Umowa USA z Ukrainą ws. bezpieczeństwa. Jest porozumienie

Komentarzy: 0
Udostępnij:
– Zakończyliśmy negocjacje z Ukrainą na temat dwustronnej umowy o bezpieczeństwie, a w czwartek we Włoszech dojdzie do podpisania jej przez prezydentów Joe Bidena i Wołodymyra Zełenskiego – ogłosił w środę doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.
Umowa ma wyłożyć ramy tego, jak będziemy współpracować z Ukrainą i innymi sojusznikami, by zapewnić, że Ukraina ma to, czego potrzebuje, zarówno jeśli chodzi o fizyczne zdolności, jak i wywiadowcze i inne
- powiedział Sullivan podczas briefingu prasowego na pokładzie samolotu Air Force One, którym wraz z Bidenem leci na szczyt G7 w Apulii.
Porozumienie ws. bezpieczeństwa
Podobne dwustronne porozumienia podpisało z Ukrainą jak dotąd 15 innych państw, zgodnie z postanowieniami z ubiegłorocznego szczytu NATO w Wilnie.
Więcej informacji wkrótce.
CZYTAJ TAKŻE:
PAP,
oprac. Kacper Pawowicz
Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.06.2024 19:30
Źródło: PAP
Komentarze
Wielkie opóźnienie polskiego atomu. Negocjacje utknęły, decyzje polityczne w tle
22.04.2026 11:20

Komentarzy: 0
Kluczowa inwestycja energetyczna Polski znów się oddala. Jak ustalił Business Insider, negocjacje z Amerykanami w sprawie budowy pierwszej elektrowni jądrowej nie zakończą się w terminie, a cały projekt coraz wyraźniej grzęźnie w sporach i decyzjach politycznych.
Czytaj więcej
Trump przedłuża zawieszenie broni
21.04.2026 22:35

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że przedłuży zawieszenie broni z Iranem do czasu złożenia przez Iran nowej propozycji zakończenia wojny i zakończenia rozmów na ten temat. Zapowiedział jednak utrzymanie blokady irańskich portów.
Czytaj więcej
Dziesiątki ton miodu z zagranicy przy zwijaniu pszczelarstwa? Sałek: „Korelacja zdarzeń jest zastanawiająca”
21.04.2026 22:03

Komentarzy: 0
Z jednej strony do Polski trafiają potężne kontyngenty miodu z Ukrainy i krajów Mercosur, a z drugiej Ministerstwo Klimatu i Środowiska razem z tzw. ekologami chcą ograniczać polskie pszczelarstwo. – Ta korelacja tych zdarzeń jest co najmniej zastanawiająca – ocenia w rozmowie z portalem Tysol.pl poseł PiS Paweł Sałek.
Czytaj więcej
IPN odnalazł nieznaną zbiorową mogiłę na Wołyniu
21.04.2026 19:22

Komentarzy: 0
Na terenie dawnego gospodarstwa Strażyca w Woli Ostrowieckiej, w miejscu, gdzie ukraińscy nacjonaliści w sierpniu 1943 r. dokonali zbiorowego mordu na Polakach, odnaleziono nieznaną dotychczas mogiłę zbiorową — poinformował we wtorek IPN.
Czytaj więcej
Przełom ws. rurociągu "Przyjaźń"
21.04.2026 17:12

Komentarzy: 0
Ukraina zakończyła naprawę uszkodzonego przez rosyjski atak odcinka rurociągu Przyjaźń, który może wznowić działalność; specjaliści zapewnili podstawowe warunki do przywrócenia funkcjonowania systemu - przekazał we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Czytaj więcej