Kompromitacja nowego prowadzącego "neoWiadomości" w "nowej TVP". Plotkarski portal powtarza z pełną powagą [VIDEO]

Od czasu skandalicznego siłowego przejęcia mediów publicznych w TVP nadawany jest odpowiednik dotychczasowych "Wiadomości" - "19.30". Jego prezenterem jest Marek Czyż, który dziś zaliczył kompromitującą wpadkę
Marek Czyż Kompromitacja nowego prowadzącego
Marek Czyż / Screen TVP

- Dyskanteria Nauki i Wiary, jedna z najważniejszych instytucji administracji w Kościele Katolickim, po raz pierwszy od 23 lat opublikowała doktrynę. Dokument pozwala duchownym na błogosławienie parom jednopłciowym i rozwodnikom, którzy zawierają nowe związki. 

- mówił w "neoWiadomościach" ze śmiertelną powagą Marek Czyż.

 

"Dyskanteria"

Tymczasem ani nie chodzi o "Dyskanterię", tylko o "Dykasterię Nauki i Wiary", ani o "doktrynę", tylko o "deklarację doktrynalną".

- „Dyskanteria”? Opublikowała „Doktrynę”? „Po raz pierwszy od 23 lat”?  Nie można robić dziennikarstwa na takim poziomie ignorancji. To nawet jest śmieszne, ale i żałosne.

- komentuje na platformie "X" (dawniej "Twitter") jezuita o. Łukasz Sośniak

- Katastrofalne amatorstwo. Powtarzam po raz tysięczny: redaktorzy niemający pojęcia o Kościele i jego funkcjonowaniu nie mogą pisać białych bez korekty eksperta. Ani czarnych, ani zielonych. A już brak naczytania… nie wspominając, że to po prostu fake news.

- komentuje z kolei dziennikarka katolicka i autorka książki o Dariuszu Malejonku pt. "Dariusz 'Maleo' Malejonek. Urodzony by się nie bać", Magda Nierebińska.

 

Plotek o "Dyskanterii"

Jakby tego było mało, informację o "Dyskanterii" powtarza plotkarski portal będący własnością Agory, Plotek.pl

- W najnowszym wydaniu "19:30" poruszono sprawę doktryny, która została opublikowana przez Dyskanterię Nauki i Wiary, jednej z najważniejszych instytucji administracji w Kościele katolickim. Owa doktryna ma pozwalać duchownym na błogosławienie par jednopłciowych i rozwodników. O opinię w tej sprawie reporterzy postanowili zapytać byłego księdza, który od lat tworzy jednopłciowy związek. 

- pisze należący do imperium medialnego związanego z Michnikiem Plotek.pl

Czytaj również: Maciej Łopiński powołany na prezesa TVP. Jest oświadczenie ministra ppłk Bartłomieja Sienkiewicza

Czytaj również: Dziennikarz ujawnia sensacyjną korespondencję tajnej grupy, która miała planować przejęcie medium publicznego: "Pachnie stanem wojennym"

 

„Poważne wątpliwości prawne”

Helsińska Fundacja Praw Człowieka twierdzi, że „dotychczasowy sposób funkcjonowania Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w jaskrawy sposób przeczył temu, czym powinny być media publiczne w demokratycznym państwie prawnym”, twierdząc, że „publiczna telewizja i radio w ewidentny sposób naruszały swój prawny obowiązek oferowania treści cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością”. 

Nie ulega więc wątpliwości, że media publiczne wymagają pilnych i gruntownych reform

– kwituje Fundacja. Podkreślono również, że „uwarunkowania polityczne i prawne bardzo utrudniają takie reformy”.

Nie możemy jednak nie zauważyć, że sposób rozpoczęcia zmian w mediach publicznych budzi poważne wątpliwości prawne

– wskazano.

