Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

– Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców – mówi w rozmowie z Marleną Nowakowską dla portalu Tysol.pl Damian Jonak, znany bokser oraz wieloletni członek NSZZ „Solidarność”.
Damian Jonak Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem
Damian Jonak / fot. ze zbiorów Damiana Jonaka

10 maja ulicami Warszawy przeszła wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, której założenia dotkną kieszeni każdego obywatela. Do stolicy zjechali członkowie „S” z całego kraju.

Obecnie NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków, czy akceptują politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

Ja jako członek NSZZ „Solidarność”, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel podpisuję się obiema rękami pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu. Branżowo zajmuje się tematami OZE od wielu lat

– mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Damian Jonak.

W takiej formule, jaką przedstawia nam KE, Zielony Ład jest nie do przyjęcia. Doprowadzi to do upadku gospodarki nie tylko w Polsce, ale w całej UE. To jest czysta manipulacja giełdowo-finansowa, a nie wspieranie ekologii, jak twierdzą autorzy i politycy lobbujący za Zielonym Ładem. Potwierdzają to [zły wpływ Zielonego Ładu – red.] liczni eksperci i naukowcy, którzy są ściśle związani z sektorem energetycznym. W swoich badaniach i analizach dowodzą, że my jako kraj w perspektywie świata jesteśmy emisyjni na poziomie niecałego procenta. Prawdą jest, że cała Europa w porównaniu z innymi kontynentami jest mało emisyjna

– podkreślił.

Raz jeszcze powtórzę, cała formuła Zielonego Ładu jest niezasadna i nie ma nic wspólnego z ekologią. To są kwestie czysto finansowe. Nam zależy, żebyśmy nie wywrócili do góry nogami polskiej gospodarki i gospodarki całej UE. Nie zapominajmy, że zjednoczona Europa powstała jako Europejska Wspólnota Węgla i Stali. To miała być m.in. wymiana gospodarcza wszystkich państw członkowskich, a projekt, jakim jest Zielony Ład, działa przeciw pierwotnym celom UE

– wyjaśnia Jonak.

Jak zaznaczył, ludziom przedstawia się całkowicie inną prawdę, która została nakręcona medialnie, a w rzeczywistości to zwykłe kłamstwo i manipulacja.

Żaby ratować polską gospodarkę, nie możemy się na to zgodzić. Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju, powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców

– zaapelował Damian Jonak.

Tu złożysz podpis pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Solidarność uruchomiła specjalną stronę internetową, z której można pobrać kartę referendalną, a także dowiedzieć się, gdzie fizycznie jest możliwość złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu.

www.preczzzielonymladem.pl – pod tym adresem można znaleźć informacje dotyczące kampanii dotyczącej Zielonego Ładu.

Na stronie widnieje mapka z ok. dwustoma punktami w całym kraju, w których można złożyć podpis pod wnioskiem o referendum. Przy mapce widnieją także dane kontaktowe, za pomocą których można uzyskać informację dotyczące kampanii referendalnej w swojej najbliższej okolicy.

Na stronie www.preczzzielonymladem.pl znajduje się także karta referendalna, którą można ściągnąć, wydrukować i wykorzystać do zbierania podpisów. Wypełnione karty należy odesłać pod adres warszawskiej siedziby Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Najwyższa forma demokracji

Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu Solidarność zaczęła zbierać 10 maja. Podczas demonstracji, jaka odbyła się tego dnia w Warszawie, zebrano aż 150 tys. podpisów. A to dopiero początek akcji.

– Solidarność potrafi – zebraliśmy w czasie półtora miesiąca prawie 3 mln podpisów, by przeprowadzić referendum ws. wieku emerytalnego. Pod tymi wnioskami powinno podpisać się 12 mln obywateli, bo tyle wzięło udział w październikowym referendum, mimo nagonki. Korzystamy z najwyższej formy demokracji, jaką jest referendum, i będziemy zbierać podpisy do skutku – powiedział niedawno podczas konferencji prasowej Piotr Duda.

– Rzucimy panu marszałkowi kilka milionów podpisów i niech zdecyduje, czy jest za tą uśmiechniętą demokracją, czy jest jej przeciw i nie pozwoli, by Polacy mogli się w tak ważnym temacie jak Europejski Zielony Ład wypowiedzieć w referendum ogólnopolskim – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Duda: Na demonstracji zebraliśmy już 150 tys. podpisów pod referendum 

Damian Jonak

Damian Jonak to znany polski bokser od lat związany z Solidarnością. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego 153 wygrał. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem.

W lutym 2006 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery zawodowej. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. Pierwszy tytuł zawodowy zdobył 26 maja 2007 roku w katowickim Spodku.

W wieczornej gali boksu, w Legionowie z 16/17 października 2010 roku po efektownej walce pokonał jednogłośnie na punkty meksykańskiego boksera Jose Luis Cruza.

Tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC zdobył w walce z Michaelem Szubowem.

