.
kafelka [video] "Święty Boże, Święty Mocny..." Procesja Bożego Ciała we Lwowie - 2017-06-15
29 maja 2016 roku we Lwowie od bazyliki metropolitalnej do figury Matki Bożej w centrum miasta, dalej do kościoła św. Marii Magdaleny, w którym nadal znajduje się Sala Muzyki Kameralnej i Organowej, przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.