 

„Przerażające pierwsze kroki nowego rządu Tuska”

Naprawdę przerażające pierwsze kroki nowego polskiego rządu, który zdecydował się nie tylko zamknąć TVP World anglojęzyczny kanał telewizyjny, ale także wysłać policję do jego studia. TVP World była jedynym wpływowym głosem Europy Środkowej w mediach światowych. Solidaryzuję się z jego zespołem

– pisał z kolei niemiecki ekspert do spraw Europy Wschodniej Sergej Sumlenny. Analityk, który pracował na Ukrainie jako dyrektor Fundacji imienia Heinricha Boella.

Czytaj więcej: Niemiecki ekspert: Naprawdę przerażające kroki nowego polskiego rządu

 

Sygnał TVP Info zniknął

Wcześniej zniknął sygnał TVP Info. Jak informowali liczni widzowie i internauci, TVP Info „nie nadaje”.

Po wejściu na portal tvp.info nadal występuje automatyczne przekierowanie na portal tvp.pl.

Wyłączyli TVP Info: antenę i portal. Ludzie zjeżdżają do TVP przy ul. Woronicza 17

– pisał na Twitterze [X] Samuel Pereira.

 

Wybory parlamentarne 2023. Kontekst 

Po emocjonującej kampanii wyborczej w Polsce zakończyły się wybory parlamentarne. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,38 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Misję tworzenia rządu otrzymał od prezydenta RP polityk zwycięskiego PiS Mateusz Morawiecki. Jednak rząd Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania, obecnie rząd tworzy koalicja partii opozycyjnych – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica – pod wodzą Donalda Tuska. 

Donald Tusk obiecywał rozprawę z mediami publicznymi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rolnicy podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Policja użyła armatek wodnych z ostatniej chwili
Rolnicy podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Policja użyła armatek wodnych

Rolnicy protestujący w poniedziałek w Brukseli podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Część blokad policyjnych w dzielnicy europejskiej została przerwana przez ciągniki rolnicze. Policja użyła armatek wodnych.

W Odrze znaleziono ciało z ostatniej chwili
W Odrze znaleziono ciało

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej policji poinformował w poniedziałek, że zgłoszenie o zwłokach pływających w Odrze w centrum miasta wpłynęło w niedzielę około godz. 21.00. Przechodnie zauważyli je w rzece w okolicy Wyspy Słodowej. „Po wyciągnięciu ciała przez strażaków okazało się, że to 39-letni mężczyzna. Stan zwłok świadczył o tym, że przebywały już od dłuższego czasu w wodzie. Ratownicy nie podjęli więc akcji reanimacyjnej. Prokurator zdecydował o wykonaniu sekcji zwłok” – powiedział policjant.

Nie żyje uczestniczka znanego programu z ostatniej chwili
Nie żyje uczestniczka znanego programu

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje pani Gosia z programu TTV "Damy i wieśniaczki".

Problem z KPO. W takiej sytuacji Polska nie otrzyma refinansowania UE z ostatniej chwili
Problem z KPO. "W takiej sytuacji Polska nie otrzyma refinansowania UE"

Z 56 inwestycji zaplanowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy ok. 43 może nie zostać realizowana do 31 sierpnia 2026 r, co oznacza, że Polska nie otrzyma refinansowania z UE - powiedział PAP ekspert z firmy doradczej CRIDO Łukasz Kościjańczuk. Dlatego niezbędna jest rewizja KPO, która - jak oszacował - może objąć nawet połowę planowanych przedsięwzięć.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William musi zastąpić króla Karola III z ostatniej chwili
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William musi zastąpić króla Karola III

Niepokojące doniesienia z Pałacu Buckingham. W ostatnim czasie brytyjskie media rozpisują się na temat możliwej, wcześniejszej abdykacji króla Karola III. Nowe informacje w tej sprawie przekazuje „Daily Mirror”.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Straż Graniczna opublikowała nowy komunikat dotyczący wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

To już pewne. Thurnbichler podjął decyzję ws. Kubackiego z ostatniej chwili
To już pewne. Thurnbichler podjął decyzję ws. Kubackiego

Trener kadry skoczków Thomas Thurnbichler zdecydował, że Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w Lahti – poinformował Polski Związek Narciarski. – Podjąłem taką decyzję, a Dawid ją zaakceptował – przekazał austriacki szkoleniowiec.

Kompromitacja wiceprzewodniczącej Lewicy: „Anita, co Ty p…?” Wiadomości
Kompromitacja wiceprzewodniczącej Lewicy: „Anita, co Ty p…?”

Kilka dni temu posłanki Lewicy przedstawiły w holu sejmowym układ choreograficzny, który miał być formą protestu przeciwko przemocy seksualnej i formą poparcia dla projektu ustawy „zmieniającej definicję gwałtu”. Można jednak odnieść wrażenie, że większość opinii publicznej uznała go za nielicujący z powagą Sejmu.

Jacek Saryusz-Wolski: Operacja „import rolny z Ukrainy” to część planu „wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku” Wiadomości
Jacek Saryusz-Wolski: Operacja „import rolny z Ukrainy” to część planu „wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku”

Jeśli nie zrozumiemy GEOPOLITYCZNEGO wymiaru sytuacji – że polityka KE ws. IMPORTU ROLNEGO Z UKRAINY, naruszająca od początku podstawowe zasady WPR – Wspólnej Polityki Rolnej, polegające na chronieniu i oddzieleniu unijnego rynku rolnego od rynków zewnętrznych poprzez system „śluz” [mająca zresztą w założeniu czasowo ograniczone trwanie i wbudowane „bezpieczniki”], jest realizowana na geopolityczne zamówienie Niemiec oraz w interesie Rosji po to, żeby skłócić PL i UA oraz rozbić ich sojusz – to nic nie zrozumiemy.

Technika Pomodoro pomaga  lepiej zarządzać czasem z ostatniej chwili
Technika Pomodoro pomaga lepiej zarządzać czasem

Ci, którzy mają do zrobienia kilka rzeczy i bezskutecznie próbują się skupić, przeżywają stres i frustrację wynikającą z braku efektów. Czas upływa, a my w lesie. Długa lista niewykończonych zadań wisi nad nami jak miecz Damoklesa. Trudno pozbyć się męczącego uczucia marnowania czasu. Jak go lepiej wykorzystać i zorganizować swój plan działania? Może w tym pomóc technika Pomodoro, dzięki której zdecydowanie poprawimy swoją skuteczność. Tworzymy sobie harmonogram zadań i trzymamy się się go. Łatwe?

REKLAMA

Kompromitacja nowego prowadzącego "neoWiadomości" w "nowej TVP". Plotkarski portal powtarza z pełną powagą [VIDEO]

Od czasu skandalicznego siłowego przejęcia mediów publicznych w TVP nadawany jest odpowiednik dotychczasowych "Wiadomości" - "19.30". Jego prezenterem jest Marek Czyż, który dziś zaliczył kompromitującą wpadkę
Marek Czyż Kompromitacja nowego prowadzącego
Marek Czyż / Screen TVP

- Dyskanteria Nauki i Wiary, jedna z najważniejszych instytucji administracji w Kościele Katolickim, po raz pierwszy od 23 lat opublikowała doktrynę. Dokument pozwala duchownym na błogosławienie parom jednopłciowym i rozwodnikom, którzy zawierają nowe związki. 

- mówił w "neoWiadomościach" ze śmiertelną powagą Marek Czyż.

 

"Dyskanteria"

Tymczasem ani nie chodzi o "Dyskanterię", tylko o "Dykasterię Nauki i Wiary", ani o "doktrynę", tylko o "deklarację doktrynalną".

- „Dyskanteria”? Opublikowała „Doktrynę”? „Po raz pierwszy od 23 lat”?  Nie można robić dziennikarstwa na takim poziomie ignorancji. To nawet jest śmieszne, ale i żałosne.

