loading
Proszę czekać...

Religia


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] dalej »
kafelka Aleksandra Żarkiewicz: 140 lat temu Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie - 2017-09-10
Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom w Gietrzwałdzie w 1877 roku. Miejscowość jest jedynym w Polsce i jedynym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych przez Stolicę Apostolską za autentyczne.
kafelka Obecnie chrześcijanie stanowią niecałe 5 proc. populacji Bliskiego Wschodu - 2017-07-28
Obecnie chrześcijanie stanowią niecałe 5 proc. populacji Bliskiego Wschodu, a ten odsetek systematycznie spada. Głównym powodem tak szybkiego exodusu chrześcijan jest wzrost agresji fanatycznych muzułmanów, którzy jednym z celów swojej działalności uczynili pozbycie się ze swojego sąsiedztwa, a nawet ze swojego kraju, wyznawców Chrystusa.
kafelka [VIDEO] Pomóż bezdomnym pójść na pielgrzymkę na Jasną Górę - 2017-07-17
Każdy może pomóc osobie bezdomnej wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego z Warszawy apeluje o pomoc w przygotowaniu ekwipunku dla tych wyjątkowych pielgrzymów. W podziękowaniu oni zaniosą każdą intencję do Matki Bożej.
kafelka Abp Pawłowski: rodzina to także społeczeństwo i naród - 2017-07-22
W ubiegłą niedziele na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Jasnogórskie błonia były wypełnione wiernymi.
kafelka Dewastacja Piety w Warszawie. Stała w tym miejscu od II wojny światowej - 2017-07-13
Nieznani sprawcy dopuścili się zniszczenia zabytkowej Piety ustawionej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. To nie był pierwszy atak na tę figurę Matki Bożej.
kafelka Dwa bieguny Ameryki Łacińskiej. Globalne perspektywy chrześcijaństwa, cz. 2 - 2017-06-29
Ameryka Łacińska jest kontynentem z największą liczbą chrześcijan – ponad 24 proc. wszystkich wyznawców Chrystusa, co daje prawie 600 milionów osób – i jednocześnie kontynentem zamieszkiwanym przez największą liczbą katolików: 432 miliony. Historia misji i ewangelizacji Ameryki Łacińskiej pokazuje, dlaczego ten kontynent jest dziś tak mocno chrześcijański. Od pierwszych chwili pojawienia się tam kolonizatorów, a więc od końca XV wieku, razem z nimi przybywali także misjonarze.
kafelka [VIDEO] Nie żyje o. Karol Meissner - 2017-06-20
W wieku 90 lat dziś nad ranem zmarł ojciec Karol Meissner OSB. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubiniu.
kafelka [video] "Święty Boże, Święty Mocny..." Procesja Bożego Ciała we Lwowie - 2017-06-15
29 maja 2016 roku we Lwowie od bazyliki metropolitalnej do figury Matki Bożej w centrum miasta, dalej do kościoła św. Marii Magdaleny, w którym nadal znajduje się Sala Muzyki Kameralnej i Organowej, przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała.
kafelka Właściwy sens pojęcia "radykalizm" został dziś wypaczony przez działania części muzułmanów - 2017-05-05
Postępowanie radykalne to maksymalne wykorzystanie własnych sił, umiejętności i zdolności do realizacji wyznaczonych zadań. Są takie dziedziny życia, w których działanie radykalne jest jak najbardziej akceptowane i pożądane. Ma to miejsce na przykład w sporcie, gdzie zawodnik musi dać z siebie wszystko, jeśli chce wygrać.
kafelka Korona modlitwy dla Królowej Polski - 2017-05-02
3 maja przeżywać będziemy nie tylko święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia czcimy główną Patronkę Polski - Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.