Statuetka „Rosyjskiego Niedźwiedzia” dla Agnieszki Holland

Studio telewizyjne Polsatu, trwa rozmowa z zaproszonym gościem, jest nim Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Nagle wyjmuje z teczki i kładzie na stół statuetkę z brązu. Przedstawia ona niedźwiedzia stojącego na dwóch łapach – łudząco przypominającego nagrodę Berlińskiego Festiwalu Filmowego… Niedźwiedź trzyma megafon, a na głowie ma bolszewicką czapkę „budionówkę”… – Cóż Pan przyniósł do studia? – pyta prowadząc. – To statuetka „niemiecko-rosyjski niedźwiedź”, nagroda, którą powinna otrzymać Agnieszka Holland za swój film „Zielona granica”. Konsternacja.
Agnieszka Holland Statuetka „Rosyjskiego Niedźwiedzia” dla Agnieszki Holland
Agnieszka Holland / Screen YT Fred Film Radio

Chociaż film „Zielona granica” nie przyniósł wprawdzie oczekiwanych rezultatów związanych z „kasowością” po obejrzeniu go w Kinach, które raczej świeciły w naszym kraju podczas jego seansów pustkami, to jedno udało się autorom osiągnąć. Sukces polega, na uwiarygodnieniu w opinii „zachodniej publiczności” rosyjskiej propagandy, która od kilku lat jest testowana na naszej wschodniej granicy. Film sukcesem finansowym się nie okazał, ale chyba nie taki był jego cel – mówi Kuczmierowski. Atakowanie Polski, poprzez ukazywanie nieprawdy w tak trudnym czasie, gdy na wschodzie trwa wojna, nie pomaga naszemu krajowi, ale znacząco go osłabia.  

Czytaj również: Ekspert: Rysuje się scenariusz z 2 milionami zradykalizowanych palestyńskich uchodźców, którzy trafią do Europy

Europoseł opozycji za tzw. paktem migracyjnym, który ma zmusić Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów

 

Michał Kuczmierowski: Holland opluła polskich żołnierzy

„Mamy do czynienia z opluwaniem polskich żołnierzy, funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej – mówi Michał Kuczmierowski inicjator akcji wręczenia statuetki i jednocześnie prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – wszystkich tych, którzy bronią granic polski, ale co równie ważne wschodniej granicy Unii Europejskiej, o czym wielu zdaje się dziś zapominać. Nasi funkcjonariusze pełnią dziś więc swoją niełatwą służbę nie tylko w obronie Polski, ale całej Unii Europejskiej i co za to ich spotyka? Hejt i powielanie nieprawdy i taki jest właśnie film Pani Holland, stąd moja reakcja i pomysł, aby wręczyć jej taką statuetkę. Przedstawia ona niedźwiedzia z tubą propagandową. Uważam bowiem, że jest to produkcja propagandowa, która nie służy bezpieczeństwu polsko ale interesom Rosji, która jest żywo zainteresowana tym, aby destabilizować sytuację na polskiej granicy, oraz Niemcom, którzy są odpowiedzialni za projekt przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. Już gdzieś powiedziałem, ale teraz powtórzę, „Zielona Granica” to film tak kłamliwy, że większość Polaków nie uwierzy, że polski żołnierz na granicy maltretuje kobiety. Niestety nie o to w tym wszystkim chodzi – kontynuuje pomysłodawca wręczenia „nagrody” Agnieszce Holland. Polacy nie dali się nabrać, ale w świat popłynął przekaz, że w naszym kraju znajduje się źródło jakiegoś niewyobrażalnego zła.”

Michał Kuczmierowski, który od lat zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem naszego państwa, ale również obronnością, a obecnie jest kandydatem PiS do Sejmu z okręgu siedlecko-ostrołęckiego, zachęca do podejmowania aktywności na polu obrony dobrego imienia naszego kraju. Jak sam twierdzi „każdy, kto czuje się na siłach, ma możliwości, wiedzę lub narzędzia, powinien publicznie sprzeciwiać się szkalowaniu polskiego munduru (…) Powinniśmy to robić tu w Polsce – dodaje nasz rozmówca, ale zachęcam do działania również rodaków mieszkających za granicą. Organizujcie się i działajcie społecznie wraz z przyjaciółmi i razem  walczmy o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej, uważam, że każdy według swoich możliwości powinien sprzeciwiać się antypolskim działaniom.”

