Niemieckie górnictwo emituje 184 razy więcej metanu niż się przyznaje

Jak podaje red. Aleksandra Fedorska na łamach "Biznes Alert", analiza wydobycia węgla brunatnego w Niemczech wykazała, że emisje metanu są tam wyższe o... 184 razy, niż wcześniej zgłoszono.
Badanie emisji metanu przeprowadziła The Clean Energy Wire na zlecenie organizacji Deutsche Umwelthilfe (DUH).
Szokujące dane nt. emisji niemieckiego górnictwa
Przypomnijmy, że Niemcy są największym producentem węgla brunatnego w Unii Europejskiej; w 2022 za Odrą wydobyto około 131 mln ton tego surowca, co odpowiada 44 procentom całkowitej produkcji UE wynoszącej łącznie 294 mln ton.
W 2022 roku Niemcy zgłosiły emisje metanu w wysokości około 1 390 ton z wydobycia węgla brunatnego. Badania wykazały jednak, że rzeczywista wartość może wynosić 256 000 ton w tym roku
- podało Clean Energy Wire.
Czytaj również: Drastyczny wzrost cen transportu lotniczego w Niemczech
Robert Wąsik
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 10.04.2024 23:49
Źródło: BiznesAlert.pl
Komentarze
AK-owcy muszą udać się do niemieckich sądów? Prawnik wyjaśnia
18.06.2026 15:58

Komentarzy: 0
AK-owcy są skazani na niemieckie sądy dla powództwa o całość naruszenia dóbr osobistych wskutek niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - dzisiejszy wyrok TSUE w sprawie C-232/25 | [Idziski] – napisał na platformie X prawnik, prof. Ireneusz C. Kamiński.
Czytaj więcej
TSUE odmówił sędziwemu żołnierzowi AK ws. niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"
18.06.2026 13:54

Komentarzy: 1
Czy były żołnierz Armii Krajowej może skutecznie walczyć o dobre imię AK przed sądami w całej Unii Europejskiej? TSUE wydał właśnie ważny wyrok dotyczący serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Orzeczenie może mieć znaczenie nie tylko dla kombatantów, ale także dla przyszłych sporów o pamięć historyczną i wizerunek Polaków za granicą.
Czytaj więcej
Jest wniosek do RPO o podjęcie czynności ws. ataku niemieckiej policji na Polaków w Berlinie
17.06.2026 21:13
Wspólne oświadczenie Polski i Niemiec
17.06.2026 20:20

Komentarzy: 0
Naszym nadrzędnym celem pozostaje ochrona europejskich wartości, w tym rządów państwa prawa i transparentnych procesów wyborczych, a wreszcie trwały i sprawiedliwy pokój na Ukrainie – głosi środowe oświadczenie Polski i Niemiec w 35. rocznicę Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
Czytaj więcej
Nazistowska mentalność „przyjaciół” zza Odry
17.06.2026 17:24

Komentarzy: 0
Konstytucja RFN art. 8 ust. 1: „Wszyscy obywatele Niemiec mają prawo do pokojowego gromadzenia się, bez broni, bez konieczności uprzedniego zgłaszania tego władzom lub uzyskiwania pozwolenia”. Pokojowe demonstracje są w Niemczech dozwolone. Dlaczego zatem niemiecka policja pobiła członków Ruchu Obrony Granic?
Czytaj więcej