Damian Jonak od wielu lat jest członkiem NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Prof. Grzegorz Górski: Orban wchodzi od gry Wiadomości
Prof. Grzegorz Górski: Orban wchodzi od gry

Jest niezwykle ciekawe to, że w Polsce panuje ciągle cisza wokół coraz bardziej interesującej gry o ukształtowanie nowego europejskiego układu. To rzecz krytyczna dla przyszłości Unii i szerzej Europy w nadchodzących latach. Co istotne, zwykle tego typu napięcia i gry kończyły się w historii wojnami, bo nie dawało się przezwyciężyć w normalnej, dyplomatycznej drodze wszystkich sprzeczności.

Grecja znowu mierzy się z pożarami z ostatniej chwili
Grecja znowu mierzy się z pożarami

Setki strażaków walczą z 70 pożarami lasów w różnych częściach Grecji, w tym na wyspach Andros i Salamina. Akcję gaśniczą utrudnia silny wiatr, który może doprowadzić do powstania kolejnych ognisk – podał Reuters w sobotę.

Tragedia w Niemczech. Ojciec imigrant utopił 15-letnią córkę? gorące
Tragedia w Niemczech. Ojciec imigrant utopił 15-letnią córkę?

Portal Bild.de ujawnił, że jasne staje się dlaczego, zginęła 15-letnia Roqia z Afganistanu, która utonęła w Renie. Okazuje się, że jej rodzice mocno sprzeciwiali się temu, że chciała ona prowadzić "wolne życie".

Minister Nowacka domaga się uregulowania przysposabiania dzieci przez pary homoseksualne polityka
Minister Nowacka domaga się uregulowania przysposabiania dzieci przez pary homoseksualne

Kwestia tzw. przysposobienia dzieci w związkach partnerskich to zabezpieczenie interesu i uregulowanie praw dzieci w takich związkach - powiedziała w sobotę minister edukacji Barbara Nowacka. Podkreśliła, że dbając o dobro dzieci, należy wprowadzić związki partnerskie.

Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP w Halle! Nie dał Niemcowi żadnych szans z ostatniej chwili
Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP w Halle! Nie dał Niemcowi żadnych szans

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Halle, pokonując turniejową "dwójkę" Niemca Alexandera Zvereva 7:6 (7-2), 6:4.

Uwaga: nadciągają silne burze Wiadomości
Uwaga: nadciągają silne burze

W sobotę pogoda będzie zmieniać się bardzo dynamicznie, burze obejmą teren niemal całego kraju, zwłaszcza na wschodzie. Na południowym wschodzie przewidywane są ostrzeżenia o upałach - przekazał synoptyk IMGW.

Kto kandydatem PiS na prezydenta? Znamienne słowa Jarosława Kaczyńskiego z ostatniej chwili
Kto kandydatem PiS na prezydenta? Znamienne słowa Jarosława Kaczyńskiego

– Nasz kandydat na prezydenta ma odpowiadać oczekiwaniom społeczeństwa i być jednocześnie taką osobą, która nie ma w swojej przeszłości niczego, co można by zaatakować – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na konwencji partii w Pułtusku.

Znany kabaret nagrał piosenkę o tym jak poleci rząd Tuska wideo
Znany kabaret nagrał piosenkę o tym jak "poleci rząd Tuska"

Budujemy CPK, przecież wszyscy są na tak, przecież wszyscy rwą się do roboty. Zbudujemy CPK, przecież wszyscy są na tak, będą dumnie latać samoloty. Polecimy wte i wewte, polecimy wreszcie stąd, Jako pierwszy to poleci pewnie rząd! - śpiewa Kabaret OT.TO.

Ogromny pożar w Kazachstanie: płonie 26-piętrowy wieżowiec z ostatniej chwili
Ogromny pożar w Kazachstanie: płonie 26-piętrowy wieżowiec

Płonie 26-piętrowy wieżowiec w Astanie, stolicy Kazachstanu.

Popularny teleturniej wraca na antenę Polsatu z ostatniej chwili
Popularny teleturniej wraca na antenę Polsatu

"Awantura o kasę" powraca na antenę Polsatu. Kultowy teleturniej, podobnie jak niemal 20 lat temu, poprowadzi Krzysztof Ibisz.

REKLAMA

Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

– Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców – mówi w rozmowie z Marleną Nowakowską dla portalu Tysol.pl Damian Jonak, znany bokser oraz wieloletni członek NSZZ „Solidarność”.
Damian Jonak Znany bokser Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem
Damian Jonak / fot. ze zbiorów Damiana Jonaka

10 maja ulicami Warszawy przeszła wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, której założenia dotkną kieszeni każdego obywatela. Do stolicy zjechali członkowie „S” z całego kraju.

Obecnie NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków, czy akceptują politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Damian Jonak popiera akcję Solidarności #PreczZzielonymŁadem

Ja jako członek NSZZ „Solidarność”, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel podpisuję się obiema rękami pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu. Branżowo zajmuje się tematami OZE od wielu lat

– mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Damian Jonak.

W takiej formule, jaką przedstawia nam KE, Zielony Ład jest nie do przyjęcia. Doprowadzi to do upadku gospodarki nie tylko w Polsce, ale w całej UE. To jest czysta manipulacja giełdowo-finansowa, a nie wspieranie ekologii, jak twierdzą autorzy i politycy lobbujący za Zielonym Ładem. Potwierdzają to [zły wpływ Zielonego Ładu – red.] liczni eksperci i naukowcy, którzy są ściśle związani z sektorem energetycznym. W swoich badaniach i analizach dowodzą, że my jako kraj w perspektywie świata jesteśmy emisyjni na poziomie niecałego procenta. Prawdą jest, że cała Europa w porównaniu z innymi kontynentami jest mało emisyjna

– podkreślił.

Raz jeszcze powtórzę, cała formuła Zielonego Ładu jest niezasadna i nie ma nic wspólnego z ekologią. To są kwestie czysto finansowe. Nam zależy, żebyśmy nie wywrócili do góry nogami polskiej gospodarki i gospodarki całej UE. Nie zapominajmy, że zjednoczona Europa powstała jako Europejska Wspólnota Węgla i Stali. To miała być m.in. wymiana gospodarcza wszystkich państw członkowskich, a projekt, jakim jest Zielony Ład, działa przeciw pierwotnym celom UE

– wyjaśnia Jonak.

Jak zaznaczył, ludziom przedstawia się całkowicie inną prawdę, która została nakręcona medialnie, a w rzeczywistości to zwykłe kłamstwo i manipulacja.

Żaby ratować polską gospodarkę, nie możemy się na to zgodzić. Każdy obywatel, który chce dobra swojego kraju, powinien być świadomy niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą Zielony Ład. Dlatego proszę o podpisywanie się pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu. To jest w interesie nas wszystkich, nie tylko związkowców

– zaapelował Damian Jonak.

Tu złożysz podpis pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

Solidarność uruchomiła specjalną stronę internetową, z której można pobrać kartę referendalną, a także dowiedzieć się, gdzie fizycznie jest możliwość złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowe w sprawie Zielonego Ładu.

www.preczzzielonymladem.pl – pod tym adresem można znaleźć informacje dotyczące kampanii dotyczącej Zielonego Ładu.

Na stronie widnieje mapka z ok. dwustoma punktami w całym kraju, w których można złożyć podpis pod wnioskiem o referendum. Przy mapce widnieją także dane kontaktowe, za pomocą których można uzyskać informację dotyczące kampanii referendalnej w swojej najbliższej okolicy.

Na stronie www.preczzzielonymladem.pl znajduje się także karta referendalna, którą można ściągnąć, wydrukować i wykorzystać do zbierania podpisów. Wypełnione karty należy odesłać pod adres warszawskiej siedziby Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Najwyższa forma demokracji

Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu Solidarność zaczęła zbierać 10 maja. Podczas demonstracji, jaka odbyła się tego dnia w Warszawie, zebrano aż 150 tys. podpisów. A to dopiero początek akcji.

– Solidarność potrafi – zebraliśmy w czasie półtora miesiąca prawie 3 mln podpisów, by przeprowadzić referendum ws. wieku emerytalnego. Pod tymi wnioskami powinno podpisać się 12 mln obywateli, bo tyle wzięło udział w październikowym referendum, mimo nagonki. Korzystamy z najwyższej formy demokracji, jaką jest referendum, i będziemy zbierać podpisy do skutku – powiedział niedawno podczas konferencji prasowej Piotr Duda.

– Rzucimy panu marszałkowi kilka milionów podpisów i niech zdecyduje, czy jest za tą uśmiechniętą demokracją, czy jest jej przeciw i nie pozwoli, by Polacy mogli się w tak ważnym temacie jak Europejski Zielony Ład wypowiedzieć w referendum ogólnopolskim – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Duda: Na demonstracji zebraliśmy już 150 tys. podpisów pod referendum 

Damian Jonak

Damian Jonak to znany polski bokser od lat związany z Solidarnością. Stoczył 168 walk amatorskich, z czego 153 wygrał. Dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów. Następnie dwa razy został młodzieżowym mistrzem Polski wagi lekkośredniej. Jego największym sukcesem na ringu amatorskim jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii 67 kg. Większość wygranych walk zakończył przed czasem.

W lutym 2006 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery zawodowej. Na swoim koncie ma wygrane walki na ringach zagranicznych: USA, Niemcy, Austria. Pierwszy tytuł zawodowy zdobył 26 maja 2007 roku w katowickim Spodku.

W wieczornej gali boksu, w Legionowie z 16/17 października 2010 roku po efektownej walce pokonał jednogłośnie na punkty meksykańskiego boksera Jose Luis Cruza.

Tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC zdobył w walce z Michaelem Szubowem.

Damian Jonak od wielu lat jest członkiem NSZZ „Solidarność”.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe