Sukces Solidarności! Przewodniczący "S" w JYSK prawomocnie uniewinniony

Tomasz Jamrozik, przewodniczący "S" w JYSK Sp. z o.o. prawomocnymi wyrokami Sądów wygrał sprawy karne z pracodawcą i został uniewinniony od wszystkich stawianych mu zarzutów - podaje zakładowa Solidarność w JYSK.
Pikieta w obronie Tomasza Jamrozika, wrzesień 2018 Sukces Solidarności! Przewodniczący
Pikieta w obronie Tomasza Jamrozika, wrzesień 2018 / fot. Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność"

Historia konfliktu Tomasza Jamrozika z pracodawcą sięga 2016 roku.

Zarzuty

JYSK Sp. z o.o. za pośrednictwem swojego pełnomocnika w dniu 25 października 2016 roku składa zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Radomsku – (przeciwko) na działalność Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w JYSK Sp. z o.o., we wniosku pracodawca kwestionuje, podważa liczebności Organizacji, zarzuca jej zawyżanie liczby członków i poświadczenie nieprawdy w zakresie jej liczebności, co naraziło firmę na straty finansowe w wyniku nieuprawnionego korzystania przez przedstawicieli Komisji Zakładowej ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, czyli tzw. godzin związkowych.

W oparciu o powyższe zawiadomienie Postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy oraz przeszukaniu pomieszczeń Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Radomsku z dnia 1 marca 2017 roku, dochodzi do zabezpieczenia dokumentacji związkowej w dniu 22 marca 2017 roku, gdzie Prokuratura po dokonaniu szczegółowej analizy zarekwirowanego materiału dowodowego, umorzyła dochodzenie, gdyż nie doszukała się znamion czynu zabronionego i zwróciła Organizacji przedmiotową dokumentację. Niestety pomimo umorzenia dochodzenia, JYSK Sp. z o.o. złożyła odwołanie i w związku z tym w dniu 8 listopada 2017 roku w oparciu o Postanowienie Prokuratora o żądaniu wydania rzeczy oraz przeszukaniu pomieszczeń z dnia 24 października 2017 roku, Policjant prowadzący dochodzenie po raz drugi zabezpieczył (zarekwirował) dokumentację związkową z deklaracjami przystąpienia do Związku Zawodowego, Uchwałami Komisji Zakładowej oraz rezygnacjami z członkostwa.

W konsekwencji tych działań przewodniczącemu Tomaszowi Jamrozik postawiono zarzuty w sprawie o przestępstwo dotyczące czynu z art. 271 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 12 kk w zw. z art. 11 § 2 k.k. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Radomsku II Wydział Karny. Wyrokiem z dnia 24 stycznia 2022 roku Sąd Rejonowy w Radomsku II Wydział Karny oskarżonego Tomasza Jamrozika uniewinnił od popełnienia zarzuconego mu czynu, a wydatkami obciążył Skarb Państwa. Od niniejszego Wyroku I instancji JYSK Sp. z o.o. oraz Prokuratura złożyła apelację (zaskarżyła wyrok) do Sądu II instancji w Piotrkowie Trybunalskim. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy dnia 18 listopada 2022 roku Wyrokiem Prawomocnym utrzymał w mocy zaskarżony Wyrok I instancji i tym samym uniewinnił Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyrok jest prawomocny!

JYSK Sp. z o.o. za pośrednictwem swojego pełnomocnika w dniu 30 stycznia 2019 roku po raz drugi składa kolejne zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Radomsku – (przeciwko) na działalność Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w JYSK Sp. z o.o. We wniosku pracodawca kwestionuje, podważa liczebność Organizacji, zarzuca jej zawyżanie liczby członków i poświadczenie nieprawdy w zakresie jej liczebności, co naraziło firmę na straty finansowe w wyniku nieuprawnionego korzystania przez przedstawicieli Komisji Zakładowej ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, czyli tzw. godzin związkowych. W oparciu o powyższe zawiadomienie Postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Radomsku z dnia 28 marca 2019 roku dochodzi do zabezpieczenia dokumentacji związkowej z deklaracjami przystąpienia do Związku Zawodowego oraz Uchwałami Komisji Zakładowej i rezygnacjami z członkostwa (już po raz trzeci) w dniu 18 kwietnia 2019 roku. Tym razem JYSK Sp. z o.o. wskazuje na nieprawidłowości w przekazywaniu godzin związkowych w okresie od 1 kwietnia 2017 r. do 31 grudnia 2017 roku. Postępowanie przygotowawcze toczyło się pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Radomsku z zawiadomienia Kancelarii Radców Prawnych działających z upoważnienia Spółki JYSK Sp. z o.o. w sprawie dot. czynu z art. 271 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 k.k.

