loading
Proszę czekać...

Blogi


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego - 2018-04-20
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
kafelka Jerzy Bukowski: Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu? - 2018-04-20
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
kafelka Romuald Szeremietiew: Dwa sztandary - Żydowski Związek Wojskowy - 2018-04-20
Przypominając powstanie w getcie warszawskim w 75. rocznicę wybuchu walk, warto pamiętać, kto wówczas walczył. Obok Żydowskiej Organizacji Bojowej, znanej dzięki licznym opracowaniom historycznym, był też przemilczany w latach PRL Żydowski Związek Wojskowy.
kafelka [video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Tomasz Lis. Bajki" - 2018-04-19
Nowa animacja Barbary Pieli
kafelka Rosemann: Momaliza, afera i bolszewiki - 2018-04-19
Ktoś, kto wyznaje przekonanie, że możemy coś kupić tak, żeby mieć to coś i równocześnie mieć wydane na to coś pieniądze, ekonomii musiał uczyć się u Wołodii Lenina i jest czystej wody bolszewikiem. Albo nigdy (co samo w sobie byłoby wyczynem nadprzyrodzonym) ekonomii nawet nie liznął i jest zwyczajnym głupkiem.
kafelka Marek Budzisz: Rosja krainą cudów (statystycznych). - 2018-04-19
Rosyjscy urzędnicy już wiedzą, co zrobić, aby Rosja, jeśli idzie o wzrost gospodarczy nie tylko dogoniła, ale wyprzedziła światowych liderów. Nie ma, co się męczyć, wysilać, pisać programy i wdrażać je w życie. Potrzebne jest jedynie „nowe, świeże podejście”. Takie właśnie zaprezentował ostatnio minister Orieszkin, kierujący Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego.
kafelka Jerzy Bukowski: Krakowskie środowisko niepodległościowe chce ustawy degradacyjnej - 2018-04-19
Nie może być znaku równości pomiędzy katami i oprawcami a ludźmi domagającymi się wolności.
kafelka Grzegorz Gołębiewski: Koniec wielkich narracji w walce politycznej - 2018-04-19
Wyciągnięta zostanie każda nagroda, każda premia, wszystko zostanie zsumowane i podliczone, bo ten strzał okazał się celny: tąpnęło Prawu i Sprawiedliwości, więc ani PO, ani Nowoczesna nie odpuszczą tego tematu nawet na chwilę.
kafelka Rosemann: Co różni Staszka Koguta od Staszka Gawłowskiego - 2018-04-18
Rzecz ma się moim zdaniem tak, że sygnalizowana w tytule różnica jest w istocie drobna bo w obu przypadkach mamy potencjalnych łapówkarzy, podobne kwoty "wziątek" i wobec obu tych potencjalnych łapówkarzy wymiar sprawiedliwości podjął podobne działania. Tylko Koguta lubi więcej parlamentarnych cwaniaków niż Gawłowskiego i w efekcie Koguta wybronili a Gawłowski siedzi. Prosta arytmetyka.
kafelka Panic: Nagonka na Polskę w niemieckich mediach. Codziennie pojawiają się agresywne antypolskie artykuły - 2018-04-18
Mam wrażenie, że ruszyła jakaś nowa fala nagonki na Polskę w niemieckich mediach. Przez kilka tygodni było w miarę spokojnie, a teraz znów nie ma dnia, aby nie pojawiły się tego rodzaju agresywne antypolskie artykuły. 
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.