 

Jaki jest cel antypolskiej propagandy?

Trudno nie odnieść wrażenia, że wszelkie działania ukazujące Polskę jako „barbarzyński” kraj mają wzniecić niechęć do Polaków wśród „oświeconego zachodu”. Film Holland nie ukazał się bowiem rok temu, ani rok później, ale właśnie teraz gdy w Polsce trwa maraton wyborczy, a co najważniejsze gdy do Europy napływają nowe lodzie z nielegalnymi imigrantami z Afryki, a Unia finalizuje prawo związane z obowiązkową relokacją nielegalnych imigrantów. Niemieckie „organizacje społeczne” wynajmują statki i łodzie, którymi przewożą nielegalnych imigrantów na teren Europy – głównie do południowych Włoch. Wszystko wygląda na to, że komuś bardzo zależy na zdestabilizowaniu sytuacji w Europie…

 

Beczka prochu

Unijni urzędnicy grzmią, że na wiosnę 2024 roku zacznie obowiązywać nowe prawo związane z nielegalnymi imigrantami. Ostatnie prace merytoryczne zakończone zostały w dwóch zespołach celowych w minioną środę. W tym czasie jednak wybucha konflikt na linii Izrael – Palestyna. Nastroje w skrajnych środowiskach muzułmańskich będą się radykalizowały. Pamiętajmy, że w Europie nadal działają grupy terrorystyczne, które jeszcze kilka lat temu były odpowiedzialne za przeprowadzanie akcji terrorystycznych w wielu stolicach Zachodniej Europy. Czy nie czeka nas powtórka z krwawych łaźni, które obserwowaliśmy w Londynie, Berlinie, Madrycie, czy Paryżu? Konflikt na bliskim wschodzie powinien wpłynąć na rewizję polityki Unii Europejskiej na kwestię nielegalnej imigracji, a już z pewnością nie powinno być żadnej mowy, na przymusową relokację imigrantów niewiadomego pochodzenia.  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beata Szydło nie przebiera w słowach: Gwiazdorzenie w stylu youtubera z ostatniej chwili
Beata Szydło nie przebiera w słowach: Gwiazdorzenie w stylu youtubera

Polityka to nie show, zasięgi na YouTube i naciskanie przycisku nie wystarczy. Polityka to poważna sprawa – mówi do marszałka Sejmu Szymona Hołowni była premier i europoseł PiS Beata Szydło.

Nie żyje znana polska aktorka z ostatniej chwili
Nie żyje znana polska aktorka

W środę, 6 grudnia, zmarła Mirosława Krajewska-Marczewska, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. O śmierci artystki powiadomiły PAP jej dzieci, Katarzyna Kozak i Marcin Marczewski.

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów z ostatniej chwili
Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów

Przyczyną śmierci dwóch wrocławskich policjantów były obrażenia doznane w wyniku postrzału – podał w środę PAP rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński.

Skandal w Pałacu Buckingham. Sąsiedzi księcia Harry'ego i Meghan Markle przerywają milczenie z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Sąsiedzi księcia Harry'ego i Meghan Markle przerywają milczenie

Wokół Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało w brytyjskich mediach. Wszystko za sprawą księcia Harry'ego i Meghan Markle. O sprawie donosi GBNews.

Sejmowa większość odrzuciła rządowy projekt ws. zamrożenia cen energii z ostatniej chwili
Sejmowa większość odrzuciła rządowy projekt ws. zamrożenia cen energii

Sejmowa większość w środowym głosowaniu odrzuciła rządowy projekt zakładający obniżkę cen energii przez cały 2024 r. Sejm zajmie się natomiast projektem ustawy posłów Polski 2050-Trzeciej Drogi oraz Koalicji Obywatelskiej.