- komentuje na platformie "X" (dawniej "Twitter") jezuita o. Łukasz Sośniak

- Katastrofalne amatorstwo. Powtarzam po raz tysięczny: redaktorzy niemający pojęcia o Kościele i jego funkcjonowaniu nie mogą pisać białych bez korekty eksperta. Ani czarnych, ani zielonych. A już brak naczytania… nie wspominając, że to po prostu fake news.

- komentuje z kolei dziennikarka katolicka i autorka książki o Dariuszu Malejonku pt. "Dariusz 'Maleo' Malejonek. Urodzony by się nie bać", Magda Nierebińska.

 

Plotek o "Dyskanterii"

Jakby tego było mało, informację o "Dyskanterii" powtarza plotkarski portal będący własnością Agory, Plotek.pl

- W najnowszym wydaniu "19:30" poruszono sprawę doktryny, która została opublikowana przez Dyskanterię Nauki i Wiary, jednej z najważniejszych instytucji administracji w Kościele katolickim. Owa doktryna ma pozwalać duchownym na błogosławienie par jednopłciowych i rozwodników. O opinię w tej sprawie reporterzy postanowili zapytać byłego księdza, który od lat tworzy jednopłciowy związek. 

- pisze należący do imperium medialnego związanego z Michnikiem Plotek.pl

Czytaj również: Maciej Łopiński powołany na prezesa TVP. Jest oświadczenie ministra ppłk Bartłomieja Sienkiewicza

Czytaj również: Dziennikarz ujawnia sensacyjną korespondencję tajnej grupy, która miała planować przejęcie medium publicznego: "Pachnie stanem wojennym"

 

„Poważne wątpliwości prawne”

Helsińska Fundacja Praw Człowieka twierdzi, że „dotychczasowy sposób funkcjonowania Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w jaskrawy sposób przeczył temu, czym powinny być media publiczne w demokratycznym państwie prawnym”, twierdząc, że „publiczna telewizja i radio w ewidentny sposób naruszały swój prawny obowiązek oferowania treści cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością”. 

Nie ulega więc wątpliwości, że media publiczne wymagają pilnych i gruntownych reform

– kwituje Fundacja. Podkreślono również, że „uwarunkowania polityczne i prawne bardzo utrudniają takie reformy”.

Nie możemy jednak nie zauważyć, że sposób rozpoczęcia zmian w mediach publicznych budzi poważne wątpliwości prawne

– wskazano.

 

„Przerażające pierwsze kroki nowego rządu Tuska”

Naprawdę przerażające pierwsze kroki nowego polskiego rządu, który zdecydował się nie tylko zamknąć TVP World anglojęzyczny kanał telewizyjny, ale także wysłać policję do jego studia. TVP World była jedynym wpływowym głosem Europy Środkowej w mediach światowych. Solidaryzuję się z jego zespołem

– pisał z kolei niemiecki ekspert do spraw Europy Wschodniej Sergej Sumlenny. Analityk, który pracował na Ukrainie jako dyrektor Fundacji imienia Heinricha Boella.

Czytaj więcej: Niemiecki ekspert: Naprawdę przerażające kroki nowego polskiego rządu

 

Sygnał TVP Info zniknął

Wcześniej zniknął sygnał TVP Info. Jak informowali liczni widzowie i internauci, TVP Info „nie nadaje”.

Po wejściu na portal tvp.info nadal występuje automatyczne przekierowanie na portal tvp.pl.

Wyłączyli TVP Info: antenę i portal. Ludzie zjeżdżają do TVP przy ul. Woronicza 17

– pisał na Twitterze [X] Samuel Pereira.

 

Wybory parlamentarne 2023. Kontekst 

Po emocjonującej kampanii wyborczej w Polsce zakończyły się wybory parlamentarne. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,38 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Misję tworzenia rządu otrzymał od prezydenta RP polityk zwycięskiego PiS Mateusz Morawiecki. Jednak rząd Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania, obecnie rząd tworzy koalicja partii opozycyjnych – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica – pod wodzą Donalda Tuska. 

Donald Tusk obiecywał rozprawę z mediami publicznymi.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe