Australian Open. Hurkacz odpadł po pięciosetowej batalii z Miedwiediewem
24.01.2024 08:25

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Hubert Hurkacz przegrał z rosyjskim tenisistą Daniiłem Miedwiediewem 6:7 (4-7), 6:2, 3:6, 7:5, 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open. Mecz trwał cztery godziny bez minuty.
Ćwierćfinał to najlepszy wynik 26-latka z Wrocławia w tej imprezie. Polak, który był rozstawiony numerem dziewiątym, awansuje po niej na najwyższe w karierze ósme miejsce w światowym rankingu.
Czytaj więcej: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wyszli z więzienia
Półfinał Wimbledonu wciąż najlepszym osiągnięciem
Jego najlepszym osiągnięciem w Wielkim Szlemie pozostaje półfinał Wimbledonu z 2021 roku.
Rok starszy Miedwiediew, który wyrównał bilans meczów z Hurkaczem na 3-3, po raz ósmy wystąpi w wielkoszlemowym półfinale.
W Melbourne był dwukrotnie (2021-22) w finale, a jedyne zwycięstwo w turnieju tej rangi odniósł w 2021 roku w nowojoroskim US Open.
PAP ,
oprac. Marlena Nowakowska
Komentarzy: 0
Data publikacji: 24.01.2024 08:25
Źródło: PAP
Znany sportowiec ogłosił koniec kariery
22.03.2026 21:32

Komentarzy: 0
Czołowy przed laty kolumbijski kolarz Nairo Quintana ogłosił w niedzielę, że z końcem tegorocznego sezonu w wieku 36 lat zakończy sportową karierę. Przez lata był jednym z najlepszych na świecie górali w peletonie, ale jego sukcesy były przerywane przez skandale dopingowe.
Czytaj więcej
Nagła decyzja w Vikersund. Konkurs odwołany
22.03.2026 19:16

Komentarzy: 0
Z powodu zbyt silnego wiatru, zagrażającemu bezpieczeństwu zawodników, odwołano niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. W kwalifikacjach, które wcześniej próbowano przeprowadzić, upadek miał Kacper Tomasiak.
Czytaj więcej
Upadek polskiego skoczka. Tomasiak zniesiony ze skoczni w Norwegii
22.03.2026 16:14

Komentarzy: 0
Kacper Tomasiak, który jako pierwszy skakał w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund, miał po lądowaniu upadek. Polak nie podniósł się samodzielnie, został zniesiony ze skoczni przez służby medyczne.
Czytaj więcej
Incydent w meczu Liverpool - Galatasaray. Poważna kontuzja zawodnika
19.03.2026 16:12

Komentarzy: 0
Galatasaray złożył skargę do UEFA z żądaniem zbadania incydentu związanego z kontuzją swojego piłkarza. Noa Lang doznał urazu palca w meczu Ligi Mistrzów w Liverpoolu. Poinformował o tym sekretarz generalny klubu ze Stambułu Eraya Yazgana, na którego powołał się Portal HT Spor.
Czytaj więcej
Klub przekazał smutną wiadomość. Nie żyje 31-letni piłkarz
19.03.2026 10:39