„Jestem przerażony”. Niepokojące doniesienia w sprawie rekordzisty „Jeden z dziesięciu” z ostatniej chwili
„Jestem przerażony”. Niepokojące doniesienia w sprawie rekordzisty „Jeden z dziesięciu”

Artur Baranowski, finalista „Jeden z dziesięciu”, który wprawił w osłupienie widzów i brawurowo awansował do finałowego odcinka, nie wystąpił ostatecznie w odcinku finałowym.

RPP podjęła decyzję ws. stóp procentowych z ostatniej chwili
RPP podjęła decyzję ws. stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej podczas środowego posiedzenia nie zmieniła stóp procentowych. To oznacza, że główna stopa referencyjna została utrzymana na poziomie 5,75 proc.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

16 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w środę rano Straż Graniczna. Dodała, że w tym pięć osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś.

Będzie naprawdę niebezpiecznie. Te regiony są szczególnie zagrożone z ostatniej chwili
Będzie naprawdę niebezpiecznie. Te regiony są szczególnie zagrożone

W środę w ciągu dnia i w nocy w powiatach wieluńskim i wieruszowskim na południowym zachodzie woj. łódzkiego mogą występować marznące opady powodujące oblodzenie na drogach i chodnikach – ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nieoficjalnie: Ministerstwo Rolnictwa zakazuje stosowania „mięsnych” nazw do produktów roślinnych z ostatniej chwili
Nieoficjalnie: Ministerstwo Rolnictwa zakazuje stosowania „mięsnych” nazw do produktów roślinnych

Branżowy serwis rolniczy Top agrar Polska informuje, że Ministerstwo Rolnictwa zakaże stosowania mięsnych nazw dla roślinnych zamienników. Stosowna nowelizacja rozporządzenia jest już przygotowana.

REKLAMA

Statuetka „Rosyjskiego Niedźwiedzia” dla Agnieszki Holland

Studio telewizyjne Polsatu, trwa rozmowa z zaproszonym gościem, jest nim Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Nagle wyjmuje z teczki i kładzie na stół statuetkę z brązu. Przedstawia ona niedźwiedzia stojącego na dwóch łapach – łudząco przypominającego nagrodę Berlińskiego Festiwalu Filmowego… Niedźwiedź trzyma megafon, a na głowie ma bolszewicką czapkę „budionówkę”… – Cóż Pan przyniósł do studia? – pyta prowadząc. – To statuetka „niemiecko-rosyjski niedźwiedź”, nagroda, którą powinna otrzymać Agnieszka Holland za swój film „Zielona granica”. Konsternacja.
Agnieszka Holland Statuetka „Rosyjskiego Niedźwiedzia” dla Agnieszki Holland
Agnieszka Holland / Screen YT Fred Film Radio

Chociaż film „Zielona granica” nie przyniósł wprawdzie oczekiwanych rezultatów związanych z „kasowością” po obejrzeniu go w Kinach, które raczej świeciły w naszym kraju podczas jego seansów pustkami, to jedno udało się autorom osiągnąć. Sukces polega, na uwiarygodnieniu w opinii „zachodniej publiczności” rosyjskiej propagandy, która od kilku lat jest testowana na naszej wschodniej granicy. Film sukcesem finansowym się nie okazał, ale chyba nie taki był jego cel – mówi Kuczmierowski. Atakowanie Polski, poprzez ukazywanie nieprawdy w tak trudnym czasie, gdy na wschodzie trwa wojna, nie pomaga naszemu krajowi, ale znacząco go osłabia.  