CZYTAJ TAKŻE: „Starałem się nie myśleć o jedzeniu”. Mija 40 lat od zakończenia protestu głodowego w ZK w Strzelinie

Uniewinnienie

W konsekwencji sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Radomsku II Wydział Karny. W dniu 21 października 2022 roku Wyrokiem (nieprawomocnym Sądu I instancji) Sąd Rejonowy w Radomsku II Wydział Karny uniewinnia oskarżonego Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzucanego mu czynu, ustala, iż koszty sądowe w sprawie ponosi Skarb Państwa. JYSK Sp. z o.o. jak również Prokuratura złożyli apelację od tego Wyroku do Sądu II instancji tj. Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy. Dnia 12 września 2023 roku Wyrokiem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy, Sąd utrzymuje w mocy zaskarżony Wyrok I instancji i tym samym uniewinnia Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyrok jest prawomocny!

Obrońcami w przedmiotowych sprawach karnych byli; adwokat Tomasz Więcek i radca prawny Agnieszka Kaurzel-Terka.

Dokumentów jeszcze nie zwrócono

"Pomimo prawomocnie wygranych spraw karnych z JYSK Sp. z o.o. przez Tomasza Jamrozika od dnia 18 kwietnia 2019 roku do chwili obecnej Nasza Organizacja nie otrzymała zwrotu dokumentacji związkowej tj. Uchwał Komisji Zakładowej, deklaracji członkowskich przystąpienia do Związku Zawodowego oraz złożonych rezygnacji z członkostwa" - informują związkowcy z JYSK.

W oparciu o sprawy karne wytoczone przez JYSK Sp. z o.o. a w konsekwencji w związku ze zwolnieniem dyscyplinarnym tj. złożeniem, przez JYSK Sp. z o.o. oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 52§1 pkt 1 Kodeksu Pracy Tomasz Jamrozik w dniu 7 września 2018 roku złożył przeciwko JYSK Sp. z o.o. pozew o przywrócenie do pracy oraz wypłatę wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. Sprawa toczy się obecnie przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

CZYTAJ TAKŻE: Związkowcy z JSW weszli w spór zbiorowy z zarządem ws. wzrostu wynagrodzeń


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Totalny wstyd. Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP z ostatniej chwili
"Totalny wstyd". Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP

Fala zmian w TVP nie ominęła również popularnego „Pytania na śniadanie”. Po emisji programu w sieci zawrzało.

Niemcy obawiają się protestów polskich rolników z ostatniej chwili
Niemcy obawiają się protestów polskich rolników

Rolnicy z Polski planują zablokować autostradę A2 na cztery tygodnie. Może to mieć ogromny wpływ na ruch drogowy w Niemczech – informuje portal rbb.de.

Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO] z ostatniej chwili
Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO]

Poseł KO Marcin Józefaciuk zaliczył po raz kolejny kompromitującą wpadkę. Jak widać, człowiek chyba nie zawsze uczy się na błędach…

z ostatniej chwili
Pozycjonowanie stron www - efektywne wskazówki SEO dla początkujących

Pozycjonowanie witryn internetowych to kluczowy element w dzisiejszym świecie online, który polega na dostosowaniu strony do wymagań wyszukiwarek, takich jak Google, celem zwiększenia jej widoczności w rezultatach organicznego wyszukiwania. Każdy chce być wysoko w wynikach wyszukiwania, bo to się opłaca, postaw na pozycjonowanie i zbieraj owoce wysokich pozycji.

Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski z ostatniej chwili
Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski

– W przyszłym roku zapadną dwie decyzje w sprawie funduszy europejskich, które zostały obecnie zablokowane dla Polski. Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski – powiedziała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na konferencji po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Warszawie. To nie pierwszy raz, kiedy przewodnicząca KE zapowiada odblokowanie pieniędzy dla Polski.

Młody rolnik na granicy: Na pewno nie ustąpimy! z ostatniej chwili
Młody rolnik na granicy: Na pewno nie ustąpimy!

– My na pewno nie ustąpimy! To jest walka o nasze być albo nie być. (…) Dobrze byłoby, gdyby rząd sobie uświadomił, że my, rolnicy, jesteśmy największą grupą zawodową i odpowiadamy za bezpieczeństwo żywnościowe. Wiele spraw od nas zależy – powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Ireneusz Janczak, rolnik z Lubelszczyzny, który protestuje na przejściu granicznym w Dorohusku.

Polityk KO chce dowodu na chorobę Ziobry z ostatniej chwili
Polityk KO chce dowodu na chorobę Ziobry

Polityk koalicji rządzącej chce dowodów, które potwierdzą, że Zbigniew Ziobro nie jest w stanie stawić się przed sejmowymi komisjami śledczymi.

Rolnicy zastrzegają: To nie my rozmawiamy z rządem i żadne ustalenia nas nie wiążą z ostatniej chwili
Rolnicy zastrzegają: To nie my rozmawiamy z rządem i żadne ustalenia nas nie wiążą

Na dzisiejszych rozmowach rolników ze stroną rządową nie ma liderów strajków na przejściach granicznych – informują rolnicy z organizacji Podkarpacka Oszukana Wieś.

Nie żyje Tomasz Komenda. Lekarka przerywa milczenie z ostatniej chwili
Nie żyje Tomasz Komenda. Lekarka przerywa milczenie

Ostatnio media obiegła smutna wiadomość o śmierci Tomasza Komendy. Lekarka, pod opieką której znajdował się mężczyzna, zabrała głos.

Nowa władza też chce mieć Pegasusa? Poseł KO przyznaje z ostatniej chwili
Nowa władza też chce mieć Pegasusa? Poseł KO przyznaje

Nowa władza ma chrapkę na izraelskie oprogramowanie szpiegujące? – Pod odpowiednią kontrolą powinniśmy mieć prawo do korzystania z cyberbroni – uważa poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński.

REKLAMA

Sukces Solidarności! Przewodniczący "S" w JYSK prawomocnie uniewinniony

Tomasz Jamrozik, przewodniczący "S" w JYSK Sp. z o.o. prawomocnymi wyrokami Sądów wygrał sprawy karne z pracodawcą i został uniewinniony od wszystkich stawianych mu zarzutów - podaje zakładowa Solidarność w JYSK.
Pikieta w obronie Tomasza Jamrozika, wrzesień 2018 Sukces Solidarności! Przewodniczący
Pikieta w obronie Tomasza Jamrozika, wrzesień 2018 / fot. Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność"

Historia konfliktu Tomasza Jamrozika z pracodawcą sięga 2016 roku.

Zarzuty

JYSK Sp. z o.o. za pośrednictwem swojego pełnomocnika w dniu 25 października 2016 roku składa zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Radomsku – (przeciwko) na działalność Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w JYSK Sp. z o.o., we wniosku pracodawca kwestionuje, podważa liczebności Organizacji, zarzuca jej zawyżanie liczby członków i poświadczenie nieprawdy w zakresie jej liczebności, co naraziło firmę na straty finansowe w wyniku nieuprawnionego korzystania przez przedstawicieli Komisji Zakładowej ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, czyli tzw. godzin związkowych.

W oparciu o powyższe zawiadomienie Postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy oraz przeszukaniu pomieszczeń Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Radomsku z dnia 1 marca 2017 roku, dochodzi do zabezpieczenia dokumentacji związkowej w dniu 22 marca 2017 roku, gdzie Prokuratura po dokonaniu szczegółowej analizy zarekwirowanego materiału dowodowego, umorzyła dochodzenie, gdyż nie doszukała się znamion czynu zabronionego i zwróciła Organizacji przedmiotową dokumentację. Niestety pomimo umorzenia dochodzenia, JYSK Sp. z o.o. złożyła odwołanie i w związku z tym w dniu 8 listopada 2017 roku w oparciu o Postanowienie Prokuratora o żądaniu wydania rzeczy oraz przeszukaniu pomieszczeń z dnia 24 października 2017 roku, Policjant prowadzący dochodzenie po raz drugi zabezpieczył (zarekwirował) dokumentację związkową z deklaracjami przystąpienia do Związku Zawodowego, Uchwałami Komisji Zakładowej oraz rezygnacjami z członkostwa.

W konsekwencji tych działań przewodniczącemu Tomaszowi Jamrozik postawiono zarzuty w sprawie o przestępstwo dotyczące czynu z art. 271 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 12 kk w zw. z art. 11 § 2 k.k. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Radomsku II Wydział Karny. Wyrokiem z dnia 24 stycznia 2022 roku Sąd Rejonowy w Radomsku II Wydział Karny oskarżonego Tomasza Jamrozika uniewinnił od popełnienia zarzuconego mu czynu, a wydatkami obciążył Skarb Państwa. Od niniejszego Wyroku I instancji JYSK Sp. z o.o. oraz Prokuratura złożyła apelację (zaskarżyła wyrok) do Sądu II instancji w Piotrkowie Trybunalskim. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy dnia 18 listopada 2022 roku Wyrokiem Prawomocnym utrzymał w mocy zaskarżony Wyrok I instancji i tym samym uniewinnił Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyrok jest prawomocny!

JYSK Sp. z o.o. za pośrednictwem swojego pełnomocnika w dniu 30 stycznia 2019 roku po raz drugi składa kolejne zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Radomsku – (przeciwko) na działalność Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w JYSK Sp. z o.o. We wniosku pracodawca kwestionuje, podważa liczebność Organizacji, zarzuca jej zawyżanie liczby członków i poświadczenie nieprawdy w zakresie jej liczebności, co naraziło firmę na straty finansowe w wyniku nieuprawnionego korzystania przez przedstawicieli Komisji Zakładowej ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, czyli tzw. godzin związkowych. W oparciu o powyższe zawiadomienie Postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Radomsku z dnia 28 marca 2019 roku dochodzi do zabezpieczenia dokumentacji związkowej z deklaracjami przystąpienia do Związku Zawodowego oraz Uchwałami Komisji Zakładowej i rezygnacjami z członkostwa (już po raz trzeci) w dniu 18 kwietnia 2019 roku. Tym razem JYSK Sp. z o.o. wskazuje na nieprawidłowości w przekazywaniu godzin związkowych w okresie od 1 kwietnia 2017 r. do 31 grudnia 2017 roku. Postępowanie przygotowawcze toczyło się pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Radomsku z zawiadomienia Kancelarii Radców Prawnych działających z upoważnienia Spółki JYSK Sp. z o.o. w sprawie dot. czynu z art. 271 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 k.k.

CZYTAJ TAKŻE: „Starałem się nie myśleć o jedzeniu”. Mija 40 lat od zakończenia protestu głodowego w ZK w Strzelinie

Uniewinnienie

W konsekwencji sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Radomsku II Wydział Karny. W dniu 21 października 2022 roku Wyrokiem (nieprawomocnym Sądu I instancji) Sąd Rejonowy w Radomsku II Wydział Karny uniewinnia oskarżonego Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzucanego mu czynu, ustala, iż koszty sądowe w sprawie ponosi Skarb Państwa. JYSK Sp. z o.o. jak również Prokuratura złożyli apelację od tego Wyroku do Sądu II instancji tj. Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy. Dnia 12 września 2023 roku Wyrokiem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim IV Wydział Karny Odwoławczy, Sąd utrzymuje w mocy zaskarżony Wyrok I instancji i tym samym uniewinnia Tomasza Jamrozika od popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyrok jest prawomocny!

Obrońcami w przedmiotowych sprawach karnych byli; adwokat Tomasz Więcek i radca prawny Agnieszka Kaurzel-Terka.

Dokumentów jeszcze nie zwrócono

"Pomimo prawomocnie wygranych spraw karnych z JYSK Sp. z o.o. przez Tomasza Jamrozika od dnia 18 kwietnia 2019 roku do chwili obecnej Nasza Organizacja nie otrzymała zwrotu dokumentacji związkowej tj. Uchwał Komisji Zakładowej, deklaracji członkowskich przystąpienia do Związku Zawodowego oraz złożonych rezygnacji z członkostwa" - informują związkowcy z JYSK.

W oparciu o sprawy karne wytoczone przez JYSK Sp. z o.o. a w konsekwencji w związku ze zwolnieniem dyscyplinarnym tj. złożeniem, przez JYSK Sp. z o.o. oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 52§1 pkt 1 Kodeksu Pracy Tomasz Jamrozik w dniu 7 września 2018 roku złożył przeciwko JYSK Sp. z o.o. pozew o przywrócenie do pracy oraz wypłatę wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. Sprawa toczy się obecnie przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

CZYTAJ TAKŻE: Związkowcy z JSW weszli w spór zbiorowy z zarządem ws. wzrostu wynagrodzeńOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe