Szukaj
Konto

Schetyna idzie w odstawkę

16.08.2023 18:46
Grzegorz Schetyna
Źródło: Screen YT Onet News
Komentarzy: 0
Informacja jest potwierdzona oficjalnie przez samego Grzegorza Schetynę. Były szef Platformy Obywatelskiej nie wystartuje w wyborach do Sejmu.

Ma za to wystartować w wyborach do Senatu. Dla Grzegorza Schetyny to "trudna decyzja".

Ale wypracowana wspólnie, dużo rozmawialiśmy (…). Wspólne ustalenie, wspólna decyzja. Żeby pokazać początek nowego etapu dla PO i dla KO. Dla mnie też, jako dla osoby, która z pierwszej linii idzie teraz budować relacje w Senacie. Ciekawe, wyzwanie dla mnie ogromne. Wszystko przed nami

- mówi Schetyna cytowany przez "Wyborczą".

Czytaj również: Zaskakujący wyrok sądu ws. Rafała Ziemkiewicza i Magdaleny Ogórek. Jest reakcja Zbigniewa Ziobry

Były tajny współpracownik Pionu I SB, znany dziennikarz Bogusław Wołoszański kandydatem Koalicji Obywatelskiej

Niespodzianki

Nie jest to jedyne zaskoczenie na listach Koalicji Obywatelskiej. Bodaj największym jest obecność na listach lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka, oskarżanego o prorosyjskie sympatie. Z list KO wystartują również Adam Bodnar czy były współpracownik Pionu I SB, znany dziennikarz Bogusław Wołoszański.

Z kolei zabraknąć ma Sławomira Neumanna czy Cezarego Grabarczyka, którzy mają kłopoty z prawem.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.08.2023 18:46
Źródło: Wyborcza.pl/ Wprost.pl/ DoRzeczy.pl