Czytaj również: Ekspert: Rysuje się scenariusz z 2 milionami zradykalizowanych palestyńskich uchodźców, którzy trafią do Europy

Europoseł opozycji za tzw. paktem migracyjnym, który ma zmusić Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów

 

Michał Kuczmierowski: Holland opluła polskich żołnierzy

„Mamy do czynienia z opluwaniem polskich żołnierzy, funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej – mówi Michał Kuczmierowski inicjator akcji wręczenia statuetki i jednocześnie prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – wszystkich tych, którzy bronią granic polski, ale co równie ważne wschodniej granicy Unii Europejskiej, o czym wielu zdaje się dziś zapominać. Nasi funkcjonariusze pełnią dziś więc swoją niełatwą służbę nie tylko w obronie Polski, ale całej Unii Europejskiej i co za to ich spotyka? Hejt i powielanie nieprawdy i taki jest właśnie film Pani Holland, stąd moja reakcja i pomysł, aby wręczyć jej taką statuetkę. Przedstawia ona niedźwiedzia z tubą propagandową. Uważam bowiem, że jest to produkcja propagandowa, która nie służy bezpieczeństwu polsko ale interesom Rosji, która jest żywo zainteresowana tym, aby destabilizować sytuację na polskiej granicy, oraz Niemcom, którzy są odpowiedzialni za projekt przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. Już gdzieś powiedziałem, ale teraz powtórzę, „Zielona Granica” to film tak kłamliwy, że większość Polaków nie uwierzy, że polski żołnierz na granicy maltretuje kobiety. Niestety nie o to w tym wszystkim chodzi – kontynuuje pomysłodawca wręczenia „nagrody” Agnieszce Holland. Polacy nie dali się nabrać, ale w świat popłynął przekaz, że w naszym kraju znajduje się źródło jakiegoś niewyobrażalnego zła.”

Michał Kuczmierowski, który od lat zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem naszego państwa, ale również obronnością, a obecnie jest kandydatem PiS do Sejmu z okręgu siedlecko-ostrołęckiego, zachęca do podejmowania aktywności na polu obrony dobrego imienia naszego kraju. Jak sam twierdzi „każdy, kto czuje się na siłach, ma możliwości, wiedzę lub narzędzia, powinien publicznie sprzeciwiać się szkalowaniu polskiego munduru (…) Powinniśmy to robić tu w Polsce – dodaje nasz rozmówca, ale zachęcam do działania również rodaków mieszkających za granicą. Organizujcie się i działajcie społecznie wraz z przyjaciółmi i razem  walczmy o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej, uważam, że każdy według swoich możliwości powinien sprzeciwiać się antypolskim działaniom.”

 

Jaki jest cel antypolskiej propagandy?

Trudno nie odnieść wrażenia, że wszelkie działania ukazujące Polskę jako „barbarzyński” kraj mają wzniecić niechęć do Polaków wśród „oświeconego zachodu”. Film Holland nie ukazał się bowiem rok temu, ani rok później, ale właśnie teraz gdy w Polsce trwa maraton wyborczy, a co najważniejsze gdy do Europy napływają nowe lodzie z nielegalnymi imigrantami z Afryki, a Unia finalizuje prawo związane z obowiązkową relokacją nielegalnych imigrantów. Niemieckie „organizacje społeczne” wynajmują statki i łodzie, którymi przewożą nielegalnych imigrantów na teren Europy – głównie do południowych Włoch. Wszystko wygląda na to, że komuś bardzo zależy na zdestabilizowaniu sytuacji w Europie…

 

Beczka prochu

Unijni urzędnicy grzmią, że na wiosnę 2024 roku zacznie obowiązywać nowe prawo związane z nielegalnymi imigrantami. Ostatnie prace merytoryczne zakończone zostały w dwóch zespołach celowych w minioną środę. W tym czasie jednak wybucha konflikt na linii Izrael – Palestyna. Nastroje w skrajnych środowiskach muzułmańskich będą się radykalizowały. Pamiętajmy, że w Europie nadal działają grupy terrorystyczne, które jeszcze kilka lat temu były odpowiedzialne za przeprowadzanie akcji terrorystycznych w wielu stolicach Zachodniej Europy. Czy nie czeka nas powtórka z krwawych łaźni, które obserwowaliśmy w Londynie, Berlinie, Madrycie, czy Paryżu? Konflikt na bliskim wschodzie powinien wpłynąć na rewizję polityki Unii Europejskiej na kwestię nielegalnej imigracji, a już z pewnością nie powinno być żadnej mowy, na przymusową relokację imigrantów niewiadomego pochodzenia.  Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe