Są nowe informacje na temat rajdu Legionu „Wolność Rosji” i Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na terytorium Rosji

Wczoraj media rozgrzała do czerwoności informacja o przekroczeniu granicy z Rosją przez oddziały Rosjan walczące pod ukraińskim dowództwem – Legion „Wolność Rosji” i Rosyjski Korpus Ochotniczy.
Z ostatniej chwili! Są nowe informacje na temat rajdu Legionu „Wolność Rosji” i Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na terytorium Rosji
Z ostatniej chwili! / grafika własna

Do mediów społecznościowych trafiły informacje o zniszczeniu przejścia granicznego Ukrainy z Rosją w obwodzie biełgorodzkim. Za akcją stoją walczące po stronie Ukrainy rosyjskie formacje wojskowe – Legion „Wolność Rosji” i Rosyjski Korpus Ochotniczy. „Władimir Putin został poinformowany o próbie wtargnięcia ukraińskich sabotażystów do obwodu biełgorodzkiego. Celem sabotażu w obwodzie biełgorodzkim jest próba zminimalizowania politycznych skutków utraty Artemiwska [Bachmutu – red.] przez Ukrainę” – pisał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rosyjscy ochotnicy mieli zdobyć kilka miejscowości w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim. Z kolei w nocy miało dojść do wybuchów w samym Biełgorodzie.

 

„Ruszyliśmy dalej”

Dzień dobry wszystkim oprócz wspólników Putina! Spotkaliśmy świt na wyzwolonym terytorium i ruszyliśmy dalej.

(…)

Legion i RKO kontynuują wyzwalanie regionu Biełgorod!

Armia Federacji Rosyjskiej nie była w stanie przeciwstawić się grupie patriotycznych ochotników, którzy chwycili za broń i nie bali się otwarcie wystąpić przeciwko reżimowi moskiewskiemu w walce o wolną Rosję. Po raz kolejny mit, że obywatele Federacji Rosyjskiej są bezpieczni, a Federacja Rosyjska silna, został obalony, w rzeczywistości przez lata władza po prostu grabiła budżet i kłamała, że ​​wszystko jest w porządku.

Federacja Rosyjska nie ma rezerw do reagowania na kryzysy militarne – wszyscy żołnierze są martwi, ranni lub na Ukrainie. RF absolutnie nie jest chroniona. W obwodzie biełgorodzkim panuje panika, częściowo zorganizowana ewakuacja, ale w większości spontaniczna ucieczka. „L” za Rosję! Za wolność!

– czytamy teraz na profilu Legionu „Wolność Rosji” na Telegramie.

 

Kim są ochotnicy z Legionu „Wolność Rosji” i RKO?

Rosyjski Korpus Ochotniczy i Legion „Wolność Rosji” to organizacje, które wspierają stronę ukraińską. 22 maja poinformowały, że przekroczyły granicę z Rosją i zaatakowały posterunki graniczne w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim. Po godzinie 14.00 Legion informował, że trwa „atak” na Grajworon. Mieszkańcy tej miejscowości widzieli przelatujące śmigłowce i słyszeli odgłosy eksplozji. Nad przejściem granicznym między Rosją a Ukrainą widać kłęby gęstego dymu. Kanał „ПРЯМИЙ” potwierdza, że najprawdopodobniej jest to rezultat działań podjętych przez rosyjskich ochotników. 

Legion powstał z Rosjan i Białorusinów, którzy opowiadają się po stronie ukraińskiej. Dołączyli oni do wojsk ukraińskich, najczęściej po tym, jak zostali pojmani jako jeńcy wojenni.

Liderzy organizacji informują, że dążą do wywieszenia flagi wolnej Rosji na Kremlu. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie, w którym zapewniono, że Rosja będzie wolna od Putina. 

Zostańcie w domach, nie stawiajcie oporu i nie bójcie się. Nie jesteśmy waszymi wrogami. W przeciwieństwie do zombie Putina nie ruszamy cywilów i nie wykorzystujemy ich do własnych celów. Wolność jest blisko!

– głoszą wpisy publikowane w mediach społecznościowych przez Legion „Wolność Rosji”.

Czytaj również: Legion „Wolność Rosji” i Rosyjski Korpus Ochotniczy wkroczyły na terytorium Federacji Rosyjskiej

Czytaj również: Incydent w pobliżu Białego Domu. Ciężarówka wjechała w bariery bezpieczeństwa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe